Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbiji nedostaju ...

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbiji nedostaju ...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42472 | Odgovora: 310 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...26.10.2018. u 16:50 - pre 67 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Citat:
bananaphone
Mislis da je sad na "slobodnom" EU trzistu drugacije?


Bullshit.

Japan: https://eu.usatoday.com/story/...ree-trade-agreement/791125002/
Koreja: https://en.wikipedia.org/wiki/...uth_Korea_Free_Trade_Agreement
Kanada: http://ec.europa.eu/trade/policy/in-focus/ceta/

+ EU trziste je 28 zemalja + EFTA clanice, samo nekih tridesetak i kusur drzava i >500 miliona stanovnika.

Ma nije drugacije uopste, kakvi.


Mnogo si naivan Ivane, cak su i Nemci pisali o tom, mnogo pre nego sto se ovaj ludi Trump pobunio. Ti mislis da Free Trade - znaci free trade :D :D :D. How yes no, pa kad je free trade - znaci nema carine? Ili ima carine?

Eto bas Nemacka pravi automobile, razbijaju koliko su jaki u tom segmentu, sta mislis da li stite EU trziste od Koreanaca i Japanaca, da li postoji carina?

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.adsl-surfen.hetnet.nl.



+7177 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...26.10.2018. u 17:05 - pre 67 meseci
Citat:
bananaphone
Mnogo si naivan Ivane, cak su i Nemci pisali o tom, mnogo pre nego sto se ovaj ludi Trump pobunio. Ti mislis da Free Trade - znaci free trade :D :D :D. How yes no, pa kad je free trade - znaci nema carine? Ili ima carine?


Ne znam ja da li sam naivan ili ne i potpuno je irelevantno sta ja mislim da je "free trade" ali pise da ce u sklopu EU-Japan FTA sporazuma carina na japanske automobile biti smanjena na nula %.

Drugo, sve i da preskocis Japan, Koreju i Kanadu, EU je slobodno trziste od 28 zemalja + EFTA clanica koje pokriva preko pola milijardi ljudi. Ako mislis da nije slobodno trziste, izvoli iz Holandije skokni na amazon.de, naruci stvari pa kad ti stignu kuci bez carine probaj da se vratis da nam objasnis kako to, u stvari, nije "free trade" vec nesto drugo.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...26.10.2018. u 17:22 - pre 67 meseci
Pise da ce biti smanjena u buducnosti, sa kalauzolom da moze biti vracena :D. I to sad kad je Nemacka autoindustrija iznad sveg ostalog u svetu.

Zasto su uveli carinu uopste? Zasto im je carina na kineske proizvode drakonska? Zasto placamo 48.5% carinu na bicikle iz Kine, jesi cuo da je nekad neka zemlja uvela carinu od 50%? Mislim smaram sa biciklima zato sto su bicikli nenormalno skupi u NL, svakako bi dolazak kineza bar spustio cene, medjutim eto EU kaze da to ne moze bas tako...

Sto se tice free trade-a unutar EU - to si imao i u YU - odes u Sloveniju i kupis ves masinu, i dovezes je u Srbiju - bez carine. Ne pravi se blesav, ako je EU postala jedno trziste sa jednom monetarnom politikom i jednom valutom, ne znaci da ne stite domace proizvodjace, pogotovo Nemacke.
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+138 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...26.10.2018. u 18:11 - pre 67 meseci
zona free trade ne znaci da nema carina.

free trade znaci neogranicenu trgovinu, a CUSTOMS UNION znaci da nema ni carina. Tako nesto ima medju eu je Nemacka i Holandija iz primera po difaultu namaju carine medju sobom i ne mogu da ih uvedu i kad bi htele kao sto ne moze da uvedes carinu izmedju dva dela zemlje.

