Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Univerzalni punjač - za i protiv

[es] :: Laptopovi :: Univerzalni punjač - za i protiv

[ Pregleda: 2545 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rainy man
Beograd

Član broj: 320451
Poruke: 19



Profil

icon Univerzalni punjač - za i protiv10.09.2018. u 08:10 - pre 67 meseci
Uzeo bih jedan univerzalni punjač za laptop kada mi prijatelji povremeno utrape laptop koji ima neki problem da proverim šta mu se dešava.
Dakle treba mi za neku vrstu servisiranja - da proverim da li je problem do punjača ili ne.

S obzirom da bih uglavnom koristio za startovanje laptopa kapiram da mogu bez većih bojazni da koristim univerzalni punjač.
U sv. slučaju zanima me sledeće - koji univerzalni da kupim, tj. na šta da obratim pažnju?
I koji su razlozi protiv korišćenja univerzalnog punjača i šta ne bi trebalo da radim sa univerzalnim punjačem?


Da li je jedan ovakav u redu za ono što mi treba > > >
https://www.gigatron.rs/punjaci/ms_industrial_univerzalni_punjac_za_laptop_nb_cool_ac_90-75831

Hvala :)


Ko umije njemu dvije
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Univerzalni punjač - za i protiv10.09.2018. u 10:32 - pre 67 meseci
Ja sam koristio jedan univerzalni, CoolerMaster, i nisam prometio razliku u odnosu na ove druge punjace. Oni izmenjivi delovi fino legnu. Ne znam koristis laptop, tj. u kojim polozajima ga drzis, ali meni je bitno da mu ulaz u komp bude u obliku cirilicnog slova G (za ovaj sto si ti linkovao ne vidim kako izgleda). Posto punjace menjam na oko godinu i po dana, pokazalo se da oni punjaci koji imaju taj deo ravan, brze gube kontakt u tom delu.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Univerzalni punjač - za i protiv10.09.2018. u 10:41 - pre 67 meseci
A da, u struju se ne razumem (voltaza i to), ali posto ces da ga koristis za servis, univerzalni punjac ne znaci da ce odgovarati za sve modele, vec samo za neke. Ovo sigurno znas i sam, ali samo da napomenem :)
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3445

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Univerzalni punjač - za i protiv10.09.2018. u 10:55 - pre 67 meseci
Kada mi je crkao punjač na na Fujitsu Amilo, kupio sam jedan takav univerzalni, sa kojim je radio, dok nije crkla ploča.
Ne tvrdim da je do punjača, verovatno je i pre bio problem na ploči, pa je to nateralo originalni punjač da crkne, a novi je samo dokrajčio stvar.
Uglavnom, svi ovi punjači imaju set adaptera za različite modele, napon se podešava prema modelu računara, ali ne mora da znači da je računar ispravan, ako radi sa ovim univerzalnim (kao u mom slučaju).

Imam i primer da je Sony VAIO lepo radio na univerzalnom punjaču koji je 5 puta jevtiniji od originalnog Sony punjača, ali sve je to lutrija.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Univerzalni punjač - za i protiv10.09.2018. u 11:15 - pre 67 meseci
Citat:
IUOP_1:A da, u struju se ne razumem (voltaza i to), ali posto ces da ga koristis za servis, univerzalni punjac ne znaci da ce odgovarati za sve modele, vec samo za neke.
Ako je univerzalni punjač, onda bi trebalo da ima odgovarajuće konektore ali i napon za razne laptopove. Baš kao oni za kućnu upotrebu. Kvalitet uglavnom zavisi od firme koja ih pravi i od same cene.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Univerzalni punjač - za i protiv10.09.2018. u 11:27 - pre 67 meseci
@ calexx

Moguce je da sam pogresio. Nego dok sam koristio taj univerzalni, mislim da oni nastavci nisu pasovali za jedan stari Dell. A drugo, u karakteristikama je pisalo da ima 65W, pa sam ja pretpostavio da nece raditi za laptopove koji traze 90W (ogranicio sam se da se u struju ne razumem).
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Univerzalni punjač - za i protiv10.09.2018. u 11:29 - pre 67 meseci
Ja sam krenuo na putovanje i u brzini zaboravio punjac. Svratim u madjarski tesco i kupim univerzalni, ne radi. Uz malo natezanja oko jezika, zamenim za drugi. Interesantno je da on nema podesavanje napona, nego mu je i napon univerzalni?! I greje se nenormalno, ne bih ga ostajao samog u sobi da ne izazove pozar. U svakom slucaju sluzi svrsi dok se ne vratim, a potom cu naravno koristiti originalni.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Univerzalni punjač - za i protiv10.09.2018. u 12:25 - pre 67 meseci
Naravno, za konkretan laptop se proveri da li ima odgovarajući napon i konektor a ako se uzima za servisiranje, onda je sasvim moguće da će da se pojavi neki laptop koji nije baš podržan. Nisu baš toliko univerzalni.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Univerzalni punjač - za i protiv10.09.2018. u 12:39 - pre 67 meseci
Citat:
calexx: Nisu baš toliko univerzalni.

To sam i mislio da podvucem.

