Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina automobila u EU

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kupovina automobila u EU

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3367 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vladimir_sdk
Srbija

Član broj: 79403
Poruke: 109
*.oriontelekom.rs.



+4 Profil

icon Kupovina automobila u EU20.02.2019. u 12:45 - pre 62 meseci
Pozdrav, ima li vas u EU koji zivite tamo da mi objasnite nesto. Da li postoji mogucnost da se radi i zivi u Holandiji a da se kupi polovni auto na rate u Nemackoj. Jer cuo sam da bi kupio u Holandiji moram imati stalno zaposlenje, a u Nemackoj ne mora, dovoljno imati 2 ili 3 platne liste a ja to imam iz De. Ili moze li se kupiti u Srbiji na rate a da se radi u EU. Kako je moguce da to ostvarim najlakse.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Kupovina automobila u EU20.02.2019. u 13:29 - pre 62 meseci
nisam bas ubedjen da bi ti neka banka u Nemackoj dala kredit za auto ako nemas ugovor na neodredjeno… sta bi bila njima garancija da ces pozajmljeno (sa kamatom) i da vratis, ako nemas ugovor za stalno i jos ni ne zivis u D?! ti sto si cuo za 2-3 platne mozda se odnosi na nekoga ko radi duze vreme u D i onda sa par poslednjih lista dokaze da je kreditno sposoban, jer na svakoj listi pise kad si poceo, koliko si dugo u radnom odnosu itd. znam sigurno i da ti u Nemackoj niko nece dati kredit ako si na probnom radu (prvih 6 meseci) jer za to vreme poslodavac moze da te pedalira kad god hoce bez nekog velikog razloga i objasnjavanja.
Ako bi u D doneo iz NL ugovor na neodredjeno, mozda bi ti odobrili kredit, ovako… tesko! jedino sto mozda prodje je ako, npr., imas ugovor na 24 meseca, da ti daju kredit koji bi im vratio do kraja isteka tvog ugovora npr. na 12 ili 18 meseci.
 
Odgovor na temu

Vladimir_sdk
Srbija

Član broj: 79403
Poruke: 109
*.oriontelekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Kupovina automobila u EU20.02.2019. u 20:57 - pre 62 meseci
Lepo si objasnio i slazem se. Vrlo zeznuta situacija.
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.speed.planet.nl.



+191 Profil

icon Re: Kupovina automobila u EU21.02.2019. u 08:09 - pre 62 meseci
Ako zivis i radis u NL, mozes gotovo bilo gde na ovoj planeti uzeti kredit pod uslovom da imas stalno zaposlenje. Tako da to nije problem.

Nije mi najjasnija konstrukcija za kojom tragas? Ako si u NL, zasto ne kupis najjednostavnije vozilo u NL?

Takodje, kao neko ko je vec 20 godina na zapadu, ulazak u kredit samo i samo (i onda, opet samo!) ako mora. Ako ti je vozilo neophodno za posao, onda ce ti poslodavac obezbediti vozilo. Ako ti treba za privatne namene, skupis kes pa kupis. U tom slucaju to i ne treba biti novo vozilo, na kredit vec polovno za onoliko para koliko mozes da odvojis. Iz licnog iskustva, za svega 600 evra mozes da pazaris dobro, kvalitetno i pouzdano vozilo.

Inace u NL privatno se cesto odlucuju da pazare vozila u DE jer su jeftinija, ali su to polovnjaci za kes. Pa ih onda uvezu u NL.

Ajde lepo objasni sta ti je cilj, pa da mozemo da ti damo konkretnije savete.
 
Odgovor na temu

Vladimir_sdk
Srbija

Član broj: 79403
Poruke: 109
*.oriontelekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Kupovina automobila u EU21.02.2019. u 11:20 - pre 62 meseci
Cilj kupiti polovno auto na rate jer ne bih za gotovinu. Ne bih neko staro 0d 600 vec od 5.000-10.000 evra.. Evo recimo imam siguran novac za otplatu kredita samo da mi firma ili banka odobri.
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.speed.planet.nl.