EU ima carinu prema spoljnim partnerima tojest moze da ima moze da nema kako odluci, ali to nema veze sa free trade agreement.

bananaphone !
I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...26.10.2018. u 18:15 - pre 67 meseci
@Whitewater - potpuno jasno - ali ja nisam uveo free trade kao dokaz da nema carina, vec upravo suprotno tvrdim da EU veoma stiti svoju ekonomiju, i ako se non stop promovise je-li da je to lose :)

BTW - free trade bi trebao da bude bas kako mu ime kaze free trade, odnosno da nema carina, ali ih ipak ima, direktnih kao i indirektnih - uvedemo regulativu zpk20008 - koja kaze da samo uredjaji sa tim i tim ekoloskim standardom mogu da se prodaju na EU trzistu - ah da, zao mi je - ali za sad samo Siemens ima taj sertifikat...
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...26.10.2018. u 18:16 - pre 67 meseci
Kad već pominjete belu tehniku.
Evo kod mene još uvek rade neki uredjaji bele tehnike kupljeni pre Titove smrti ili godinu-dve kasnije.
Nije da nismo kupovali i posle toga philips, kineske, turske, itd.
ali sve je to u medjuvremenu pocrkalo.
A oni iz Titovih fabrika rade i dan danas.

Da li je bela tehnika proizvedena u SFRJ u tom periodu bila na svetskom nivou ili na svemirskom (kad se toliko održala)?

Pa sad nek neko počne da priča kako se meni ništa ne može objasniti...
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+138 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...26.10.2018. u 18:27 - pre 67 meseci
Citat:
bananaphone:
@Whitewater - potpuno jasno - ali ja nisam uveo free trade kao dokaz da nema carina, vec upravo suprotno tvrdim da EU veoma stiti svoju ekonomiju, i ako se non stop promovise je-li da je to lose :)

BTW - free trade bi trebao da bude bas kako mu ime kaze free trade, odnosno da nema carina, ali ih ipak ima, direktnih kao i indirektnih - uvedemo regulativu zpk20008 - koja kaze da samo uredjaji sa tim i tim ekoloskim standardom mogu da se prodaju na EU trzistu - ah da, zao mi je - ali za sad samo Siemens ima taj sertifikat...



free trade kao pojam zbunjuje ljude, zato sto kad je on veden tada se tek pocinjalo razmisljati o slobodnoj trgovini u smislu QUOTES srpski kolicne robe, a ne carina. To je raspravljano posebno. Pa zato se WTO pre i zvala General Agreement on Tariffs and Trade

logicno je da kad utanacis slobodnu trgovinu da isto pregovaras i o carini (tariffs) jer kakve vajde od free trade ako su carine 100% ? Ali to su ipak dve zasebne stvari.


I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...26.10.2018. u 18:39 - pre 67 meseci
Da skratimo: u Titovoj SFRJ je postojao General Agreement on Tariffs and Trade

pa je važilo i free trade i tariffs free!

Veoma moderno!

To se valjda odrazilo i na kvalitet proizvodnje jer 4 decenije rada za belu tehniku je baš baš.
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+701 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...26.10.2018. u 18:53 - pre 67 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća:
Kad već pominjete belu tehniku.
Evo kod mene još uvek rade neki uredjaji bele tehnike kupljeni pre Titove smrti ili godinu-dve kasnije.

Pa lepo su pitali jednog nemačkog inženjera čemu tolika modelovanja, softver, analize, kao da se npr. neki ležaj proizvodi i koristi već 100 godina i tehnologija je usavršena... kaže on, nije problem da se napravi da izdrži 30 godina, problem je isprojektovati da izdrži samo garantni rok i nešto malo preko toga, a da bude takav svaki primerak ;)

