Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc kako da napravim prikaz i sakrivanje odredjenih redova iz tabele

[es] :: Javascript i AJAX :: Pomoc kako da napravim prikaz i sakrivanje odredjenih redova iz tabele

[ Pregleda: 1530 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rivaldo1

Član broj: 167163
Poruke: 86
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Pomoc kako da napravim prikaz i sakrivanje odredjenih redova iz tabele21.01.2019. u 19:47 - pre 63 meseci
Pozz.

Potrebna mi je pomoc, kako da napravim, kao na ovom primjeru Ovdje, kada se klikne na show picks da se pojave odredjeni redovi, a nakon toga da se ponovnim klikom zatvori ovaj poseban prikaz redova.

Pretpostavljam prikaz i sakrivanje - moglo bi da funkcionise i kroz display atribute sa vrijednostima - none i block, a pretpostavljam i kroz neku jquery funkciju.

U ovom primjeru na tom sajtu, pretpostavljam da se na neki nacin salje vrijednost za mjesec - SELECT upitu, gdje se na osnovu toga upita vade odredjeni redovi.

Nadam se da neko moze dati neki savjet, kako da napravim slicnu funkcionalnost.

Zahvaljujem unaprijed.
 
Odgovor na temu

Rivaldo1

Član broj: 167163
Poruke: 86
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: Pomoc kako da napravim prikaz i sakrivanje odredjenih redova iz tabele22.01.2019. u 18:25 - pre 63 meseci
Pozz.

Nadam se da ce neko pomoci sa savjetom.
Hvala
 
Odgovor na temu

Deunan

Član broj: 338178
Poruke: 83
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Pomoc kako da napravim prikaz i sakrivanje odredjenih redova iz tabele22.01.2019. u 19:36 - pre 63 meseci
Nisi bas objasnio sta ti treba.
Ta tabela desno koristi ovaj plugin
 
Odgovor na temu

Rivaldo1

Član broj: 167163
Poruke: 86
*.crnagora.net.



+2 Profil

icon Re: Pomoc kako da napravim prikaz i sakrivanje odredjenih redova iz tabele22.01.2019. u 20:49 - pre 63 meseci
Citat:
Deunan: Nisi bas objasnio sta ti treba.
Ta tabela desno koristi ovaj plugin


Hvala na odgovoru.

Pokusavam da shvatim kako funkcionise ona tabela, jer se princip njenog rada, moze iskoristiti za razne projekte gdje je potrebno imati slicne tabele koje ce prikazivati na primjer kupovine odredjenog kupca po mjesecima, prodaja odredjenog artikla po mjesecima itd.

Nekako kroz neki prakticni primjer, kao ta tabela, lakse je objasniti kako zapravo ona funkcionise.

Napisacu kako ja razumijem kako tabela funkcionise, a neko ko ima znanje sugerisace da li sam dobro shvatio ili ne.

Kako ja razumijem ovu tabelu - redovi su popunjeni podacima iz baze koju koristi tabela. Zadnja kolona u svakom od redova je link (a tag), kojim klikom na link (event - onclick), prikazuje nove redove sa 11 kolona.
Razumijem da se svi podaci u tim kolonama popunjavaju iz baze. Koliko vidim link kojim se otvaraju novi redovi ima atribut data-kk (nisam do sada bio upoznat sa atributom data za link) - i vidim da se koristi jquery hide i toggle funkcije za sakrivanje i prikaz novih redova i kolona.

Code:

(function() {

  key = $(this).attr('data-kk');

  $("tr.show_picks_details").not('.' + key).hide();

  //console.log(key);
  $('.' + key).toggle();



Moje neko razmisljanje je da recimo ako je ovaj serviseid i servicename kako pise u url, objavio recimo pick za mjesec decembar koji se upisuje u nekoj tabeli u bazi, automatski se formira novi red u ovoj tabeli sa podacima za taj mjesec. Red se formira odmah, na osnovu datuma, tako sto se recimo kroz na primjer SELECT DATE_FORMAT(datum, '%Y - %m') iz odredjene tabele gdje je pick unesen, dobija datum u formatu 2018-12 i to dodaje atributu data u linku koji ima vrijednost data-kk ="2018-12".
Klikom na link, vjerovatno uz pomoc ajax-a se podatak o godini i mjesecu salje SELECT upitu prema bazi kao na primjer SELECT date, event, note, pick itd WHERE serviceid = $id AND date = "2018-12" - gdje dobija odredjene podatke nakon izvrsenja upita, koje kroz php dalje uvrstava u onih 11 kolona.
Ako sam dobro razumio - kako odraditi slanje godine i mjeseca prema SELECT upitu ili mozda kompletan ovaj proces drugacije funkcionise?

 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: Pomoc kako da napravim prikaz i sakrivanje odredjenih redova iz tabele

[ Pregleda: 1530 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.