+191 Profil

icon Re: Kupovina automobila u EU21.02.2019. u 11:49 - pre 62 meseci
Siguran novac ne postoji, na zalost. Danas imas posao/primanja, sutra nemas.

Sem retkoh i skupocenih automobila, svi drugi automobili gube na vrednosti vremenom. Jednostavno su potrosna roba.

Kredit koji bi mogao da uzmes bi bio kes kredit (koji mozes iskoristiti za bilo sta, no questions asked). Od toga kupis kola pa otplacujes rate. Daleko bilo, da ti se nesto desi sa kolima (veci kvar, havarija, sudar) - ostao si bez vozila ali kredit i dalje moras uredno da vracas. Ne bi bio prvi koji se zadesio u ovakvoj situaciji. Osiguranje retko kada pokriva vrednost vozila, a tek iznos kredita nikako.

Zato ti je moj savet da se ispruzis koliko si dugacak. Ja vec godinu i po dana vozim kola od 600 evra bez ikakvih problema. Ako naidje kvar skuplji od 200 evra, menjam ih odmah :)

Ako bas zelis novo/novije vozilo, pogledaj private lease - placas isto mesecno neki iznos, ali ti je rizik daleko manji. Ok, ne ostaju ti kola ali opet neces doci u situaciju da moras jos 3 godine da vracas kredit a da nemas kola.

Kredit se uzima samo i iskljucivo za investiranje - nikada i nikako za potrosacke stvari i robu koja gubi na vrednosti ili je prolaznog karaktera (tipa godisnji odmor).
 
Odgovor na temu

Vladimir_sdk
Srbija

Član broj: 79403
Poruke: 109
*.oriontelekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Kupovina automobila u EU21.02.2019. u 12:17 - pre 62 meseci
Taj lizing, vlasnik automobila je prodavac/auto kuca sve dok ne isplatim auto, a ja ga u medjuvremenu vozim.
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.speed.planet.nl.



+191 Profil

icon Re: Kupovina automobila u EU21.02.2019. u 12:24 - pre 62 meseci
Ne, u lizing ti je prakticno dugorocni rent-a-car. Sve je ukljuceno u cenu (cena vozila, porez, osiguranje, odrzavanje, popravke i gume) ti placas samo gorivo. Ali nakon isteka ugovora vracas vozilo i to je to. Bas kao rent-a-car.

Rizik sa kreditom je ako ti se nesto desi kolima. Onda si ostao i bez vozila i sa dugom oko vrata.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kupovina automobila u EU21.02.2019. u 19:49 - pre 62 meseci
Ima na fejsbuku neka grupa gde neki nasi likovi nude automobile na rate onima kojima banka ne bi dala, ali ti automobili su dosta skuplji od cene po oglasima, kamata ni ne kazu kolika je, a ja imam utisak da su to neki sto seku prste ako ne platis, da se razumemo to je samo moj utisak, nisu mi nesto simpaticni.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Vladimir_sdk
Srbija

Član broj: 79403
Poruke: 109
*.oriontelekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Kupovina automobila u EU22.02.2019. u 11:32 - pre 62 meseci
Nikako to. Izgleda da ce biti skupljanje gotovine.
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Kupovina automobila u EU22.02.2019. u 21:07 - pre 62 meseci
Mozes uzeti na otplatu od auto kuce (nije lizing nego bas otplata)
Ali onda nisi vlasnik sve dok ga ne otplatis (onaj zeleni list A4 ostaje u auto kuci a u nemackoj ko ima to on je vlasnik auta, moze da ga odjavi, prepise itd...)
To nude nasi ljudi preko fejsa koji ili imaju ili rade u nekoj od autokuca.
Za osiguranje nisam siguran dali moze obicno ili mora kasko.
Treba ti prijava boravka u nemackoj i poslednja platna lista (nemacka). (nece ti niko prodati na rate sa platnom listom od pre godinu dana... :)

 
Odgovor na temu

Vladimir_sdk
Srbija

Član broj: 79403
Poruke: 109
*.oriontelekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Kupovina automobila u EU26.02.2019. u 05:57 - pre 61 meseci
To je ovo pod a) pretpostavljam.