Doduše, sad su svugde ubacili elektroniku, pa se ograničavanje trajanja proizvoda realizuje softverski. Primer su štampači koji imaju poseban čip za to, a i za pojedine veš mašine se sumnja da imaju ograničen broj sati rada... Ali, kome se ne sviđaju ove od 250-500€, imaju Miele sa garancijom 20 godina, ali 5-6 puta skuplje.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...26.10.2018. u 19:16 - pre 67 meseci
Citat:
Whitewater:
Citat:
bananaphone:
@Whitewater - potpuno jasno - ali ja nisam uveo free trade kao dokaz da nema carina, vec upravo suprotno tvrdim da EU veoma stiti svoju ekonomiju, i ako se non stop promovise je-li da je to lose :)

BTW - free trade bi trebao da bude bas kako mu ime kaze free trade, odnosno da nema carina, ali ih ipak ima, direktnih kao i indirektnih - uvedemo regulativu zpk20008 - koja kaze da samo uredjaji sa tim i tim ekoloskim standardom mogu da se prodaju na EU trzistu - ah da, zao mi je - ali za sad samo Siemens ima taj sertifikat...



free trade kao pojam zbunjuje ljude, zato sto kad je on veden tada se tek pocinjalo razmisljati o slobodnoj trgovini u smislu QUOTES srpski kolicne robe, a ne carina. To je raspravljano posebno. Pa zato se WTO pre i zvala General Agreement on Tariffs and Trade

logicno je da kad utanacis slobodnu trgovinu da isto pregovaras i o carini (tariffs) jer kakve vajde od free trade ako su carine 100% ? Ali to su ipak dve zasebne stvari.



Ne zbunjuje on ljude, nego je ljudima pretstavljen kao takav, ugovor izmedju dve zemlje gde se ukidaju barijere u vidu kvota i carina - da bi cvala trgovina i svi napredovali. Ako prelistas ovaj forum videces da gomila ljudi ovde prica o slobodnoj trgovini kao necem pozitivnim i dobrim za Srbiju, nisu oni to izmislili, neko im je to tako pretstavio.

Medjutim carine na mnoge proizvode nisu ukinute, takodjer zemlje rado promovisu "free trade" ugovore sa slabijom stranom, gde zemlja koja ima daleko bolji trgovinski polozaj dobija trziste za svoju robu. Kao kad bi recimo Nemacka zagovarala free trade ugovor sa Srbijom - normalno da im odgovara kad je njihova privreda 1000x jaca od nase, pojeli bi nase trziste za par godina (kao sto ga jedu i sad).

Takodjer postoje indirektni nacini da se stiti domaca privreda - kroz regulative i podsticaje. - Evo mi cemo da napravimo free trade ugovor - niko nece stavljati carinu na svoje proizvode, ali ja cu davati potsticaje mojoj privredi - pa ce onda da se stvori disbalans, jer ce moji proizvodi biti jeftiniji, ili cu devalvirati valutu ili cu uvesti ekolosku regulativu ili neki treci standard i iseci proizvod koji ti najvise izvozis.
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+138 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...26.10.2018. u 20:19 - pre 67 meseci
Citat:
bananaphone: Ne zbunjuje on ljude, nego je ljudima pretstavljen kao takav, ugovor izmedju dve zemlje gde se ukidaju barijere u vidu kvota i carina - da bi cvala trgovina i svi napredovali. Ako prelistas ovaj forum videces da gomila ljudi ovde prica o slobodnoj trgovini kao necem pozitivnim i dobrim za Srbiju, nisu oni to izmislili, neko im je to tako pretstavio.

Medjutim carine na mnoge proizvode nisu ukinute, takodjer zemlje rado promovisu "free trade" ugovore sa slabijom stranom, gde zemlja koja ima daleko bolji trgovinski polozaj dobija trziste za svoju robu. Kao kad bi recimo Nemacka zagovarala free trade ugovor sa Srbijom - normalno da im odgovara kad je njihova privreda 1000x jaca od nase, pojeli bi nase trziste za par godina (kao sto ga jedu i sad).

