Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bitkoin stalna diskusija

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 440939 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija08.04.2019. u 19:43 - pre 61 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Sve što sam ovde video je totalno neodređeno i spada u dečije priče "Šta bi bilo kad bi bilo..."

Zato još jednom pitam: Da li je neko na ES-u ZAISTA kupio i prodao Bitkoin, ili bilo koju drugu kriptovalutu?


Šta ima tu toliko čudno? Nisu vanzemaljci u pitnaju.

Citat:
CoyoteKG:Šta su USA akcije? Kupiš akcije i postaješ jednim delom vlasnik USA?


 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
87.116.180.*



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija08.04.2019. u 19:50 - pre 61 meseci
Citat:
CoyoteKG
Ja sam kupio i napisao sam koliko sam izgubio. Što nije ništa nenormalno.

Šta su USA akcije? Kupiš akcije i postaješ jednim delom vlasnik USA?


Kupio Bitkion, izgubio, a pri tom ne znaš šta je AAPL, AMZN, GOOGL, MSFT, FB, CSCO, TSLA, NFLX, INTC, JPM, BAC, MCD, itd, itd?

Ako te stvari ne znaš, nije li ti palo na pamet da si sa BTC ušao u nešto totalno nepoznato?

 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija08.04.2019. u 20:15 - pre 61 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Sve što sam ovde video je totalno neodređeno i spada u dečije priče "Šta bi bilo kad bi bilo..."

Zato još jednom pitam: Da li je neko na ES-u ZAISTA kupio i prodao Bitkoin, ili bilo koju drugu kriptovalutu?

Ako ne, da li je neko makar kupio USA akcije?


Imas nastup klasicnog nocoinera (vidi urban dictionary) pa si zato ignorisan a i nisi procitao detaljno temu jer da jesi znao bi da sam makar ja prvo rudario BTC a potom i kupovao i prodavao. I to prilicno davno.

I molim te da se kao moderator drzis teme.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
87.116.180.*



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija08.04.2019. u 20:18 - pre 61 meseci
Pratim temu već neko vreme a nisam primetio da je iko uopšte kupio/prodao BTC pa sam pitao da ako neko jeste da to i kaže, poželjno i kako je prošao.

Ne vidim u tome problem a nikakvo dalje objašnjenje nisam tražio.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija08.04.2019. u 20:26 - pre 61 meseci
Ja nikad ne iznosim javno svoje finansije ali ako ti kazem da sam kupovao i kopao 2012 prvi put i da se ne bavim dnevnom trgovinom vec iskljucivo dugorocnim ulaganjem onda mozes da steknes neku sliku kako sam prosao. U svakom slucaju mnogo bolje nego da sam ulagao u AAPL ili nekretnine.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8373
87.116.180.*



+1349 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija08.04.2019. u 20:35 - pre 61 meseci
Naravno da ne očekujem da kažeš koliko si zaradio u $$$ jer je to totalno neukusno i van svake priče, ali vrlo lepo možeš da kažeš koliko si zaradio/izgubio u procentima (ili da objasniš na neki drugi način), da to čitaocima bude jasno - a da ne otkrivaš svoje finansije.

A ako je neko ulagao u USA akcije tokom 2017. godine recimo, mogao je veoma lako da zaradi preko 50% samo tokom te godine, a sa malo umešnosti i preko 100%.

To nije nikakva tajna, znam više ljudi koji ulažu u USA ali zbog svoje lenjosti nisu zaradili toliko nego manje, ali ne verujem da će se 2017. ikada ponoviti.

Što se tiče BTC, samo neko ko je imao tešku sreću mogao je sa BTC da zaradi više nego sa običnim akcijama tokom te godine.

2018. je bila veoma teška i akcionarima je donela i gubitke a BTC su survao, mislim da je to svima poznato.
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
p1-181.p58.bvcom.net.



+1064 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija08.04.2019. u 20:41 - pre 61 meseci
U svakom slucaju neko ko je kupovao BC 2012/rudario i cuvao u steku do 2017/18 je mogao da zaradi dobre pare. Ono sto je cista istina je da je BC failovao u svojoj osnovnoj svrsi, a to je elektronski platni promet, upravo zbog prevelike fluktuacije u kursu.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija08.04.2019. u 20:56 - pre 61 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Naravno da ne očekujem da kažeš koliko si zaradio u $$$ jer je to totalno neukusno i van svake priče, ali vrlo lepo možeš da kažeš koliko si zaradio/izgubio u procentima (ili da objasniš na neki drugi način), da to čitaocima bude jasno - a da ne otkrivaš svoje finansije.


Pa sad, nikad nisam vodio preciznu evidenciju ali recimo da govorimo o plusu od reda velicine 10x u zbiru.

