Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku

[es] :: Windows desktop :: Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4705 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nelliot87

Član broj: 325244
Poruke: 684



+4 Profil

icon Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku25.09.2016. u 22:58 - pre 92 meseci


prevrcao sam net dva dana ali nisam uspeo naci cirilicu za xp jesu oni to ukinuli kolko vidim ili ima negde dobro skrivena?
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku25.09.2016. u 23:05 - pre 92 meseci
Podrška za XP je ukinuta ali nije problem da ti okačim instalaciju:https://cloud.mail.ru/public/AyVG/rMZErAztD
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku25.09.2016. u 23:30 - pre 92 meseci
Šta će tebi srpska ćirilica, ni sa ovim latiničnim Windowsom se ne snalaziš.
Instaliraj Service Pack 3 za Windows XP, glupo je u današnje vreme koristiti WinXP sa SP2. prevĆi Internet u potrazi za SP3 za WinXP, mrzi me da pretražujem ili da uploadujem.
 
Odgovor na temu

Nelliot87

Član broj: 325244
Poruke: 684



+4 Profil

icon Re: Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku26.09.2016. u 11:23 - pre 92 meseci
@batalale hvala ti puno
 
Odgovor na temu

Nelliot87

Član broj: 325244
Poruke: 684



+4 Profil

icon Re: Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku26.09.2016. u 11:24 - pre 92 meseci
@SlobaBgd
imam sp disk butabilan al me mrzi da sad reinstaliram kad radi dobro
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku26.09.2016. u 13:16 - pre 92 meseci
SP disk butabilan?! Daj ne pričaj besmislice, SP je običan EXE fajl, kakav butabilan disk, pobogu?
Mnogo ti prosipaš pameti ovde i izigravaš poznavaoca, a u stvari veze nemaš. I to nije strašno, svako od nas je počinjao od nule. Ali da toliko pametuješ i da nećeš da poslušaš savete i da nešto naučiš, to još nisam video.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku26.09.2016. u 13:24 - pre 92 meseci
Lik opušteno troluje. Postavi neko besmisleno ili polu-smisleno pitanje i jede kokice.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku26.09.2016. u 13:37 - pre 92 meseci
Sve je moguce, ali vidim da se iz petnih zila trudi da osposobi one rutere...

OS na srpskom, pa jos i na cirilici :D
Kada mi se tako negde zadesi, katastrofa kako ne mogu da se snadjem.

Gori bi mi bio jedino na kineskom :) Da, i svedski me jednom zapao, uzas jedan.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Fabolous
System Administrator
msca/ccna
Laktaši RS

Član broj: 317417
Poruke: 120

Sajt: gmarkovic.info


+8 Profil

icon Re: Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku26.09.2016. u 13:48 - pre 92 meseci
Citat:
bachi:
Lik opušteno troluje. Postavi neko besmisleno ili polu-smisleno pitanje i jede kokice.


Jede kokice i pije coca colu.
Smorio sam se citajuci za onaj router pa ja bi do sad ili odustao ili naucio.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku26.09.2016. u 13:49 - pre 92 meseci
Citat:
gilopile:

OS na srpskom, pa jos i na cirilici :D
Kada mi se tako negde zadesi, katastrofa kako ne mogu da se snadjem.

Gori bi mi bio jedino na kineskom :) Da, i svedski me jednom zapao, uzas jedan.

Čemu takvi komentari?
Meni nikada ne može maternji jezik i pismo biti užas?
Iz tog je proizašla i ošišana latinica....ali da ne idem u off.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku26.09.2016. u 13:52 - pre 92 meseci
Ne, nisi shvatio moj post. Nemam ja nista protiv naseg pisma.

OS volim da mi je na eng. Tako sam navikao od davnina, i svaki drugi jezik mi je neshvatljiv.

Svaka tebi cast za UL ovih jezika. I ja sam skinuo, jer mi vecina trazi da XP bude na srpski. Valjda navikli tako...


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 26.09.2016. u 15:04 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku26.09.2016. u 14:10 - pre 92 meseci
Citat:
batalale:
Citat:
gilopile:

OS na srpskom, pa jos i na cirilici :D
Kada mi se tako negde zadesi, katastrofa kako ne mogu da se snadjem.

Gori bi mi bio jedino na kineskom :) Da, i svedski me jednom zapao, uzas jedan.

Čemu takvi komentari?
Meni nikada ne može maternji jezik i pismo biti užas?
Iz tog je proizašla i ošišana latinica....ali da ne idem u off.

Da, samo što ovde ne govorimo o beletristici i narodnim epskim pesmama već o korišćenju operativnog sistema na srpskom jeziku, što neće pomoći ako se pojave problemi i ako se na osnovu prikazane greške traži rešenje na Internetu. Uz to, Windows na srpskom nikako ne pomaže boljem razumevanju rada operativnog sistema, jer onaj ko se ne razume - ne razume se, pisalo mu na engleskom ili na srpskom. Koliko puta sam bio svedok, i preko ovakvih foruma, i uživo "na terenu" da program odbije da nešto uradi, i da o tome napiše jasnu poruku na srpskom, pa opet korisnik kompjutera pita "šta je ovo" i "šta da radim". A ako neko želi da se upozna sa radom kompjutera, njemu će više koristiti uputstva i tutorjali na engleskom. Više ih je, bolje su napravljeni, i obrađuju problematiku na različitim nivoima, od početničkih do stručnih. Ostaje samo mala poteškoća - poznavanje engleskog. Ali u današnje vreme online prevodilaca to je najmanji problem.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku26.09.2016. u 14:17 - pre 92 meseci
Ma jasno, SLobo.