Takodjer postoje indirektni nacini da se stiti domaca privreda - kroz regulative i podsticaje. - Evo mi cemo da napravimo free trade ugovor - niko nece stavljati carinu na svoje proizvode, ali ja cu davati potsticaje mojoj privredi - pa ce onda da se stvori disbalans, jer ce moji proizvodi biti jeftiniji, ili cu devalvirati valutu ili cu uvesti ekolosku regulativu ili neki treci standard i iseci proizvod koji ti najvise izvozis.
Citat:
bananaphone: Ne zbunjuje on ljude, nego je ljudima pretstavljen kao takav, ugovor izmedju dve zemlje gde se ukidaju barijere u vidu kvota i carina - da bi cvala trgovina i svi napredovali. Ako prelistas ovaj forum videces da gomila ljudi ovde prica o slobodnoj trgovini kao necem pozitivnim i dobrim za Srbiju, nisu oni to izmislili, neko im je to tako pretstavio.

Medjutim carine na mnoge proizvode nisu ukinute, takodjer zemlje rado promovisu "free trade" ugovore sa slabijom stranom, gde zemlja koja ima daleko bolji trgovinski polozaj dobija trziste za svoju robu. Kao kad bi recimo Nemacka zagovarala free trade ugovor sa Srbijom - normalno da im odgovara kad je njihova privreda 1000x jaca od nase, pojeli bi nase trziste za par godina (kao sto ga jedu i sad).

Takodjer postoje indirektni nacini da se stiti domaca privreda - kroz regulative i podsticaje. - Evo mi cemo da napravimo free trade ugovor - niko nece stavljati carinu na svoje proizvode, ali ja cu davati potsticaje mojoj privredi - pa ce onda da se stvori disbalans, jer ce moji proizvodi biti jeftiniji, ili cu devalvirati valutu ili cu uvesti ekolosku regulativu ili neki treci standard i iseci proizvod koji ti najvise izvozis.


ima tu trista kombinacija. Mogu Nemacka i Holandija da budu u free trade zoni i u customs union i u monetarnoj uniji dakle maksimalni nivo integracija izmedju dve suverene zemlje pa d opet ometaju jedni druge. Moze nemacki distributer i trgovinski lanac da ometa pristup holandskoj robi. To je protiv pravila, ali moze na terenu.

Samo da se vratim Srbiji.

OK je to sto ti kazes za YU ili recimo da si sve u pravu. No sta to sada vredi ? Izmenile su se se okolnosti u svetu. YU je zapadu bila cist liability za vreme hladnog rata i pomagali su YU iako je bila komunisticka, iako nije bilo slobada stampe iako je bilo jednoumlje iako je bio protekcionizam iako nije bio free market, jer jer nisu hteli da ode YU u SSSR zonu. Znaci zapad je trpeo YU i jos je pomagao. Ali toga vise nema.

To je tako mogao Tito bas kao sto je moglo da se desi da nas otkaci i zapad i SSSR pa bi bili kao Sev. Koreja. Sam izolovan do neke nove revolucije.

Danas Srbija postoji u sasvim drugim oklolnotima, OK ? Surova realnost. Vrlo surova, ali nekad je bila ruzicasta.
I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+138 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...26.10.2018. u 20:28 - pre 67 meseci
a za free trade sa Nemackom i Srbijom nisi bas skroz u pravu. Ti si naveo samo jedan deo price gde nemci kao jaca privreda istiskuju sve srpsko.

ali daj da cujemo celu pricu.

Nemacka zauzvrat nama otvara svoje trziste od 80 miliona bogatih ljudi. To je nasa najveca razvojna sansa. Ko je pametan iskoristice je, a ko nije ugasice. Jer ovo je sada kapitalizam, a ne socijalizam.

Zatim neki nemcki pogon ce se sad zatvoriti u Dojclandu i otice da da posao u Srbiju i onda ce tamo ti Nemci da kunu svoju veliku Dojcland sto ih je ostavila bez posla a dala posao tamo nekim Srbima ? A sta kazes ?

ima tu jos mnogo toga... nije bas sve samo crno kako ti mislis. Razmisli malo.
I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...26.10.2018. u 20:51 - pre 67 meseci
@Whitewater - pa govorimo o istoriji i sta fali Srbiji danas. Poenta onog sto sam hteo reci se izgubila kao i obicno.