Postoje dve vrste lizinga

a) Finansijski lizing, o kojem ćemo govoriti u nastavku teksta - iz pozicije kupca automobila (kada je kupac fizičko lice) nema mnogo razlike u odnosu na klasičan auto kredit, osim što je u papirima automobil zvanično u vlasništvu lizing kuće sve dok vi ne otplatite poslednju ratu

b) Operativni lizing - ovde je praktično reč o iznajmljivanju (rentiranju) automobila na duži rok, kao rent-a-car na nekoliko godina. Isplativ je uglavnom pravnim licima, tj. firmama. Njegova najveća prednost je u tome što se ne računa u kreditnu zaduženost, a sa druge strane, rate se računaju u troškove firme. Međutim, operativni lizing ne kontroliše NBS, pa ste prepušteni na milost i nemilost lizing kući (treba dobro pročitati ugovor pre potpisivanja)

[Ovu poruku je menjao Vladimir_sdk dana 26.02.2019. u 07:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Kupovina automobila u EU26.02.2019. u 07:11 - pre 61 meseci
Citat:
mozdasamjaamozdainisam:Rizik sa kreditom je ako ti se nesto desi kolima. Onda si ostao i bez vozila i sa dugom oko vrata.

si cuo nekad da osiguranje mozes da uzmes i za auto kupljen na kredit, ne samo za automobile na lizing?
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+137 Profil

icon Re: Kupovina automobila u EU26.02.2019. u 07:25 - pre 61 meseci
ne da moze vec MORA !

ne znam kako je u EU ali uglavnom kad se uzima auto na leasing onaj koji ga vozi treba da ga osigura od totalne stete ili kako se to zvalo u YU kasko, a to poskupljuje osiguranje...

pa nece tebi niko tek tako dati svoj auto da se vozikas sa njim.


I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Kupovina automobila u EU26.02.2019. u 08:36 - pre 61 meseci
mozdajesammozdanisam je govorio o slucaju da kupis auto na kredit i auto s*ebes, onda ostanes bez auta a imas da otplacujes dug… zato sam napisao da kad auto kupis na kredit, nije zabranjeno da ga isto tako osiguras kao i u slucaju lizinga.
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+137 Profil

icon Re: Kupovina automobila u EU26.02.2019. u 20:17 - pre 61 meseci
cekaj a zar u EU on ne moze da kupi autu u DE ako vec ima kreditnu sposobnost pa da ga preregistruje u NL ? Trebalo bi da moze
I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.speed.planet.nl.



+191 Profil

icon Re: Kupovina automobila u EU27.02.2019. u 09:12 - pre 61 meseci
@Vladimir_sdk i dalje nisi napisao sta ti je primarna potreba za kolima. Od toga mnogo zavisi.

Na zalost u NL porezi ubijaju koliko poskupljuju kola. Na primeru Golf 7 Comfortline 1.0 TSI. Osnovna cena (fabricka) je 18.945. Pa onda BPM (porez na kola) je 3,776 evra. Pa na osnovu + BPM dolazi porez na dodatu vrednost od 3,979 evra, pa troskovi isporuke od 905 evra = ukupna cena sa 18.945 ode na 27.605 evra. Skoro 10.000 evra skuplje.

Svi znamo, da nov auto kada napusti showroom, pa tu negde vec kod drugog ili treceg coska od auto kuce izgubi bar 5% na vrednosti. U prvih tri do pet godina izgubi najvise cenu.

Naravno, uz bilo koji kredit/lizing/rent-a-car mora da ide osiguranje. Medjutim, vecina osiguranja ne pokriva 100% troskove u slucaju totalne stete. Ima i takvih osiguranja, ali su ona skuplja.

Ako se uzme navedeni Golf, sa cenom od 30.000 evra na 5 godina, to je oko 600 evra mesecno (bez ucesca). Na to dodaj jos 120-150 evra za full casco osiguranje. Pa jos 60 evra mesecno porez. Pa jos 300 evra godisnje za tehnicki. Sve ukupno, to mu dodje izmedju 700 i 900 evra mesecno samo da posedujes vozilo. Pa preko toga benzin i sve ostalo.

