Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toplota skracuje vek!?

[es] :: Overclocking & Modding :: Toplota skracuje vek!?

[ Pregleda: 2653 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AMD

Član broj: 8138
Poruke: 129
*.vdial.verat.net



Profil

icon Toplota skracuje vek!?13.04.2004. u 07:56 - pre 244 meseci
Kupio sam racunar pre oko pola godine I zabrinjava me nekoliko stvarcica.Da napisem konfiguraciju:
Intel Pentium IV 2.6Ghz 800MHz 512kb
Gigabyte 8IEG100
512 DDR 333Mhz(2x256 Dual Chanel)
Sapphire Ati Radeon 9600XT 128 Mb DDR,TV-out,DVI
Napajanje(mislim)420W

To bi bilo najvaznije I zanima me sledece:
Bios je Award-ov I u podmeniju PC Health Status pise:
Current CPU temp. 47C
Current CPU fan speed 4113rpm
Current System Fan Speed 0 rpm

E sad kolika je default temp. za ovaj procesor?Zasto System fan ne radi ili ga ne detektuje(napominjem da u racunaru ima hladnjak na grafickoj,procesoru I na napajanju I koliko vidim svi rade) ili mozda nije povezan?
Kuciste je mozda malo zagradjeno,znate stoji u stolu koji malo blokira da se vazduh iz napajanja slobodno siri Ali ne u velikoj meri.Kada dodirnem kuciste na suprotnoj strani od napajanja,u istoj visini,(gde je ploca I na njoj otprilike procesor),uzasno je vrelo(narocito posle zahtevnih igrica).Brinu me I neka desavanja u windows-u:poremecenje ikonice,sporo ucitavnje=ponekad I tako.I pitao bih jos el ima neki program koji meze da mi ocitava temperature u windows-u.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Toplota skracuje vek!?13.04.2004. u 11:31 - pre 244 meseci
Nema razloga za brigu, temperatura na CPU-u je ok.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.bisinter.net.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Toplota skracuje vek!?13.04.2004. u 13:29 - pre 244 meseci
System fan je valjda ventilator napajanja, i verovatno ne postoji mogućnost očitavanja brzine istog (ništa neobično). S obzirom da je napajanje od 420 W, ne bi trebalo da bude problema sa preopterećenjem, mada nisi naveo šta je sve nakačeno na njega. A za program pogledaj na CD koji dolazi uz matičnu.
Nisi naveo koji Win imaš instaliran, ali takva mašina ne bi trebalo da ima problema ni sa jednom verzijom!
 
Odgovor na temu

AMD

Član broj: 8138
Poruke: 129
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Toplota skracuje vek!?13.04.2004. u 13:57 - pre 244 meseci
Nije nakaceno mnogo svari,ali nije problem u napajanju,problem je u toploti.Nazalost nisam dobio cd uz maticnu posto je konf. iz com trade CT 510.Dali su neki cd sa drajverima uopste koji nema veze sa plocom.Win je XP Home.Mozda bih mogao da potrazim programe za plocu i graficku u nekom servisu?Ma najvise me nervira sto nisam dobio uputsva,mada sam ih skinuo sa interneta.
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.bisinter.net.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Toplota skracuje vek!?13.04.2004. u 15:07 - pre 244 meseci
A što ne pogledaš na sajtu Gigabyte-a?
 
Odgovor na temu

AMD

Član broj: 8138
Poruke: 129
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Toplota skracuje vek!?13.04.2004. u 15:34 - pre 244 meseci
Na sta mislis,na programe?Gledao sam mislim da nema,a i da ima verovatno su ogromni.
 
Odgovor na temu

gojava
Velika Srbija
Srbija

Član broj: 4032
Poruke: 442
*.netpro.co.yu



+1 Profil

icon Re: Toplota skracuje vek!?13.04.2004. u 20:19 - pre 244 meseci
GA ploce su poznate po tome sto imaju BIOS koji laze kd ocitavanja temperatura. To sam ispricao mom prijatelju koji ima nForce2 GA plocu (ne znam tacnu oznaku) i covek je otisao na GA sajt i nasao noviju verziju BIOSA koji "zamisli molim te" ima povecanu tacnost ocitavanja sa temperaturnih senzora. Naime, kod njega su temperature ocitavanja sa starim BIOS-om bile ~10 stepeni C nize nego sto bi trebalo. Sad su ocitavanja u nekim ocekivanim intervalima.

