Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bitkoin stalna diskusija

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 443988 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

haosumak

Član broj: 336674
Poruke: 40



+4 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 22:55 - pre 61 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic

Nema jos konkretnog datuma ali sasvim sigurno ce posle implementacije pojeftiniti mining hardver :-)

Baš se pitam:
Citat:
WhatsMiner M10-33th/S

Price $1500.00
Stock 50000
Hashrate 33th/S

33th/S za samo $1500?
Cene su već pale!
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 23:14 - pre 61 meseci
Citat:
haosumak:
Citat:
Doktor Hlad

I tu je glavna prednost BTC-a. Ne moze da se dostampava kad nekom politicaru padne na pamet.

Ako na kripto farmi imam 50000 mašina
od kojih prva ima wallet1 a 50000-ta mašina ima wallet2.
I iz wallet1 pošaljem BTC u wallet2.

Nakon potvrde transakcije da li sam postao političar?


Ne. Postao si neko ko je sa jednog novcanika poslao odredjeni iznos na drugi novcanik.

I ne kaze se wallet nego novcanik. Molim te izrazavaj se ispravno posto ovde ima ljudi koji ne razumeju sve te novotarije i termine.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 23:16 - pre 61 meseci
Citat:
djexns:
Ovde izgleda 90% ljudi troluje/hejtuje i ne veruje u tehnologiju...


Da. Za razliku od drugih foruma ovde je tako odnosno dozvoljeno je svima da pricaju sta god hoce. Pogotovo su zanimljivi ovi sto pocnu samostalno da prave neke biznis planove i kalkulacije a sve bazirano na nevidjenom nepoznavanju materije. Ako ostanes malo duze videces i sam. Urnebesno je.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 23:20 - pre 61 meseci
Citat:
haosumak:33th/S za samo $1500?
Cene su već pale!


Deder, poruci jedan pa nam javi kako ide. Mislim... javi nam za jedno dva meseca kad ti stigne a difficulty ode jedno 50% gore. Pa onda u medjuvremenu dok si kopao diff otisao jos 50% na gore.
 
Odgovor na temu

haosumak

Član broj: 336674
Poruke: 40



+4 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 00:02 - pre 61 meseci
Citat:
Doktor Hlad

Ne. Postao si neko ko je sa jednog novcanika poslao odredjeni iznos na drugi novcanik.

Zaista?
Ali ja sam poslao BTC iz novčanika1 u novčanik2.
Čak sam uzeo $5218.4 iz fioke ispod mašine50000 i premestio u fioku ispod mašine1.
Nema prevare.

Usput sam sa svih 50000 mašina "ispijukovao" BTC u visini nagrade za pronadjeni blok.
Kako nisam postao političar kad sam doštampao (deo) BTC kad mi je palo na pamet?


A odakle mi cena od $5218.4?
Pa sa bitfineksa.
To je pad za 1.52% u odnosu na 24 časa.
Cena i dalje pada!
Pitam se ko bi to mogao predvideti?

Citat:
BTC 5218.4 -1.52%
LTC 87.447 -2.64%
ETH 177.29 -2.40%
ETC 7.0412 -3.79%
ZEC 71.243 -3.28%
XMR 68.638 -3.54%
DSH 131.66 -4.42%
XRP 0.35222 -2.46%
BTG 17.807 -2.32%

 
Odgovor na temu

haosumak

Član broj: 336674
Poruke: 40



+4 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 05:06 - pre 61 meseci
Konačno kripto je počeo da raste (06:35).
Citat:
BTC 5256.9 0.22%
LTC 88.411 0.64%
ETH 180.63 1.46%
ETC 7.086 0.29%
ZEC 73.06 2.65%
XMR 69.125 -0.71%
DSH 133.06 -1.71%
XRP 0.35487 -0.04%
BTG 18.134 2.51%

Ali to je i dalje premalo da bi se zaradilo.
Pitanje je da li je dovoljno i za pokrivanje troškova.

