Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa Java programom

[es] :: Java :: Problem sa Java programom

[ Pregleda: 817 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LuleManijak
Student
Beograd

Član broj: 335126
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Problem sa Java programom18.10.2016. u 22:19 - pre 90 meseci
Pozdrav svima. Imam problem sa java programom koji treba da uradim za domaci. Nemam ideju kako da uradim program.

Napišite Java program koji od korisnika traži da unese jedan ceo broj n, a zatim n puta od njega traži da
unese realan broj. Svaki put, taj realan broj sabira sa promenljivom suma, koja je na početku imala vrednost
0, a istim realnim brojem množi promenljivu proizvod koja je na početku imala vrednost 1. Kada se završi
ponavljanje n puta, program treba da izračuna srednju vrednost na osnovu promenljivih suma i n i da
korisniku prikaže na ekran srednju vrednost svih unetih brojeva, kao i proizvod svih unetih brojeva uz
adekvatne poruke. Pre svakog učitavanja vrednosti sa tastature od korisnika, program mora korisniku da
prikaže jasne instrukcije kojima mu daje do znanja šta od njega očekuje kao podatak.

Pa ako neko moze da mi pomogne bio bih zahvalan, treba do sutra uvece da uradim. I treba da se koristi for petlja u programu
 
Odgovor na temu

Rusi
Novi Sad

Član broj: 64282
Poruke: 292



+5 Profil

icon Re: Problem sa Java programom19.10.2016. u 12:21 - pre 90 meseci
Jel imas ideju bar da zapocnes zadatak?

Citat:
Napišite Java program koji od korisnika traži da unese jedan ceo broj n, a zatim n puta od njega traži da
unese realan broj. Svaki put, taj realan broj sabira sa promenljivom suma, koja je na početku imala vrednost
0
, a istim realnim brojem množi promenljivu proizvod koja je na početku imala vrednost 1. Kada se završi
ponavljanje n puta
, program treba da izračuna srednju vrednost na osnovu promenljivih suma i n i da
korisniku prikaže na ekran srednju vrednost svih unetih brojeva, kao i proizvod svih unetih brojeva uz
adekvatne poruke. Pre svakog učitavanja vrednosti sa tastature od korisnika, program mora korisniku da
prikaže jasne instrukcije kojima mu daje do znanja šta od njega očekuje kao podatak.


Kako unosi podatak sa tastature?
Kolko promenljiv ovde treba?
Kako ces sabirati i mnoziti najlakse kada treba od do da se ide?


p.s.

Sada sam izguglao tvoj tekst, vidim da si jos negde drugde postavljao i dobio si resenje. Veruj mi tu cak ne postoji ni teoretkse sanse da naucis praksu kada neko drugi kompletira zadatak.

 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Problem sa Java programom

[ Pregleda: 817 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.