Probaj da nadjes noviji BIOS za tvoju plocu.


"Bolje je ćutati i pustiti druge da misle da si glup, nego progovoriti i time otkloniti svaku sumnju." - Bernard Šo

 
Odgovor na temu

AMD

Član broj: 8138
Poruke: 129
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Toplota skracuje vek!?14.04.2004. u 13:27 - pre 243 meseci
Znas racunar je pod garancijom ne znam dal bih smeo to da radim sa biosom.
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.vdial.verat.net

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Toplota skracuje vek!?14.04.2004. u 22:50 - pre 243 meseci
Nebi trebalo da bude problema.....
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Toplota skracuje vek!?15.04.2004. u 07:19 - pre 243 meseci
Ama bre ljudi, temperatura koju je ocitao je sasvim normalna za taj procesor. Nema uopste razloga za dramu oko toga.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

AMD

Član broj: 8138
Poruke: 129
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Toplota skracuje vek!?15.04.2004. u 08:22 - pre 243 meseci
Citat:
kUdtiHaEX:
Ama bre ljudi, temperatura koju je ocitao je sasvim normalna za taj procesor. Nema uopste razloga za dramu oko toga.


Mozda je temp. ok kod ocitavanja,al vidis da gojava kaze da gigabyte ploce ne ocitavaju dobro.Aj molim te napisi koje su default temp. za ovaj procesor.Pre sam imao celerona na 600,overklokovao na 750mhz i temp nije prelazila 40 C(uz naravno obilati hladnjak).Procesor je u box pakovanju tako da dolazi uz hladnjak(2.6Ghz)
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.vdial.verat.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Toplota skracuje vek!?15.04.2004. u 09:22 - pre 243 meseci
AMD, cak i da je temperatura za tih cca. 10 oC visa, neces imati nekih narocitih problema.

Pretpostavljam da ti je to prvi racunar, i jedini koristan savet koji mozes dobiti je da se ne zamaras oko tih stvari

Probleme sa ikonicama i kocenjem, izaziva vrlo verovatno sam Windoze
 
Odgovor na temu

AMD

Član broj: 8138
Poruke: 129
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Toplota skracuje vek!?15.04.2004. u 13:33 - pre 243 meseci
McKracken hvala na savetu.Probleme sa ikonicama i kocenjem sam sredio reinstalacijom windows-a,verovatno je zezao neki program.Nije mi prvi racunar,sa racunarima radim jedno 7 god. i interesujem se za hardver,ali mi je ovo izgledalo malo cudno.Kao sto sam rekao pre sam imao celerona kome je default 600Mhz(mozda i 533,bila su to svercerska vremena)koji je blokirao sa obicnim hladnjakom(mislim da je bio aktivni ali slab),temperatura je prelazila,ako se secam,70 c.Kupio sam novi hladnjak za 50dem. koji zuji kao kosilica za travu ali zato odradjuje posao.Kasnije sam resio da ga overklokujem.Terao sam ga i na 900Mhz ali je proiblem je bio u zakljucanom umnozilacu te sam samo dizao magistralu.Inace super stabilno je radio na 850 Mhz,ali sam ga zbog predoztroznosti spustio na 750>i kao sto sam rekao temp. nije prelazila 40C.Zbog toga me je malo zabrinuo ovaj procesor,da mu nije ovaj hladnjak mali i tako....Gledam da sto vise ocuvam ovu konfiguraciju pa zbog toga...
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.etf.bg.ac.yu

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: Toplota skracuje vek!?16.04.2004. u 12:26 - pre 243 meseci
Primeti bitnu razliku - Celeron -> Pentium 4? Pa samo veci broj tranzistora koje P4 ima moraju uticati na vece grejanje :)

Sto se ocitavanja tice, +-10 stepeni ti u principu ne znaci mnogo - bilo 50 ili 40, nece uticati na stabilnost.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: Toplota skracuje vek!?

[ Pregleda: 2653 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.