Rizikovati $5200 da bi se (možda) zaradilo nekoliko dolara je besmislica.

Iz analize tih povremenih preseka cena popuno je jasno da na kolebanju cena na dnevnom nivou nema dobiti.
Zato bolje je saditi papriku pa ako ne prodate skuvate ajvar.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p1-181.p58.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 05:10 - pre 61 meseci
Citat:
Rizikovati $5200 da bi se (možda) zaradilo nekoliko dolara je besmislica.

Iz analize tih povremenih preseka cena popuno je jasno da na kolebanju cena na dnevnom nivou nema dobiti


Pa ko ce da ocekuje zaradu na dnevom nivou? Nema leba bez motike, niti para na kocki bez strpljenja...
 
Odgovor na temu

haosumak

Član broj: 336674
Poruke: 40



+4 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 05:48 - pre 61 meseci
Ma gde sam našao bitfinex?
Čitam
Citat:
In 2015 the exchange's customers were hacked, losing about $400,000, and in 2016 about $73 million more was stolen from its customers' accounts. The exchange's access to U.S. dollar payments and withdrawals has been curtailed.

In October 2018, Bitfinex again had serious difficulties with its banking relationships. Its management stated "Bitfinex is not insolvent on October 7.


Ima i "recept" za obaranje cene BTC:
Citat:
In August 2016, Bitfinex announced it had suffered a security breach. In it, $72 million in bitcoin was stolen from the company's customer's accounts.[7] Immediately thereafter, bitcoin's trading price plunged by 20%.

Još samo fali kako pumpaju cene?

 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 09:22 - pre 61 meseci
Citat:
haosumak: Još samo fali kako pumpaju cene?


Samo jos tu sitnicu da saznas i onda si naucio sve :)
 
Odgovor na temu

haosumak

Član broj: 336674
Poruke: 40



+4 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 10:36 - pre 61 meseci
Umesto što se mučiš da rast cena BTC objasniš "halvenjem"
bolje se raspitaj kako se pumpaju cene:
Citat:
Research suggests that price manipulation of bitcoin on Bitfinex accounted for about half of the price increase for bitcoin in late 2017.

Neko, ko "ne razume" pojave oko kripta tako dobro kao ti
mogao bi pomisliti da je i sadašnji rast kripta vezan za mahinacije menjačnica
a ne za "slobodno tržište".
Znaš ono: prodaš BTC sam sebi, kupiš BTC sam od sebe a cene idu ko "sky rocket".

Ali budimo realni: ako bi znali momenat kad će menjačnice pokrenuti "nepoznati mehanizam" to bi bila odlična prilika da se zaradi na kriptu
obzirom da se "ovce za šišanje" tada zalete da kupuju.

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.181.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 10:49 - pre 61 meseci
Citat:
Znaš ono: prodaš BTC sam sebi, kupiš BTC sam od sebe a cene idu ko "sky rocket".


Objasni zasto bi to iko radio, da samo ostavi menjacnici proviziju? Hajde opravdaj nekoga ko pretvara novac u drugu valutu i nazad.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 11:15 - pre 61 meseci
Citat:
haosumak:
Neko, ko "ne razume" pojave oko kripta tako dobro kao ti
mogao bi pomisliti da je i sadašnji rast kripta vezan za mahinacije menjačnica
a ne za "slobodno tržište".


Ako je zaradio, zašto bi ga bilo briga zašto je zaradio? Manipulacija ima na svim tržištima.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 11:59 - pre 61 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Objasni zasto bi to iko radio, da samo ostavi menjacnici proviziju? Hajde opravdaj nekoga ko pretvara novac u drugu valutu i nazad.


