Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Digital coaxial ukljucen direktno u analogni ulaz i cuje se zvuk - o cemu se radi?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Digital coaxial ukljucen direktno u analogni ulaz i cuje se zvuk - o cemu se radi?

[ Pregleda: 1126 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Digital coaxial ukljucen direktno u analogni ulaz i cuje se zvuk - o cemu se radi?30.12.2017. u 00:09 - pre 76 meseci
Imam Sound Blaster Audigy 4 zvucnu karticu.
Jeftino sam kupio onaj kineski Digital2Analog konverter sa optickim i/ili digital koaksijalnim ulazom i stereo RCA izlazom pa sam odlucio da ga testiram na ovoj kartici. Koristio sam obican "stereo" koaksijalni kabel za analogni zvuk. Po preporuci ljudi na internetu spojio sam levi (beli) cinc u digitalni ulaz na DAC-u a analogni izlaz na pojacalo. Uredjaj je zvucao bolje nego sto sam ocekivao. Pozadinskog suma skoro da nema uopste a brujanje zavisi od toga na kakvo se napajanje spoji, koliko je dobro filtrirano.

Posle ovog testa proradila mi je radoznalost i zanimalo me je sta ce se desiti ako digitalni izlaz iz kartice direktno (bez DAC-a) spojim na analogni ulaz u pojacalo, pa sam to na kraju i morao da isprobam.
Na jednom kanalu je bila tisina, ali na drugom kanalu (levom) se cuo neki sum ali se cuo i zvuk, doduse jako tiho i veoma izobliceno ali sam mogao da ga cujem.
Mene sad zanima kako je ovo moguce? Mislio sam da cu cuti samo digitalni "sum" iz kojeg necu nista razaznati ali ipak sam cuo neki zvuk.

Pretpostavljam da zato sto je zvuk modulisan u PCM modulaciju pa se uz pomoc ulazne impedanse i kapacitivnosti nekako pretvara u ekvivalentan analogni signal kojeg mogu cuti. A mozda to sama zvucna kartica stvara i salje neki analogni zvuk uporedo sa digitalnim... nemam pojma.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13017
*.adsl-3.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Digital coaxial ukljucen direktno u analogni ulaz i cuje se zvuk - o cemu se radi?30.12.2017. u 00:52 - pre 76 meseci
Koristi kako je predviđeno, mani se kombinacija.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Digital coaxial ukljucen direktno u analogni ulaz i cuje se zvuk - o cemu se radi?

[ Pregleda: 1126 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.