Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako dodati lokalnu maven referencu u izvrsni jar?

[es] :: Java :: Kako dodati lokalnu maven referencu u izvrsni jar?

[ Pregleda: 1768 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dyn.telefonica.de.



+768 Profil

icon Kako dodati lokalnu maven referencu u izvrsni jar?27.10.2017. u 08:53 - pre 78 meseci
Zaglavio sam sa nekom java aplikacijom. Radi se o spring boot maven eclipse projektu. Imam 3 lokalne jar reference koje sam instalirao u .m2 folder i referencirao ih u pom.xml. Lokalno sve radi, ali kada pokusam da uradim deployment na Heroku javlja mi gresku prilikom kompajliranja da ne moze da nadje te 3 reference. To je i razumljivo posto su ti jarovi registrovani samo kod mene lokalno pa ih na Heroku masini uopste nema. Nakon sto sam googlao kako da ubacim lokalne dependencies u target folder nasao sam na ne tako lepo resenje, a to je da kreiram lib folder u root-u projekta, tu iskopiram rucno ta 3 lokalna jara i da ih onda u pom.xml referenciram sa

Code:
<dependency>
          <groupId>com.sforce.soap.metadata</groupId>
          <artifactId>metadata</artifactId>
          <version>41.0.0</version>
          <scope>system</scope>
          <systemPath>${basedir}/lib/metadata-41.0.0.jar</systemPath>
        </dependency>


nakon toga, izvrsio sam komandu

Code:
mvn install dependency:copy-dependencies


i reference su se kopirali u target/dependency folder. Dalje, deploymnet na Heroku ocekivano prolazi, ali sada dobijam runtime Exception da ne moze da nadje klase iz referenciranih paketa jer referencirani jarovi nisu iskopirani u executable target/projekat.jar./BOOT-INF/lib

Zna li neko kako da ga nateram da se prilikom kompajliranja lokalne reference iskopiraju u target/projekat.jar./BOOT-INF/lib ? Ili postoji neko drugo resenje za koje ja kao java noob ne znam?

Hvala
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dyn.telefonica.de.



+768 Profil

icon Re: Kako dodati lokalnu maven referencu u izvrsni jar?27.10.2017. u 11:06 - pre 78 meseci
Problem je bio taj sto se jarovi sa scope=system ne kopiraju u target jar, to naravno nisam znao :). Resio sam to tako sto sam dodao novi "file" repository u pom.xml

Code:
<repositories>
      <repository>
        <id>my</id>
        <url>file://${basedir}/lib</url>
      </repository>
    </repositories>


Instalirao ta 3 lokalna jara u novi repository i sa mvn clean install su se sva 3 jara iskopirala u target jar. Deployment je prosao bez greske i aplikacija funcionise isto kao i u lokalu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Kako dodati lokalnu maven referencu u izvrsni jar?

[ Pregleda: 1768 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.