Ljudi koji mi traze srpski interfejs ne znaju engleski. Njima je ok srpski...tipa, kopiraj, ucitavam, iseci, nova fascikla, pokreni, posalji e-mail...Ipak se snalaze nekako tako. Na eng tek ne znaju.
Na skype, dodaj, pretrazi, posalji poruku, pozovi...
Na engleskom im je to sve potpuna nepoznanica, kao meni na svedskom ili kineskom :D
ALi vreuj mi, nemaju takvi pojma da rese neki problem putem googlanja na kojem god im jeziku bio.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku26.09.2016. u 14:51 - pre 92 meseci
Reč je o upotrebi jezika i korišćenju kompjutera a ne otklanjanju grešaka ili programiranju.
Zbog takvog odnosa, nebrojano puta sam viđao dokumenta određenih firmi na ošišanoj latinici jer je programeru besmislena instalacija OS-a i ofisa na srpskom.
Ne bave se svi servisiranje i ne znaju svi engleski. Zato ja uvek instaliram i srpski a onaj kome treba engleski, znaće da ga prebaci za minut.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku26.09.2016. u 14:58 - pre 92 meseci
A možda to što se vi ne snalazite na maternjem govori da ste većinu stvari nabubali napamet umesto da ih koristite razmišljajući ;-) Pa "deliverujete ovde sešn o nolidžu" kako biste ispali superiskusni korisnici naspram noobova koji koriste srpsko okruženje. Ja nemam nikakav problem da koristim računare i telefone ni na srpskom, engleskom, nemačkom, slovačkom, češkom, danskom, mađarskom (dok se setim na kojim sam sve jezicima imao prilike da ih koristim, na nekim manje na nekim više uspešno). Čak sam imao prilike da se daljinski konektujem na računare u Izraelu i Omanu (većina stvari je bila pisana hebrejski odnosno arapski), a omiljeni deo mi je kad klinci zbrljave nešto na tabletima pa moram da ih resetujem na fabrička podešavanja, i dobijem kineski kao default :-)
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku26.09.2016. u 15:15 - pre 92 meseci
Citat:
batalale:
Reč je o upotrebi jezika i korišćenju kompjutera a ne otklanjanju grešaka ili programiranju.
Zbog takvog odnosa, nebrojano puta sam viđao dokumenta određenih firmi na ošišanoj latinici jer je programeru besmislena instalacija OS-a i ofisa na srpskom.
Ne bave se svi servisiranje i ne znaju svi engleski. Zato ja uvek instaliram i srpski a onaj kome treba engleski, znaće da ga prebaci za minut.

Mešaš mogućnost pisanja ćirilicom ili latinicom sa dijakritičkim znacima i preveden (delimično!) operativni sistem. Ovo o čemu pričamo je zahtev da se Windows prevede na srpski i da interfejs, dijalozi, meniji budu na srpskom, na ćirilici. Inače, na svaki Windows koji negde instaliram, instaliram i podršku za srpsku ćiriličnu i latiničnu tastaturu.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku26.09.2016. u 15:36 - pre 92 meseci
Kad smo kod tastatura, da li je neko koristio fizičku ćiriličnu tastaturu, odnosno tastere koji su obeleženi ćiriličnim slovima? Naleteo sam jednom u jednom novosadskom JKP na primerak iste, i kad već spominjem moć navike i bubanje napamet, uspeo sam tek iz petog-šestog pokušaja da se ulogujem na svoj gmail nalog koristeći dotičnu, iako redovno koristim 3-4 različita softverska rasporeda...
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku26.09.2016. u 15:38 - pre 92 meseci
@SlobaBgd:
Da, upravo o tome je reč, u prevodu, okruženje.
Slažem se s ovim što je napisao valjan.
Okruženje treba postaviti na jeziku koji nam je bliži od engleskog. Ko se ne slaže ima opciju da sve prebaci na engleski ili koji već želi.
To je suština.
 
Odgovor na temu

batalale

Član broj: 334772
Poruke: 67



+210 Profil

icon Re: Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku26.09.2016. u 16:45 - pre 92 meseci
Citat:
valjan:
Kad smo kod tastatura, da li je neko koristio fizičku ćiriličnu tastaturu, odnosno tastere koji su obeleženi ćiriličnim slovima? Naleteo sam jednom u jednom novosadskom JKP na primerak iste, i kad već spominjem moć navike i bubanje napamet, uspeo sam tek iz petog-šestog pokušaja da se ulogujem na svoj gmail nalog koristeći dotičnu, iako redovno koristim 3-4 različita softverska rasporeda...

Nisam imao prilike uživo da vidim ćiriličnu tastaturu ali koliko sam video slike na netu, na tasterima su i latinični fontovi QWERTZ Adria?
 
Odgovor na temu

Nelliot87

Član broj: 325244
Poruke: 684



+4 Profil

icon Re: Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku26.09.2016. u 17:08 - pre 92 meseci
ha hahahhagagagaahahaa ajha jaahaa ahjaa ajhaa
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kako za xp instalirati cirilicu srpsku ili bosansku

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4705 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.