Evo jedan istinit događaj u mom komšiluku koji to opravdava.Otvorio čovjek firmu u Švici sa nekim tamošnjim suvlasnikom.Firma je na adresi-poštansko sanduče.
Zatim još 3 slične.Banjaluka,Bihać i Travnik.A onda kupuju tamo neke ruinirane zanatske radnje i ponude ih na berzi kao akcije.Naravno odmah se nađe kupac u BL i uskoro ponudi na prodaju 20% skuplje.I gle čuda,odmah to zgrabi firma iz Bihaća.Da ne duljim,u tom krugu neka ruina od 3 000 $ ide i za 120 000 $.
Izvještaje kretanja na berzama neki naivci pažljivo prate te podignu svoju ušteđevinu od naprimjer 50 000 $ i otkupe dio perspektivno rastućih dionica.I onda čekaju.Ali tada se pokaže da dionice neće niko da kupi.
Nakon većeg broja uspješnih poslova,prevara je otkrivena i pokrenuta istraga.Vlasnik je nagulio ko zna gdje.Sa djelom od zarade može platiti advokate koji će dokazati da je sve radio po zakonu.

Primjena američkih zakona protiv ovakvih špekulacija je selektivna.Ovisi o ekonomskoj i političkoj moći prevaranta.
Pitam se zašto sistem kriptovaluta nebi sadržao u sebi skriven ovakav mehanizam manipulacija.



________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

djexns
Programer

Član broj: 339797
Poruke: 95



+23 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 12:47 - pre 61 meseci
Citat:
haosumak:
Citat:
Doktor Hlad

Ne. Postao si neko ko je sa jednog novcanika poslao odredjeni iznos na drugi novcanik.

Zaista?
Ali ja sam poslao BTC iz novčanika1 u novčanik2.
Čak sam uzeo $5218.4 iz fioke ispod mašine50000 i premestio u fioku ispod mašine1.
Nema prevare.

Usput sam sa svih 50000 mašina "ispijukovao" BTC u visini nagrade za pronadjeni blok.
Kako nisam postao političar kad sam doštampao (deo) BTC kad mi je palo na pamet?


A odakle mi cena od $5218.4?
Pa sa bitfineksa.
To je pad za 1.52% u odnosu na 24 časa.
Cena i dalje pada!
Pitam se ko bi to mogao predvideti?

Citat:
BTC 5218.4 -1.52%
LTC 87.447 -2.64%
ETH 177.29 -2.40%
ETC 7.0412 -3.79%
ZEC 71.243 -3.28%
XMR 68.638 -3.54%
DSH 131.66 -4.42%
XRP 0.35222 -2.46%
BTG 17.807 -2.32%




Ufff, hmm, ne znam odakle da pocnem.
Zna li iko na ovom forumu kako ustvari funkcionise tehnologija BTC ispod haube, zasto je to tako napravljeno, itd?


Mogao bih da napravim par post-ova ako budem imao vremena, sto da ne.
Znam da sam nov, ali sad cu malo da prduckam u ovom post-u.


Wallet/novcanik kao pojam, makar po mom skromnom misljenju, uopste ne bi trebao toliko da se potencira kada se prica o Bitcoinu. Medjutim, mnogo ljudi ga koristi, jer je tako lakse objasniti Bitcoin ljudima...
To je koncept preuzet iz stvarnog sveta, i po meni je stetan za istinsko, dubinsko, razumevanje toga kako Bitcoin radi.

Nikada vi ne saljete iz jednog "novcanika" u drugi, pa da tamo "stoji"...
Sav BTC, ikada, postoji samo na blockhainu, tj. na Bitcoin mrezi. I to je to.
Cak ni blockchain nije dobar naziv, vec timechain, ali to je druga, dublja prica.

Ono sto ti imas su parovi kriptogafskih kljuceva (javni i privatni) i transakcije.
Javni kriptografski kljuc je ono sto zovemo adresa, svako moze da je vidi.
Privatni kljuc pristupa toj adresi, da bi mogao da izvrsi transakciju.