Ja sam pre 1 1/2 godinu uzeo Mazdu 626, 2000-o godiste, 2.0 benzinac sa 204.000 na satu. Provereno prvi vlasnik, auto tehnicki ispravan, sa par cukanja po parkinzima. Platio sam ga 600 evra. Dva puta bio do Srbije i nazad, tamo ga za +/- 500 evra doveo totalno u red (novo kvacilo, neke stvari oko vesanja (zahvaljujuci dobrim putevima u Srbiji), kaisevi, klima sredjena i slicno). Mesecno me auto kosta oko 75 evra (porez + osiguranje) + sta goriva potrosim.

Takodje, ne zaboravi da ako uzmes kredit za kola, da ce ti to uticati na kreditnu sposobnost. Ako recimo uzmes na 5 godina, dok ne isplatis kredit kreditna sposobnost ce ti biti umanjena do 50% u zavisnosti koliko skup auto uzmes. Sto znaci da neces moci da uzmes kredit za stan/kucu.

Sve u svemu, ako imas preku (poslovnu) potrebu za kolima, pricaj sa poslodavcem. Ako si lenj (kao ja, pa te mrzi da peske zavrsavas sta mozes), onda uzmes nekog japanca za male pare i ne razmisljas.

Znaj da holandjani ne uzimaju kredite za kola nesto mnogo. Koriste private lease tu i tamo, ali kes kredite tesko.

Uvoz iz DE u NL moze i to mnogi rade. Sto je vozilo skuplje, to se vise isplati. Manji problem nastaje kasnije kada hoces da prodas ta kola, jer nemaju (proverenu) istoriju i cena im je znacajno manja od originalnog holandskog vozila.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Kupovina automobila u EU27.02.2019. u 14:21 - pre 61 meseci
Citat:
Whitewater:cekaj a zar u EU on ne moze da kupi autu u DE ako vec ima kreditnu sposobnost pa da ga preregistruje u NL ? Trebalo bi da moze

nije napisao da je kredinto sposoban u DE, nego da ima nekoliko platnih lista od ranije.
 
Odgovor na temu

Vladimir_sdk
Srbija

Član broj: 79403
Poruke: 109
*.oriontelekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Kupovina automobila u EU03.03.2019. u 14:21 - pre 61 meseci
Citat:
Ako se uzme navedeni Golf, sa cenom od 30.000 evra na 5 godina, to je oko 600 evra mesecno (bez ucesca). Na to dodaj jos 120-150 evra za full casco osiguranje. Pa jos 60 evra mesecno porez. Pa jos 300 evra godisnje za tehnicki. Sve ukupno, to mu dodje izmedju 700 i 900 evra mesecno samo da posedujes vozilo. Pa preko toga benzin i sve ostalo
Evo recimo imam u kuci osobu vozi finu korsicu 2 hiljade i neko godiste.. mesecno rata oko 50 eura to je sitnica. Auto extra utegnut.. E da placam i 100 eura mesecno bio bih sposoban. Razmisljam skupiti neki kes ili tak u Srbiji preko neke banke kes kredit. Primarna potreba za kolima? Da ga vozim povremeno kad dodjem u Srbiju..
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Kupovina automobila u EU04.03.2019. u 07:18 - pre 61 meseci
Citat:
Vladimir_sdk: Evo recimo imam u kuci osobu vozi finu korsicu 2 hiljade i neko godiste.. mesecno rata oko 50 eura to je sitnica. Auto extra utegnut.. E da placam i 100 eura mesecno bio bih sposoban. Razmisljam skupiti neki kes ili tak u Srbiji preko neke banke kes kredit. Primarna potreba za kolima? Da ga vozim povremeno kad dodjem u Srbiju..

ne znam koliko ti cesto treba auto i koliko dugo i da li ti se isplati ti se samo zbog toga da kupujes auto, placas registraciju/porez, odrzavanje... ako je nedelju/dve/tri godisnje, uzmi rentacar. ako dolazis avionom, uzmes na aerodromu auto za 7-8 €/dan i resen problem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kupovina automobila u EU

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3367 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.