Moglo je to da bude i mnogo bolje ali lako je biti general posle bitke. Ja sam u svakom bull run-u zakucao sebi cifru na koju izlazim i to je to. Gledao sam samo koliko je casa puna i nikad se nisam obazirao na to koliko je prazna. To je kljuc svega :)
 
Odgovor na temu

djexns
Programer

Član broj: 339797
Poruke: 95



+23 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija08.04.2019. u 21:07 - pre 61 meseci
@Branimir:
Ne bih se slozio da je osnovna svrha BTC samo "elektronski platni promet"...
To imas i preko banke... i onda traje danima... nekada i nedeljama.
Dve osnovne svrhe su da je to instant peer-to-peer elektronski novac, sto znaci bez ikakvog posrednika... sto opet znaci da ga niko ne moze cenzurisati i zabraniti da placas kome god hoces. I da se desava skoro trenutno (preko Lightning mreze npr).

Druga svrha je da je to "najtvrdji" novac koji postoji, u kojem mozes da cuvas proizvod svog rada... Naspram fiat valute koja vredi sve manje i manje svakog dana.
Mogao bih da se raspisem, ali me mrzi.
Ostavicu samo ovo:




Pozdrav
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija08.04.2019. u 21:08 - pre 61 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic:
U svakom slucaju neko ko je kupovao BC 2012/rudario i cuvao u steku do 2017/18 je mogao da zaradi dobre pare. Ono sto je cista istina je da je BC failovao u svojoj osnovnoj svrsi, a to je elektronski platni promet, upravo zbog prevelike fluktuacije u kursu.


Da, to je ono "sta je starije, koka ili jaje?". Kad me neko pita kada ce Amazon poceti da prima BTC ja mu kazem "onda kada se vrednost stabilizuje". A na sledece pitanje "kada ce cena da se stabilizuje?" odgovaram sam "kada dodje do masovnog usvajanja".

"Problem" kod BTC-a je sto je snabdevanje izuzetno ograniceno i kontrolisano. Na svakih 210.000 blokova (~4 godine) dolazi do halveninga odnosno snabdevanje se prepolovljava i to zestoko utice na cenu jer se stock to flow ratio duplira u tom momentu. Uzmimo na primer zlato. Svake godine se iskopa 3000 tona novog zlata i ta cifra ne da se ne smanjuje nego se uvecava (nove tehnologije za iskopavanje itd) pa opet zlato ima vrednost. E sad, zamisli kada bi neko u nekom momentu mogao da kaze "e sada se ne iskopava vise 3000 tona godisnje nego 1500 tona". Cenim da bi bio prilican zemljotres na trzistu. E to se sa BTC-om desava na svake cetiri godine tako da ne verujem da ce cena da se stabilizuje u narednih 10-15 godina.
 
Odgovor na temu

djexns
Programer

Član broj: 339797
Poruke: 95



+23 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija08.04.2019. u 21:09 - pre 61 meseci
Citat:
Doktor Hlad:
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Naravno da ne očekujem da kažeš koliko si zaradio u $$$ jer je to totalno neukusno i van svake priče, ali vrlo lepo možeš da kažeš koliko si zaradio/izgubio u procentima (ili da objasniš na neki drugi način), da to čitaocima bude jasno - a da ne otkrivaš svoje finansije.


Pa sad, nikad nisam vodio preciznu evidenciju ali recimo da govorimo o plusu od reda velicine 10x u zbiru.

Moglo je to da bude i mnogo bolje ali lako je biti general posle bitke. Ja sam u svakom bull run-u zakucao sebi cifru na koju izlazim i to je to. Gledao sam samo koliko je casa puna i nikad se nisam obazirao na to koliko je prazna. To je kljuc svega :)


Svaka cast... 90% ljudi u kripto svetu nema izlaznu strategiju, a trebalo bi je imati.
Posebno jer nema sanse da znas kada je vrh, i kada najvise vredi, pa da prodas tada...
Ja sam odredio sebi da cu prodavati u talasima (procentima), ali ne bih ulazio u tacne podatke. :D
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4618
89.216.107.*



+312 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija08.04.2019. u 21:47 - pre 61 meseci
Citat:
test1234:
Kak da zabrane, pa zbog njih je i izmišljeno (i poneki od nas). Dok ide za dolar, nema zime. Danas sam propustio da prodam za 1,4, probaću sutra, ide on noćas na 0,7 pa opet na oko 1,3 ujutro, malo cirkusa.



Ma Jesmo...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija08.04.2019. u 21:52 - pre 61 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Citat:
CoyoteKG
Ja sam kupio i napisao sam koliko sam izgubio. Što nije ništa nenormalno.

Šta su USA akcije? Kupiš akcije i postaješ jednim delom vlasnik USA?


Kupio Bitkion, izgubio, a pri tom ne znaš šta je AAPL, AMZN, GOOGL, MSFT, FB, CSCO, TSLA, NFLX, INTC, JPM, BAC, MCD, itd, itd?

Ako te stvari ne znaš, nije li ti palo na pamet da si sa BTC ušao u nešto totalno nepoznato?


A ti pri tome ne znas sta je sarkazam :)
Lose si postavio pitanje pa ti je zato tako i odgovorio. Akcije nabrojanih firmi su.. Pa, akcije firmi, nisu USA akcije. Najblize tome bi bile USA drzavne obveznice.