Transakcija se sastoji iz vise stvari, jedna od njih je output.
Output u sebi ima nesto sto se zove UTXO-u, akronim za Unspent Transaction Output.
UTXO je dosta bitan u smislu da ga nodovi (postoje dve vrste full nodova, obicni i mineri) koriste da verifikuju transakciju..
I tu tebi ustvari "stoji" Bitcoin. Na tom UTXO-u, koji je "vezan" za tu i tu adresu jednom skriptom (opet dublja prica).
Wallet ili novcanik ti je samo apstrakcija za koriscenje kljuceva i transakcija, jer bi inace za svaku adresu morao da generises nove privatne kljuceve, sto je tesko za odrzavati.

Uglavnom, zasto sam sve ove gluposti pricao... Poenta je da imas privatne kljuceve za svaku adresu... Sto je, kada malo bolje razmislis, revolucionarno. Zasto revolucionarno?
Novcanik u stvarnom svetu mozes da izgubis, svako moze da mu pristupi, uzme kesh i potrosi ga kao svoj...
Tvoju ustedjevinu mogu da ukradu ako je drzis kod kuce... A ako je drzis u banci, opet nisi vlasnik svog novca, nego te banka uslovljava i kaki.... Onda ta banka koja cuva tvoj novac moze da propadne, da ti nikad ne vrate kesh... Setite se Dafine i gazda Jezde npr.

Btc adresu ne mozes da izgubis... Svako na mrezi zna, vidi, da na toj adresi i tom UTXO-u ima toliko i toliko Bitcoina, ali nema pojma ciji je. Osim ako si kupio BTC na menjacnici, pa mogu da te prate. Ali i tada mozes da ga anonimizujes koristeci Chaumian Coin Join (sto je opet druga prica, ostavicu samo linkove ako nekoga zanima:
https://github.com/nopara73/ZeroLink#ii-chaumian-coinjoin
https://github.com/zkSNACKs/WalletWasabi
).
Samo jedan jedini kljuc moze da pristupi toj adresi. Niko ne moze da je "obije", uhakuje, provali sifru, itd... Da bi brute force metodom dobavio SHA-256 privatni kljuc od jedne jedine adrese, treba ti hiljade godina.
Medjutim, problem je ljudski mozak koji bas i ne moze da cuva SHA-256 kljuc u svojoj glavi, pa su smislili one mnemonicke seed fraze... Mislim da je to bilo u BIP39 (bitcoin improvement proposal), ali nemojte me drzati za rec). To je mnogo lakse za pamtiti.

Ti si apsolutni, neprikosnoveni, vlasnik tog Bitcoina na UTXO-u koji je vezan za adresu. Niko drugi.
Ovo je samo jedan razlog zasto mi je ova prica fascinantna.


Citat:
haosumak:
Usput sam sa svih 50000 mašina "ispijukovao" BTC u visini nagrade za pronadjeni blok.
Kako nisam postao političar kad sam doštampao (deo) BTC kad mi je palo na pamet?


E sad, sto se tice "pijukanja"... ahhh :|
Ne stampas ti to kada ti padne na pamet, vec je odredjeno zestokim matematickim algoritmom. I to prosecno ide na svakih 10 minuta.
Trenutna "inflacija" Bitcoina je 3.81%.

Nasi, i svetski politicari, sa druge strane, stampaju kada im padne na pamet.
Sta znas o kvantitativnom olaksanju?
Tj. o stampanju/pumpanju ogromne kolicine novca u svetsku ekonomiju?

Po meni je to katastrofalno... Obezvredjuju fiat valute, osiromasuju obicnog coveka, dok banke to koriste da bi kupovale sebi sve i svasta... Bukvalno pretacu novac i vrednost iz ruku obicnog smrtnika u ruke banaka.