A ovo sa poslednje je cirkus :D :D :D. Pa kome ce ici profit od jeftine radne snage koja ce raditi u nemackoj fabrici??? Napravice nemacku fabriku bogatijom nego sto je bila pre dok joj je radna snaga bila skuplja :D

A sto se tice otvaranja trzista - pa upravo zbog dizbalansa privrede, mi nemamo sta da ponudimo sa nasom slabijom privredom nemackom trzistu, nema veze sa pamecu, mozemo biti pametni beskonacno, ali potrebne su godine ulaganja da bi se razvila privreda jedne zemlje da nivo da moze da se takmici na slobodnom trzistu sa Nemackom. Dakle i vreme i kapital...

Evo ti malo istorije sa drugog kraja sveta: https://en.wikipedia.org/wiki/Second_Opium_War

Pored legalizacije opiuma, druga dva cilja su bila:

1. expanding coolie trade (coolie - je jeftini radnik - pristup trzistu jeftinih radnika)
2. opening all of China to British merchants, and exempting foreign imports from internal transit duties. (free trade agreement)


Zvuci poznato? :D

 
Odgovor na temu

Whitewater
dummy workshop

Član broj: 339178
Poruke: 397



+138 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...26.10.2018. u 21:00 - pre 67 meseci
Citat:
bananaphone: @Whitewater - pa govorimo o istoriji i sta fali Srbiji danas. Poenta onog sto sam hteo reci se izgubila kao i obicno.

A ovo sa poslednje je cirkus :D :D :D. Pa kome ce ici profit od jeftine radne snage koja ce raditi u nemackoj fabrici??? Napravice nemacku fabriku bogatijom nego sto je bila pre dok joj je radna snaga bila skuplja :D

A sto se tice otvaranja trzista - pa upravo zbog dizbalansa privrede, mi nemamo sta da ponudimo sa nasom slabijom privredom nemackom trzistu, nema veze sa pamecu, mozemo biti pametni beskonacno, ali potrebne su godine ulaganja da bi se razvila privreda jedne zemlje da nivo da moze da se takmici na slobodnom trzistu sa Nemackom. Dakle i vreme i kapital...

Evo ti malo istorije sa drugog kraja sveta: https://en.wikipedia.org/wiki/Second_Opium_War

Pored legalizacije opiuma, druga dva cilja su bila:

1. expanding coolie trade (coolie - je jeftini radnik - pristup trzistu jeftinih radnika)
2. opening all of China to British merchants, and exempting foreign imports from internal transit duties. (free trade agreement)


Zvuci poznato? :D


u redu, ako tako hoces, dakle da prekines free trade sa EU i Nemackom, da li mozes onda da nam izracunas koliko bi nas tek to kostalo i da li bi se isplatilo ?

ja licno ne verujem. Bilo bi nam samo gore.
I saw a USO last night.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...26.10.2018. u 21:08 - pre 67 meseci
Imamo iskustvo sa SFRJ i ogranicavanjem trgovine. Sverc cveta, domaca proizvodnja nije bolja, monopol i cene u plafon. Ono sto je najbolje je kako je sada. Svi proizvodi nalaze mesta pa tako i domaci. Nesto ne vidim da je Yugo manje kupovan iako postoje
bolje alternative. Samo sto Yugo nije mogao da kosta 12k evra nego 6...
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...26.10.2018. u 21:11 - pre 67 meseci
@Whitewater - ne mozemo da pricamo o bilo kakvim potezima u budcnosti koji bi mogli da nam poprave situaciju, ako ne razumemo proslost i sadasnjost :)

Povlacenje poteza u buducnosti zahteva razumevanje sadasnje situacije i proslosti, a pre svega plan gde zelimo da idemo... Sto do sad ni jedan jedini prorok-politicar u poslednjih 30g nije ponudio.

