Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

seme sa aliekspresa

[es] :: E-Kupovina :: seme sa aliekspresa

[ Pregleda: 2608 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Radaanas
srbija

Član broj: 336138
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon seme sa aliekspresa27.01.2017. u 17:28 - pre 87 meseci
da li neko ima iskustva sa sejanjem semena kupljenog sa aliekspresa. da li je niklo, u kojem procentu....

radmila stojanovic
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: seme sa aliekspresa27.01.2017. u 19:36 - pre 87 meseci
Imam ja iskustva, pazarili smo kumkvate, grejpfrute, pomelo, borovnice, pitaje, lavande, marakuje i neko cveće smo dobili za dž od kineza, i od svega pobrojanog niklo je samo ovo na kraju spiska, a trenutno su preživele samo lavande jer je tašta počupala marakuje dok smo bili na moru jer je mislila da je korov. Ženin brat je pazario i neke šljive i ne mogu da se setim šta još, njemu su i pitaje nikle ali ne znam šta je bilo sa njima, a ovo ostalo mislim da ni njemu nije uspelo...
 
Odgovor na temu

Radaanas
srbija

Član broj: 336138
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: seme sa aliekspresa27.01.2017. u 20:29 - pre 87 meseci
ja sam kupila nekog cveca, i ukrasnog drveca, nesto je stiglo, a nesto jos nije. znaci da se ne nadam previse. izvinjavam se, ne radi mi sift na tastaturi pa sve moram malim slovima. hvala na odgovoru

radmila stojanovic
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1752 Profil

icon Re: seme sa aliekspresa27.01.2017. u 20:46 - pre 87 meseci
Koliko je to seme jeftino nije ni cudo sto , rezultati nisu sjajni . Meni se cini da je u sustni seme prestaro , da je neka vrsta skarta , pa je i zato tako jeftino .

Ali su nekada i ocekivanja nerealna, posebno kada je Drvece u pitanju . Zna se da , se kvalitetno drvo , sade cele sadnice , koje mogu biti u startu visoke 1 metar . A ovo se kupi semenka , pa koliko brige, paznje, specijalnih uslova , prehrane, znanja treba da od semenke , nastane dobra sadnica ? S tim sto u rasadnicima i ne prodaju svaku , nemaju ni oni uspesnost 1 semenka = 1 sadnica , vec ko zna koliko i njima propadne .

U svakom slucaju treba imati minimalna ocekivanja , pa ce i razocarenje biti manje

 
Odgovor na temu

mbm

Član broj: 66632
Poruke: 93



+10 Profil

icon Re: seme sa aliekspresa27.01.2017. u 23:23 - pre 87 meseci
Sad već i SEME sa aliekspresa.
Kad jednog dana počnu trifidi da nas jure po ulici prestaćemo da kupujemo "jeftine" stvari.

 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: seme sa aliekspresa28.01.2017. u 05:04 - pre 87 meseci
NE.

Hoćeš još jednom da ti kažem? Evo: NE.

Pojavljuje se gomila prodavaca na AliExpress koji stavljaju gluposti tipa npr. plave jagode, mini mandarine i slično. Ti naručiš seme, i pod uslovom da prođe carinu i preživi loše uslove transporta, posadiš ih. Međutim, kada dobiješ seme i čekiraš da si ga dobio, imaš 7-15 dana (ne sećam se) da se žališ. Dakle, kada ti seme ne nikne ili kada shvatiš da si dobio neku travuljinu mesec dana kasnije, ne možeš da se žališ jer je vreme za žalbu ISTEKLO.

Zbog toga prodavci semena imaju veoma jake ocene, a zapravo prodaju najveće prevare od semena. Naruči seme od reputabilnih evropskih prodavaca. Plati par evra više i uštedi i novac i vreme. Ako imaš loše seme od nekog kineza, ode ti cela godina. Mani se toga.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Radaanas
srbija

Član broj: 336138
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: seme sa aliekspresa29.01.2017. u 14:20 - pre 87 meseci
sve to mi je jasno sto ste napisali, po struci sam poljoprivrednik i znam da ne postoje plave jagode, ruza duginih boja....narucila sam dvadestak vrsta cveca, i ukrasnog drveca za 800din, tako iako ne nikne nista necu propasti. niti nameravam da kupujem hibridno seme od kineza, nego cisto koji cvetic za sebe. zbog toga sam pitala da li ima neko iskustva sa sejanjem, a ne da li predpostavlja ovo ili ono. a koliko puta sam kupila seme u nasim polj. apotekama od poynatih firmi, pa nije niklo. nisam sigurna da i nasi ljudi ne kupuju od kineza pa prepakivaju....
radmila stojanovic
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: seme sa aliekspresa

[ Pregleda: 2608 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.