Uglavnom, "stampanje" novca ce uvek postojati, bitno je samo u kom obimu... Evropskoj centralnoj banci je cilj inflacija od 2% godisnje... Dok ce BTC pasti na 1.8% 2020.
A 2024. na jos manje. Sve odredjeno matematikom i setom unapred poznatih pravila.

Ostavicu jos i ovu sliku, ne znam da li iko zna sta je stock-to-flow odnos... Cini mi se da sam video samo Doktor Hlada da pominje (svaka cast).


Stock - trenutne zalihe
Flow - koliko se na godisnjem nivou proizvede tog resursa u odnosu na postojece zalihe

I to je jedan od razloga zasto je zlato milenijumima bio najbolji medijum za ocuvanje vrednosti. Nikada u istoriji nista nije imalo bolji stock-to-flow odnos od zlata.

Mogao bih i vise da pricam o ovome, ali mi je to najbolji razlog zasto bi se kladio na matematicki algoritam i tu cuvao svoju vrednost, umesto ljudske pohlepe i ECB-a i FED-a.


A sto se tice fluktuacije cena na dnevnom nivou od po par procenata... Pa to je sasvim normalno... Manipulacije imas na svim mogucim trzistima.
Niko se ni ne obazire ne to. Cene bilo cega, na bilo kojoj berzi fluktuiraju, prilicno je jasno da je to zbog ljudske psihologije.
Zasto BTC ima toliko velike skokove je zbog relativno male ukupne kapitalizacije, sto ce rasti kako vreme bude prolazilo... Dok ce fluktuacija da opada.
Sasvim normalno prvih 10-20godina. Po meni makar.. Ali ja sam tu samo radi tehnologije, i zbog toga koje mogucnosti pruza, ne znam da li me vredi slusati/citati...


Uglavnom, nov sam na ovom forumu, i mislio sam da ce ovde biti konstruktivnih i naprednih tema oko trenutnog Bitcoin ekosistema... Npr. Lightning mreza, onda submarine swaps, splicing, loop-ovanje, btcpayserver, itd... Inace, okacicu detaljne instrukcije kako pokrenuti svoj nod na Raspberry Pi 2 i eksternom SSD-u, samo da mi stignu komponente i da nadjem malo vremena. :D
Steta je sto dosta ljudi nije istrazilo ovu temu dovoljno duboko, pa da ne moramo da vodimo najosnovnije diskusije "vredi li BTC ista ili ne"... Bitcoin je tu vec 10 dugih godina, a bice i dalje. Taj izum sada ne moze tek tako da nestane.
Ako cemo pricati o tim najosnovnijim stvarima, pretpostavljam da bih mogao da napisem par postova na tu temu, kao jedan lep i slikovit uvod, ali bi bilo lepo da citaoci pristupe otvorenim umom, a ne instant negacijom. A i ovi kao Doktor Hlad da ne budu mnogo nadmeni. :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

haosumak

Član broj: 336674
Poruke: 40



+4 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 13:02 - pre 61 meseci
Citat:
djexns

Nikada vi ne saljete iz jednog "novcanika" u drugi, pa da tamo "stoji"...
Sav BTC, ikada, postoji samo na blockhainu, tj. na Bitcoin mrezi.

E nek si nam reko!


Citat:
bojan_bozovic

Objasni zasto bi to iko radio, da samo ostavi menjacnici proviziju? Hajde opravdaj nekoga ko pretvara novac u drugu valutu i nazad.

Šta ja da objašnjavam?
Ostavio sam vikipedia link na tekst o bitfineksu.
Pročitajte to kao i tekstove na koje se poziva vikipedia:
Citat:
Bitcoin’s Price Was Artificially Inflated, Fueling Skyrocketing Value, Researchers Say

June 13, 2018

SAN FRANCISCO — A concentrated campaign of price manipulation may have accounted for at least half of the increase in the price of Bitcoin and other big cryptocurrencies last year, according to a paper released on Wednesday by an academic with a history of spotting fraud in financial markets.