Citat:
pctel: sluzi svrsi dok se ne vratim, a potom cu naravno koristiti originalni.

Meni je originalni najduze trajao, ali kad je crkao, imao sam problem da nadjem neki slicnog veka trajanja. I na ovom forumu sam postavio temu Gde naci kvalitetne punjace. Za univerzalni CoolerMaster sam se odlucio zbog brenda, a kostao je 4.200. Posto se pokazao da traje kao i svi drugi ne-originalni, zadnji koji sam kupio, birao sam da bude najjeftiniji. Tek sam posle cuo da firma Kimtec treba da ima originalne punjace za moj laptop, ali kako im je sajt neinformativan, ne znam kako tu stoje stvari, da li se isplati kupovati.
 
Odgovor na temu

rainy man
Beograd

Član broj: 320451
Poruke: 19



Profil

icon Re: Univerzalni punjač - za i protiv10.09.2018. u 13:35 - pre 67 meseci
Hvala svima na odgovorima! :)
Ako budem kupio nešto javiću šta sam uzeo.



@ IUOP_1
Ne mogu na nađem temu > Gde naci kvalitetne punjace, da li možeš da pustiš link? hvala
Ko umije njemu dvije
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Univerzalni punjač - za i protiv10.09.2018. u 13:49 - pre 67 meseci
Tja, naravno da ne mozes da je nadjes, kad sam ja pogresio u pisanju naslova :) Evo teme, ali neces se usreciti sa informacijama - samo moja kuknjava sto nema kvalitetnih punjaca :)
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Univerzalni punjač - za i protiv10.09.2018. u 15:20 - pre 67 meseci
Pre ~10 godina kupih jedan u Kanadi, jer sam pustao neku muziku na zurci sa lap topa pre toga i zaboravio punjac.

Evo, sad taj isti punjac koristim na ovom lap topu. Cooler Master je u pitanju, sa konektorima u G. Radi samo tako, a vecina lap topova radi na 19VDC, tako da podesavanje napona UGLAVNOM nije potrebno. Cak i DC dzekovi na ITX plocama koje ih imaju tu primaju 19V.

Bitno samo da je kvalitetan i da ima nizak nivo disipacije toplote, tj dobru efikasnost. Samim tim i dobar i kvalitetan izlazni napon. I snagu dovoljnu za sve :) Imaj u vidu da je 90W sigurno minimum danas - a to su uglavnom i najveci koji mogu da se uzmu u slobodnoj prodaji uglavnom.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

mrkabrka
leon zupanec
Stigo u Pemziju
beograd

Član broj: 337437
Poruke: 982
*.dynamic.sbb.rs.



+60 Profil

icon Re: Univerzalni punjač - za i protiv10.09.2018. u 18:01 - pre 67 meseci
19V D.C. i od 3,5A do 5A...što odgovara snazi od 60W do 90W>...
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Univerzalni punjač - za i protiv10.09.2018. u 18:22 - pre 67 meseci
Ici na sigurno ako se uzima univerzalno, nema tu mesta stednji. 90W je opcija. Ovi jaci inteli rade i na 35-45W + neki imaju desktop grafike, neki imaju i obicne ali "vruce" grafike, a uz to mora da se ima i kapaciteta za punjenje baterije.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Univerzalni punjač - za i protiv10.09.2018. u 20:38 - pre 67 meseci
Ja sto imam univerzalni , je kinez , samo nije bas nov , nekada su i Kinezi pravili kvalitetniju robu . Danas cena ide dole na ustrb kvaliteta .

Naponi se biraju od 12 do 24 volta . Amperaza na manjim 6 na vecim 5 , ali ocigledno da na primer na 20 volti ne moze preko 4,5 A !

U eksploataciji radi dobro , jedino sto se svi oni isporucuju sa 10-tak istih prikljucaka , pa u koji laptop udje , udje . To su ovi u G .

Video sam na netu da imaju Kinezi i dodatni set od jos 10-tak komada razlicitih ulaza , ali nisu ovi G , vec kao nastavci klasicne banancice, standardne 5,1 - 2,1 .
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Univerzalni punjač - za i protiv11.09.2018. u 01:35 - pre 67 meseci
Videh i ja da imaju sa varijabilnim naponom, samo se jos nisam susreo sa lap topom (standardnim, znaci ne oni EEE PC itd) a da mu ne sljaka 19V.

E sad pazi, koristio sam ovaj moj Cooler Master na 10 lap topova do sada, u svaki je ulazio. Mana je bila sto na jednom Asusu (K61 IC ako se dobro secam) nije lepo ulazio u dzek, klimao se i konstantno gubio kontakt. A na primer Toshiba i Asus su mi uglavnom delili isti konektor - sem tog Asusa.

Svaki konektor ima neku specifikaciju, pa valja pogledati i to - da li ima iglicu unutra, koja je sirina iglice, koja je sirina unutrasnjosti konektora, koja je sirina spoljasnjosti konektora... mada sa tih 10 konektora koji dodju pokrijes skoro sve. Ako ne ide - ti pravi :D
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Univerzalni punjač - za i protiv

[ Pregleda: 2545 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.