Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prekidanje signala u telefonu

[es] :: Elektronika :: Prekidanje signala u telefonu

[ Pregleda: 2989 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.cmu.carnet.hr



+10 Profil

icon Prekidanje signala u telefonu 07.04.2004. u 13:51 - pre 243 meseci
Pozdrav;

imam već duže vrijeme jedan Panasonicov telefon na servisu i malo po malo otklanjam neke kvarove i zapeo sam na jednoj sitnici pa bi molio pomoć.
telefon je žičani,s pomoćnim napajanjem, model KX-TMC97 ( nekima na forumu već dobro znan :-) )

Problem:
1. Kada je pomoćno napajanje isključeno ( dakle sekretarica, display, itd funkcije su OFF) prilikom razgovora nešto stalno prekida (sreže) signal na pola sekunde ili sekundu. Tako da onaj s kim pričam od moje izgovorene riječi npr:" ELITESECURITY" čuje svako drugo ili treće slovo. nešto kao da sasječe signal?
2. Povezano s prvim problemom: Kad se bira broj, a biranje je tonsko i stisne se neki broj (npr 5 ) trebao bi se čuti dugi (beskonačno dugi) BIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIP, a čuje se kratki (opet srezani) bip bip bip bip bip bip ( dakle, kao da sam VIŠE puta stisnuo tu tipku)

NAPOMENA:Kada se priključi napajanje, problem nestaje.Stoga sumnjam da je "prdnuo" neki elektrolit? No, pošto je telefon radio prije i bez napajanja na način da je biranje bilo tonsko, i da ništa nije "rezalo" signal, želio bi da i ovaj problem otklonim jer je bez adaptera nemoguće pričati na njega. Isto tako ako netko ima shemu takvog ili sličnog telefona molio bi da mi posalje,jer bi stvaaaarnoooo dobro dosla.Ja sto sam nasao bilo je u djvu formatu i mislim da fali dosta toga i da ta shema bas i nije dobra. Hvala unaprijed!!


 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.beotel.net



+128 Profil

icon Re: Prekidanje signala u telefonu 09.04.2004. u 09:04 - pre 243 meseci
izgleda da je taj telefon imao svoj big-beng pa i pored toga što si izmenjao oštećene stvari, imaš još uvek nešto što vuče ka masi.
telefonska linija nije svemoguća i u poređenju sa ispravljačem je daleko slabija tako da ta polucrknuta komponenta izaziva "pumpanje" napona u telefonu.
proprati ulaz od ispravljača i sa telefonske linije ka napajanju elektronike telefona ,
onda je lako lokalizovati gde vuče. u krajnjem slučaju nakači neki voltmetar na nekoliko tačaka napajanja , ako imaš kazaljkaš videćeš kako igla pulsira.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.cmu.carnet.hr



+10 Profil

icon Re: Prekidanje signala u telefonu 13.04.2004. u 21:59 - pre 243 meseci
evo imam ovdje neku shemu ovog telefona ( cisto "telefonski" dio, bez sekretarice displaya i tih funkcija)
e sad, guja011 ako se sjecas jos prije par mjeseci smo pricali o PC1, tj o njegovoj adekvatnoj zamjeni, i ja sam stavio optokapler PC 817 koji na ulazu ima normalno jednu diodu. Po ovoj shemi ( ako je točna ) ovaj optokapler s oznakom PC1 na ulazu ima dve diode. Ne kuzim cemu ta druga dioda ( lijeva) ? Posto ovaj pc817 ima samo jednu, da mozda ona ne reze signal?nesto slicno, (samo slično,analogno) poluvalnom ispravljanju?
U principu ne kuzim ulogu te druge ( lijeve diode ).Jedna mora emitirati svjetlost ( kao baza tranzistora da bi ovaj na sekundaru proveo ili kako već) no koja je uloga druge ?
Mozda da probam na ulaz ovog optokaplera spojiti u spoj kao na shemi jednu obicnu ( 1n4007) diodu kako bi simulirao onu na shemi?