Ovo što je opisano u sledećem dokumentu se može detektovati analizom podataka sa menjačnica samo što ne znam ime. Takodje sam zaključio da manipulant mora imati poseban marker svojih transakcija kao što je navedeno u ovom dokumentu:
Citat:
3.3.1 Suspicious Trader 1: Markus
Citat:
During initial data exploration we found a group of users with attributes that difered from the rest of the users in the dataset. In particular, for these users every transaction had "??" as an entry for the user country and user state felds. This appeared suspicious as these felds normally contain FIPS location codes, a NULL value, or "!!". One account containing the abnormal location values stood out when compared to the others because this account bought and sold bitcoins, where as the others only bought. We adhere to the naming convention in the blogs and refer to the frst account as Markus.

Upon closer inspection, Markus's trades raised many red fags. He never paid transaction fees and reportedly paid seemingly random prices for bitcoins. Most curious of all, we identifed many duplicate transactions in which the amount paid was changed from an implausibly random price to one that was consistent with other trades that day. In the end, we have concluded that Markus did not actually pay for the bitcoins he acquired; rather, his account was fraudulently credited with claimed bitcoins that almost certainly were not backed by real coins. Furthermore, because transactions were duplicated, no legitimate Mt. Gox customer received the fiat currency Markus supposedly paid to acquire the coins.

Markus began buying bitcoin on 2013-02-14 and was active until 2013-09-27. He did not pay for the bitcoins he acquired nor did he pay fees for the transactions. During the 225 days the account was active, Markus acquired a total of 335,898 bitcoins (worth around $ 76 Million) on 33 days.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 13:03 - pre 61 meseci
Citat:
djexns: A i ovi kao Doktor Hlad da ne budu mnogo nadmeni. :)


Hvala na komplimentu ali i sam ces vrlo brzo shvatiti kako ovde stvari funkcionisu. Ja imam sasvim normalan stav kada sa druge strane imam nekog ko se zove "sagovornik". Ali to ovde nema. Ovde ces da dobijes samo pljuvanje koje je potkrepljeno apsolutnim neznanjem a verovatno i mentalitetom (po onoj "da komsiji crkne bitkoin, iako ne znam ni sta je taj bitkoin ni cemu sluzi ali vazno da treba da crkne!"). I onda ces posle odredjenog vremenda i ti, kao i ja, da okrenes skoro sve na sprdnju (cast pojedincima koji bi da zaista diskutuju) jer ces shvatiti da sa druge strane argumenata nema jer da bi ih bilo mora da bude znanja.

A kada im demonstriras znanje onda ce da bude: "uh, pa svako je mogao da pogleda par online kurseva i da se razbacuje izrazima".

Pogledaj sta je pctel odgovorio na sva ona moja ozbiljna pitanja. Nista. Ni na jedno pitanje nije dao odgovor ali zato pljuvanja i digresije koliko hoces.

Tako da, sto pre shvatis da je ovo ovde zabava a na drugim forumima ozbiljna diskusija - bolje za tebe :)
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 13:08 - pre 61 meseci
Citat:
haosumak:Šta ja da objašnjavam?
Ostavio sam vikipedia link na tekst o bitfineksu.
Pročitajte to kao i tekstove na koje se poziva vikipedia:


Mogu sad da ti nadjem bar 100 tekstova na temu kako ce BTC u naredne dve-tri godine da dodje do milion. Gomila od njih ce sadrzati izjave nekih profesora sa velikih svetskih univerziteta, wall street strucnjaka, sta hoces.

Isto tako mogu da ti nadjem 100 tekstova na temu kako ce BTC u naredne dve-tri godine da dodje na nulu. Isto tako sa izjavama raznih svetskih strucnjaka.

