Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ASRock H61M-VG3 & Windows 10 se ne "mirisu"

[es] :: Windows desktop :: ASRock H61M-VG3 & Windows 10 se ne "mirisu"

[ Pregleda: 1395 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ki111er

Član broj: 158867
Poruke: 381



+53 Profil

icon ASRock H61M-VG3 & Windows 10 se ne "mirisu"23.11.2016. u 20:39 - pre 89 meseci
Problem je sledeci, ne mogu nikako da instaliram windows 10 na ovu plocu. Butovao ga sa USB-a ili diska nece ali su razliciti simptomi, sa diska pokrene instalaciju (izadje press any key to boot with CD), pojavi se win10 logo na pola sekunde i nastavi da vrti disk opet izadje poruka (press any key to boot with CD) i kad stisnem any key za nekih 10ak sekundi pojavi se narandzasta slika sa nekim prugama a kada ga butujem sa fleske tu je vec posebna prica. U podesavanju u bios-u prijavljuje mi da imam dve fleske ispred jedne je prefix UEFI. Ma koju god stavio da bude primarna nece pa nece da pokrene instalaciju. Da li ja negde gresim ili ima neko podesavanje u BIOS-u koje ja ne vidim 'bem li ga. Sedmica se instalira bez muke, napominjem da mi je DVD drive nov i disk sam narezao skoro pre mesec-dva...imao sam problem i ranije da instaliram 10-ku na istoj ploci ali nekako prehebem plocu i instalacija krene a sad nikako. Ostatak kofniguracije ako je potreban
CPU:(Intel Core i5-3470)
GPU: 7950
SSD Samsung SSD 650 120GB SCSI Disk Device
Drive #2 - ST32000542AS (1863 GB)
ti propadaš, ti propadaš jer se opijaš
ti propadaš, ti propadaš jer se drogiraš
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: ASRock H61M-VG3 & Windows 10 se ne "mirisu"24.11.2016. u 07:40 - pre 89 meseci
Prvo pitanje gde hoćeš da instaliraš Win 10? Na SSD i običan HDD.
Ja bih preporučio da jedan od ta dva raskačiš (onaj na kome nećeš da se instalira Win 10) pa da onda probaš.
Skini Win10 img sa ove adrese: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10
zatim napravi boot usb/dvd sa ovim alatom : https://www.microsoft.com/en-u.../windows-usb-dvd-download-tool

i isprati ovo upustvo kako se radi:
http://www.tenforums.com/tutor...-windows-10-clean-install.html



 
Odgovor na temu

ki111er

Član broj: 158867
Poruke: 381



+53 Profil

icon Re: ASRock H61M-VG3 & Windows 10 se ne "mirisu"24.11.2016. u 07:45 - pre 89 meseci
Na SSD-u naravno, otkacinjao sam i isprobavao zasebno na oba ali nesto nije kako treba. Imas li mozda ideju da li treba jos nesto u BIOS-u da se "Čačne" sem prioriteta za butovanje?
ti propadaš, ti propadaš jer se opijaš
ti propadaš, ti propadaš jer se drogiraš
 
Odgovor na temu

perkom

Član broj: 335077
Poruke: 534



+359 Profil

icon Re: ASRock H61M-VG3 & Windows 10 se ne "mirisu"24.11.2016. u 08:17 - pre 89 meseci
Ja bi prvo na sajtu ASrocka proverio koji je poslednji bios za tvoju ploču i onda njega apdejtovao na poslednju verziju.
Ja butabilne fleške pravim sa programom rufus i nikada nisam imao problem da sa istih pokrenem instalaciju ako ploča podržava takvu opciju.
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: ASRock H61M-VG3 & Windows 10 se ne "mirisu"24.11.2016. u 08:26 - pre 89 meseci
jedino da udješ u BIOS i da proveriš da li imaš opciju Secure boot ( pod Security tab) i da staviš na disable
kao i da u boot mode isključiš UEFI i staviš CSM ili Legacy (kako ga gde zovu, obično se nalazi pod Advanced --> System configuration)
Kada instaliraš Win 10 vrati ove opcije
Nema više ništa od predloženog šta možeš još da uradiš, ako nije ni do ovoga. Onda ili je dvd/usb loše napravljen ili je sam img Win10 oštećen, pa u tom slučaju skini novi img Win 10 i napravi ga kako propisuje M$ sa onim alatom gore
 
Odgovor na temu

ki111er

Član broj: 158867
Poruke: 381



+53 Profil

icon Re: ASRock H61M-VG3 & Windows 10 se ne "mirisu"24.11.2016. u 08:33 - pre 89 meseci
Prvo sam pravio image sa programom iso2usb ali verovatno ne podrzava win10 jer mi na sve tre fleske izbaci grešku na nekih 60-70%. Probao sam sa Rufus-om poslednji put-saznao preko nekog sajta i podesio bas kako su na tom sajtu napisali. Znači ne po difoltu nego sam nešto čačkao i izabrao čini mi se: gpt partition scheme for uefi. Jel to ispravno ili mogu da stavim bilo šta?
ti propadaš, ti propadaš jer se opijaš
ti propadaš, ti propadaš jer se drogiraš
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: ASRock H61M-VG3 & Windows 10 se ne "mirisu"24.11.2016. u 16:27 - pre 89 meseci
Ljudi , verovali ili ne Upgrejd BIOSA , moze da donese vise stete nego koristi ! Ja sam na mojoj ploci MSI za APU imao fabricku verziju .00 ! Pogledam na sajtu , tamo stigli do 08 ! Napucam najnoviju verziju kad , djavola , Windows 7 ne moze da se podigne , resetuje se stalno .

Ajde na toj particiji C: i ne drzim nista vazno osim OS-a napucam novi win 7 Legalni , drajvere sa AMD - ov sajta poslednje za moj APU i posle restarta , nema sanse da prikaze sliku !!

Grr, poludeo sam . Na svu srecu ploca je novija pa omugacava i vracanje verzija, nekada su ploce htele samo noviji bios. Upucam ponovo , onu 00 verziju ponovim sve instal win , novi drajveri i radi kao sat . Ko zna sta su zeznuli u Najnovijoj verziji Biosa, tako da to nije uvek resenje.

Za ovo konkretno bi se slozio sa Vinted-om . Birati u opcijama , Legacy ili sta pise , izbegavati UEFI i trebalo bi da uspe. Takodje u redosledu za Boot , birati opcije sta se stvarno fizicki ima u kompjuteru . Ne UEFI DVD , vec konkretni model koji postoji u kompjuteru na primer LG ili ko sta vec ima . Po defaultu meni je tako nudio , ono sto imam na 10 i 11. mestu !? A UEFI na 1 i 2 . Dok se ne izmeni realno na 1 . nema nista od uspesne instalacije.



[Ovu poruku je menjao ademare dana 24.11.2016. u 17:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ki111er

Član broj: 158867
Poruke: 381



+53 Profil

icon Re: ASRock H61M-VG3 & Windows 10 se ne "mirisu"24.11.2016. u 20:33 - pre 89 meseci
Verovali ili ne otisao sam do drugara u servis. Vratio je bios na default bućnuo USB i instalacija krenula sama...verovatno sam ja nešto uvrnuo i iskoplikovao :-)
ti propadaš, ti propadaš jer se opijaš
ti propadaš, ti propadaš jer se drogiraš
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: ASRock H61M-VG3 & Windows 10 se ne "mirisu"

[ Pregleda: 1395 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.