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.cmu.carnet.hr



+10 Profil

icon Re: Prekidanje signala u telefonu 15.04.2004. u 21:43 - pre 243 meseci
Ajde decki pliiiiiiiiizzz neka neko nabaci koju pametnu s vezi optokaplera na ovoj shemi. pliiiiiiizzz
placam cevape i pivu za najbolji odgovor:)))))))))

 
Odgovor na temu

Night
Dbk, Hr

Član broj: 3981
Poruke: 126
*.cmu.carnet.hr

Sajt: www.redrival.com/nrx


Profil

icon Re: Prekidanje signala u telefonu 16.04.2004. u 04:14 - pre 243 meseci
Eto vidim da je ljudima tesko otipkati 'PC817 optocoupler' u googleu pa cu morati ja to napraviti i postati link :
http://www.isocom.com/alternatives/PC817.htm


the world is not enough ...
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.cmu.carnet.hr



+10 Profil

icon Re: Prekidanje signala u telefonu 16.04.2004. u 13:29 - pre 243 meseci
gle u cem je problem. Ja sam u ducanu trazio pc817 ali mi je frajer uvalio pc816 pod izlikom da su oni isti. No pc 816 po shemi ima 1 diodu na ulazu a pc817 ima dve. hvala night!

 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Prekidanje signala u telefonu 19.04.2004. u 10:24 - pre 243 meseci
Citat:
JOJO847:
...
Ne kuzim cemu ta druga dioda ( lijeva) ? Posto ovaj pc817 ima samo jednu, da mozda ona ne reze signal?nesto slicno, (samo slično,analogno) poluvalnom ispravljanju?
U principu ne kuzim ulogu te druge ( lijeve diode ).Jedna mora emitirati svjetlost ( kao baza tranzistora da bi ovaj na sekundaru proveo ili kako već) no koja je uloga druge ?
Mozda da probam na ulaz ovog optokaplera spojiti u spoj kao na shemi jednu obicnu ( 1n4007) diodu kako bi simulirao onu na shemi?


Elementarno, dragi moj JOJO847: Ring napon je AC (OK, ne baš sasvim, ali ima značajnu AC komponentu) i optokapler je spojen preko C1, tako da kroz njega prolazi samo AC. Dve LED u PC1 su tu zato da bi svaka poluperioda, i poz. i neg. otvarale fototranzistor.

Da bi napravio simulaciju kako misliš, morao bi koristiti punovalno ispravljeni napon, odnosno dodati jos jedan Graetz ispred PC1. Alternativno, ako ti to nije skupo, možeš spojiti još jedan PC817 na postojeći, ali anodu i katodu tog drugog spoji suprotno (znači, anoda na katodu, katoda na anodu, emiter na emiter, kolektor na kolektor). To drugo rešenje mi izgleda kao najmanja budževina (nema sečenja štampe).

Naknadno sam pročitao u međuvremenu pristigle poruke.... e, pa, onda u gornjem tekstu treba stajati PC816 umesto PC817.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.cmu.carnet.hr



+10 Profil

icon Re: Prekidanje signala u telefonu 19.04.2004. u 20:42 - pre 243 meseci
tako je salec, dobro si me ispravio, u gornjem textu treba biti pc 816. isprika.
Ovo da nakacim jos jedan optokapler na pc817 cu probati, dosta zgodna ideja.
Takodjer samo da napomenem da promjenom kondenzatora ( stavio sam 16V 1000uF) s oznakom C55 (original 16 V, 10uF koji je ispravan, ispitano "metodom analognom ommetra") nestaje problem oko pozivanja tj pritiskom na tipku cuje se dugi biiiiiiip, nije vise bip bip bip. No, kod razgovora i dalje nesto prekida signal. Samo cini mi se, brze (sad se pak na drugoj strani cuje samo prekidanje i svako 6 slovo:) od kad sam stavio pc817 umjesto pc816, tako da sam nazad metnuo onaj originalni kond.nazad jel je ispravan.


 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu



+25 Profil

icon Re: Prekidanje signala u telefonu 20.04.2004. u 09:27 - pre 243 meseci
Citat:
JOJO847:
tako je salec, dobro si me ispravio, u gornjem textu treba biti pc 816. isprika.
Ovo da nakacim jos jedan optokapler na pc817 cu probati,


Eee...došlo je do zabune. Ispravka se ustvari odnosila na moj tekst, jer sam za "pogrešni" optokapler (sa samo jednom LED) mislio da je pc817, a ustvari, "pogrešni" je bio pc816.

Ako si stavio ispravni pc817 (sa dve LED), onda je sve OK i nema potrebe za bilo kakvim improvizacijama.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.cmu.carnet.hr



+10 Profil

icon Re: Prekidanje signala u telefonu 20.04.2004. u 10:07 - pre 243 meseci
ok :)))
stavio sam pc 817 ali i dalje ista stvar.eee panasoniče moj kikiriki zanimacija uz učenje :)

 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Prekidanje signala u telefonu

[ Pregleda: 2989 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.