Ja se borim samo da pokusam da shvatim, sta se uopste desavalo pre, i sta je valjalo a sta nije, vidis da nemamo jasnu sliku da li je Jugoslavija bila ekonomska propast koja se sama urusila ili je ipak napravila ekonomski napredak :). Kako onda mozemo da kazemo - STA je radjeno dobro ili lose u proslosti, kad ne znamo ni DA LI JE bilo dobro ili lose :)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.adsl-surfen.hetnet.nl.



+7177 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...26.10.2018. u 21:11 - pre 67 meseci
Citat:
bananaphone
Ne pravi se blesav, ako je EU postala jedno trziste sa jednom monetarnom politikom i jednom valutom, ne znaci da ne stite domace proizvodjace, pogotovo Nemacke.


Ne znam ja ko se ovde pravi blesav ali pre nego sto je EU postala EU, razni pametnjakovici su isto tako mislili da je bolje da Nemci stite svoje auto trziste od Francuza, Francuzi od Nemaca, Italijani od svih njih i tako dalje i tako blize, pa su malo pametniji mozgovi preovladali i danas je EU globalna industrijska supersila umesto gomila prcija koje vestacki brane sopstvenu nekompetenciju.

Slobodna trgovina nisu samo nulte carine vec i kompletno olaksan protok robe kako bi ljudi mogli nesmetano da stvaraju nove i vrednije stvari umesto da se igraju udaranja pecata, drzanja kamiona sa proizvodima "na kontroli" i slicnih birokratskih budalastina cija vrednost moze biti samo negativna.

U svakom slucaju kao sto se vidi iz prilozenog, slobodna trgovinska zona se siri, broj proizvoda koji se carini se smanjuje. EU ce sad trgovati mnogo vise sa Kanadom i Japanom i to ce biti dobra stvar za sve njih.

Kad budes kupovao neke stvari iz Japana ubuduce, u cenu vise nece ulaziti trosak nekog cate sto je "pecatirao" da ta roba predje crtu i drugog cate koji je popunjavao carinske papire i naravno carina. Ako ti hoces da ih placas, samo izvoli, skokni do najblize uprave carina i kupi ljudima haringe ili sta vec vole i casti ih sa kintom.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 26.10.2018. u 22:24 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...26.10.2018. u 21:21 - pre 67 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ne znam ja ko se ovde pravi blesav ali pre nego sto je EU postala EU, razni pametnjakovici su isto tako mislili da je bolje da Nemci stite svoje auto trziste od Francuza, Francuzi od Nemaca, Italijani od svih njih i tako dalje i tako blize, pa su malo pametniji mozgovi preovladali i danas je EU globalna industrijska supersila umesto gomila prcija koje vestacki brane sopstvenu nekompetenciju.

Slobodna trgovina nisu samo nulte carine vec i kompletno olaksan protok robe kako bi ljudi mogli nesmetano da stvaraju nove i vrednije stvari umesto da se igraju udaranja pecata, drzanja kamiona sa proizvodima "na kontroli" i slicnih birokratskih budalastina cija vrednost moze biti samo negativna.


Dobro pametnjakovicu - cemu onda carine na hebene bicikle iz Kine bas od strane EU od 50%. Sta se tu desilo, to mi objasni pa da pricamo dalje.

