Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nešto poput krojne liste

[es] :: Access :: Nešto poput krojne liste

[ Pregleda: 1208 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Nešto poput krojne liste09.01.2019. u 19:08 - pre 63 meseci
Poštovane kolege,forumaši,
Najpre da vam svima čestitam protekle praznike i da vam poželim sve najbolje u daljem radu.
Zapeo sam oko jednog koda,i nikako da se izvučem. Naime ukratko o čemu se radi. Potreban mi je kod (ili sugestija u pravom pravcu), koji će da od recimo 17 podataka (u prilogu moja Temp tabela) izračuna (sabere sve podatke iz tabele Temp) tako da zbir duzina bude jednak 1350 (nebitno u ovom slucaju,ta vrednost će se kasnije zadavati kroz formu), ili približno tom broju,tj sa najmanjim ostatkom (ostatak da bude naravno manji od zadatih duzina u Temp tabeli. Ovo je u stvari primer krojne liste (vidim da se raspravljalo na tu temu,ali ništa konkretno). Meni je samo bitno da se svi komadi iz Temp tabele provuku kroz kod (tj iskoriste) i da se podaci upišu u tabelu IzračunajTemp na sledeci nacin (polja u pomenutoj tabeli ) id (AutoNumber)-čisto da ispratim upis,BrPanela-broj potrebnih panela –čija je ukupna duzina recimo 1350 cm, i-id iz tabele Temp-id duzine komada koji je tražen. Kako sam zamislio: kod vrti sve moguće kombinacije, proverava da li je zbir odabranih manji ili jednak 1350 i ako jeste svaki podatak upisuje u IzracunajTemp tabelu pod istim BrPanela,ali razlicit i (id iz Temp tabele nema ponavljanja). Verovatno nije baš jednostavno,kako sam ja zamislio ali eto,ako neko ima nekakvo rešenje,ili ponavljam sugestiju neka kaže. U primeru imate dve funkcije prva DodajTemp,koja dodaje komade,koji su izabrani u tabeli Izabrano,znaci onoliko puta koliko je zadato u tabeli Izabrano (nema potrebe na klikćete na komandno dugme,jer sam to već odradio-tabela Temp je napunjena),i funkcija IzracunajTemp ,koju nisam uspeo da dovršim i koja mi je preko potrebna. Pozdrav.


Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Trtko
Koprivnica

Član broj: 69494
Poruke: 695
*.dsl.optinet.hr.



+8 Profil

icon Re: Nešto poput krojne liste10.02.2019. u 19:49 - pre 62 meseci
Morat cu pogledati dal sam negdje taj program pospremio. Naime program je dosta slozen pa ces si sam morati odvojiti dio koji to racuna.
a radilo se o tome da je uzimao prvo one radne naloge koji su bili prioritetni, ( radi se o kartonskoj industriji ) gdje je onda kalkulirao s kojim
radnim nalozima ce biti najmanje otpada, cak ti je i naslikao kako ce izgledati ploge koje se budu sjekle.
Idem sad bas potraziti , programirano je u Accesu 2002
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Nešto poput krojne liste11.02.2019. u 08:20 - pre 62 meseci
Hvala,bio bih ti veoma zahvalan,ako ga pronadjes.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Nešto poput krojne liste

[ Pregleda: 1208 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.