Poenta je da ne treba da se bavis citanjem zakljucaka vec da se usresredis na cinjenice a zakljucke donosis sam. To je najvaznije. A ako se budes bavio citanjem zakljucaka koje nalazis preko google mozda ces da pomislis i da je zemlja ravna ploca jer takvih dokumenata online ima koliko hoces.
 
Odgovor na temu

djexns
Programer

Član broj: 339797
Poruke: 95



+23 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 13:13 - pre 61 meseci
Citat:
Doktor Hlad:
Citat:
djexns: A i ovi kao Doktor Hlad da ne budu mnogo nadmeni. :)


Hvala na komplimentu ali i sam ces vrlo brzo shvatiti kako ovde stvari funkcionisu. Ja imam sasvim normalan stav kada sa druge strane imam nekog ko se zove "sagovornik". Ali to ovde nema. Ovde ces da dobijes samo pljuvanje koje je potkrepljeno apsolutnim neznanjem a verovatno i mentalitetom (po onoj "da komsiji crkne bitkoin, iako ne znam ni sta je taj bitkoin ni cemu sluzi ali vazno da treba da crkne!"). I onda ces posle odredjenog vremenda i ti, kao i ja, da okrenes skoro sve na sprdnju (cast pojedincima koji bi da zaista diskutuju) jer ces shvatiti da sa druge strane argumenata nema jer da bi ih bilo mora da bude znanja.

A kada im demonstriras znanje onda ce da bude: "uh, pa svako je mogao da pogleda par online kurseva i da se razbacuje izrazima".

Pogledaj sta je pctel odgovorio na sva ona moja ozbiljna pitanja. Nista. Ni na jedno pitanje nije dao odgovor ali zato pljuvanja i digresije koliko hoces.

Tako da, sto pre shvatis da je ovo ovde zabava a na drugim forumima ozbiljna diskusija - bolje za tebe :)


Moguce da si u pravu, duze si ovde, prosao si tim stazama.
A i generalno je nas narod takav "da komsiji crkne krava", sujetan, svadjalacki... volimo da generalizujemo, jer je to lakse nego da ukljucimo mozak.

Video sam sad ona pitanja, nista nije pctel odgovorio, samo neko spinovanje.

Videcu i sam jbg, hvala na savetima.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 13:19 - pre 61 meseci
Citat:
haosumak:Neko, ko "ne razume" pojave oko kripta tako dobro kao ti


Mislis na sebe? Kapiram ja tebe. Ti si ocigledno samouk i nema tu nista lose. Nisam ni ja zavrsio fakultet za ovu oblast. Sa tom razlikom da ja nisam posle dva dana i par naucenih stvari dolazio na forum da objasnjavam svima kako sam otkrio rupu na saksiji.

Citat:
mogao bi pomisliti da je i sadašnji rast kripta vezan za mahinacije menjačnica


Vec sam ti jednom rekao (odnosno tvom alter egu sa drugim korisnickim imenom) da menjacnice zabole patka za cenu. Njima je bitna kolicina koja prodje a cena je sasvim nebitna. Zasto? Pa zato sto oni ostvaruju profit tako sto uzimaju proviziju izrazenu u procentima.

Citat:
Znaš ono: prodaš BTC sam sebi, kupiš BTC sam od sebe a cene idu ko "sky rocket".


I sta se dobija time? Ako kupujem od samog sebe onda ponuda i potraznja i dalje ostaju u odnosu 1:1 i sta je poenta toga?
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija10.04.2019. u 13:27 - pre 61 meseci
Citat:
djexns:Moguce da si u pravu, duze si ovde, prosao si tim stazama.


Jedna od ludjih stvari je bila kad je ovde upao moderator pre neki dan kao s Marsa da je pao i kaze (parafraza): "sta bre? zar taj bitkoin ovde neko zaista koristi? bolje da ulozite u akcije na berzi umesto u to nesto sto ne postoji".

Pa jbt, cemu onda sluzi ovaj deo foruma? Zatvorite ga onda.
 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 443988 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.