Daj brate nek se otvore granice prema Kini, Japanu, Korei, Americi, nek stize roba bez carina pa da vidimo sta ce se desiti... Upravo ono sto Whitewater pominje, proizvodnja ce otici iz Europe, jer zasto proizvoditi ista u EU, kad mozes da stavis fabriku u Kinu, Tajvan, Madagaskar, Srbiju, proizvedes istu stvar 3x jeftinije, natovaris na kontejner i prodajes u Europi bez ikakvih carina, poreza itd. Idealna situacija za multinacionalne konzorcijume, i totlna propast ekonomije drzava :)

Najjace mi je sto svi ti pobornici slobodne trgovine - ni u snu ne podrzavaju slobodno kretanje radne snage, zasto bi selili fabriku iz Nemacke u Srbiju, daj pusti Srbe da dodju u Nemacku i rade u fabrici za pola plate, i svi sretni - to je pravo otvaranje granica - ali vidi vraga, uleti par izglica iz Iraka - i nastaje kolaps EU vrednosti, stavljaj bodljikavu zicu na granice...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.adsl-surfen.hetnet.nl.



+7177 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...26.10.2018. u 21:28 - pre 67 meseci
E ajd ti mene pusti sa tvojim whatabout-izmom.

Napisao si, citiram:

Citat:

Mislis da je sad na "slobodnom" EU trzistu drugacije?


Dobio si odgovor o >tri< nova sporazuma o slobodnoj trgovini koja je EU potpisala u poslednjih par godina (Kanada, Japan i Juzna Koreja) kao i fakat da je sama EU bescarinsko trziste od pola milijardi ljudi i od ukupno 32 drzave kao EFTA.

Dakle, mojne smaras, napisao si ocigledno netacnu stvar, to sto EU i dalje ne uvozi bescarinske kobasice iz Svazilenda ne menja apsolutno nista: niko nigde nije ni tvrdio da je EU globalno bescarinsko trziste. Ali EU je slobodno trziste za 32 zemlje.

Citat:

Daj brate nek se otvore granice prema Kini, Japanu, Korei, Americi, nek stize roba bez carina pa da vidimo sta ce se desiti..


Ovaj...

http://trade.ec.europa.eu/doclib/docs/2017/july/tradoc_155684.pdf

Citat:

The deal will remove almost all custom duties which sum up to EUR 1bn annually


Ista prica se pricala i za individualne EU clanice pre vise decenija pa, eto, danas je trgovina 100% slobodna.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Srbiji nedostaju ...26.10.2018. u 21:34 - pre 67 meseci
Ivane, napisao sam:

Citat:
bananaphone:
Mislis da je sad na "slobodnom" EU trzistu drugacije? Nemacka ima carinu na uvoz automobila hoces japanski ili koreanski auto nista bato ima da platis drzavi reket, ako hoces da uvozis bicikle iz Kine - carina je 50%, pa onda sve ostalo. A kad izvoze - onda recimo potpisu sporazum o slobodnom izvozu poljoprivrednih proizvoda sa Afrikom, pa subvencionisu svoju poljoprivredu, tako da umesto da dignu cenu uvezenim artiklima, spuste cenu svojim izvoznim artiklima, pa kilo luka iz Holandije, gde radnik ima platu 2000e bude jeftiniji nego u Africi, gde radnik radi za 2e i Afrika - kontinent Bogom dan da proizvodi hranu bar za sebe, sad zavisi od uvoza luka iz Holandije i piletine iz Nemacke :D. Sloboda bato :D


Dakle prica se o uvozu robe u EU iz zemalja koje nisu u EU. Uzeo sam primer EU, kao pandan Jugoslaviji. Jugoslavija je bila nazadna zato sto je kontrolisala pristup svom trzistu, a EU je jel' napredni primer liberalnog kapitalizma - ali gde cuda - hoces da uvezes biciklo - carina 50%. (Da bi bilo jasnije - dao sam primer kako nisi imao carinu unutar jugoslovenskih republika, kao sto nemas carinu izmedju drzava EU.)

Pa zasto carina Ivane ako ce nas slobodna trgovina unaprediti? Pazi molim te 50%??? Jel to u interesu EU gradjana? Jel to slobodno trziste? Gde je zapelo?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Srbiji nedostaju ...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42472 | Odgovora: 310 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.