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija08.04.2019. u 21:56 - pre 61 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic:Pratim temu već neko vreme a nisam primetio da je iko uopšte kupio/prodao BTC pa sam pitao da ako neko jeste da to i kaže, poželjno i kako je prošao.

Jesam. BTC ranije, druge kasnije. Gledano u kripto-valutama prosao pozitivno. Gledano u dolarima ili eurima, otprilike sam na nuli s obzirom da su cene nize. Ja u svakom slucaju idem na duze staze jer mi je zanimljiva sama trgovina a svakako nisam ulozio poslednji dinar pa da mi bude frka.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija08.04.2019. u 22:06 - pre 61 meseci
Citat:
djexns:
Citat:
Doktor Hlad:
Citat:
Nebojsa Milanovic:
Naravno da ne očekujem da kažeš koliko si zaradio u $$$ jer je to totalno neukusno i van svake priče, ali vrlo lepo možeš da kažeš koliko si zaradio/izgubio u procentima (ili da objasniš na neki drugi način), da to čitaocima bude jasno - a da ne otkrivaš svoje finansije.


Pa sad, nikad nisam vodio preciznu evidenciju ali recimo da govorimo o plusu od reda velicine 10x u zbiru.

Moglo je to da bude i mnogo bolje ali lako je biti general posle bitke. Ja sam u svakom bull run-u zakucao sebi cifru na koju izlazim i to je to. Gledao sam samo koliko je casa puna i nikad se nisam obazirao na to koliko je prazna. To je kljuc svega :)


Svaka cast... 90% ljudi u kripto svetu nema izlaznu strategiju, a trebalo bi je imati.
Posebno jer nema sanse da znas kada je vrh, i kada najvise vredi, pa da prodas tada...
Ja sam odredio sebi da cu prodavati u talasima (procentima), ali ne bih ulazio u tacne podatke. :D


Zato i kazem da je moglo da bude mnogo vise. Da sam gadjao vrh bilo bi 50x. Samo sto u tom slucaju postoji opcija i da promasim :)
 
Odgovor na temu

haosumak

Član broj: 336674
Poruke: 40



+4 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 05:21 - pre 61 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić

Nije baš 100 godina, ko je kupio bch pre 2 meseca ili ltc pre pola godine sad je mogao da 2x ili 3x taj iznos.

Pre dva meseca ko je kupio ima zaradu,
Ali moji komentari se odnose na kratkoročna kolebanja cena kao metod zarade
koji je pomenuo CoyoteKG.
Ko hoće da hiljadu puta zaradi na kolebanjima kursa ne može da čeka 2 meseca.

To je 2000 meseci odnosno 166 godina.

Kratkoročno u poslednjih 24h BTC je pao za 1.1%. Nema tu zarade.
Morate čekati da poraste bar 2% da bi ste pokrili troškove i zaradili neku siću.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 07:08 - pre 61 meseci
Citat:
haosumak: Pre dva meseca ko je kupio ima zaradu,
Ali moji komentari se odnose na kratkoročna kolebanja cena kao metod zarade


Day trading? To je posebno zeznuto, čisto sumnjam da ima neko ovde ko se time bavi.
 
Odgovor na temu

Doktor Hlad

Član broj: 337261
Poruke: 739



+192 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 09:25 - pre 61 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Day trading? To je posebno zeznuto, čisto sumnjam da ima neko ovde ko se time bavi. :)


Ne razume on to. On misli da ako je izucio menjanje korisnickih naloga na dnevnom nivou onda moze i BTC da menja tako lako :)
 
Odgovor na temu

epidemija

Član broj: 194209
Poruke: 165
81.93.66.*

Sajt: www.poruka.ba


+6 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 10:48 - pre 61 meseci
Citat:
Day trading? To je posebno zeznuto, čisto sumnjam da ima neko ovde ko se time bavi.



U kontinuitetu radio godinu.
 
Odgovor na temu

haosumak

Član broj: 336674
Poruke: 40



+4 Profil

icon Re: Bitkoin stalna diskusija09.04.2019. u 10:50 - pre 61 meseci
Citat:
Doktor Hlad

Ne razume on to.

Ti to neki hejt mrsiš?

Pa zar ne reče da više nećeš komentarisati ono što ja pišem?
Nećeš više al hoćeš "niže", zar ne?

Ja sam juče najavio da će kriptu pasti cena.
A ti? Šta si uradio? Da li si pronašao nekog nesrećnika da ga ubediš "čuvaj kripto kao oči svoje"?
I usput, otimajući sebi od srca i po velikodušnoj (previsokoj) ceni prodao mu malo kripta iz svog budjelara?

Svim važnijim kriptima cena je pala u odnosu na juče, baš kao što je (onaj što se "ne razume") najavio:
Citat:
BTC -0.98%
LTC -3.85%
ETH -2.60%
ETC -4.50%
ZEC -3.47%
XMR -4.68%
DSH -1.56%
XRP -1.82%
BTG -7.17%

 
Odgovor na temu

[es] :: Cryptocoins :: Bitkoin stalna diskusija
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 440939 | Odgovora: 3314 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.