Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

potrebna pomoc oko ves masine motora

[es] :: Elektronika :: potrebna pomoc oko ves masine motora

[ Pregleda: 1422 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

risting
riste sekutkoski
pc risting
makedonija

Član broj: 245149
Poruke: 12
79.126.228.*

ICQ: 6335


+1 Profil

icon potrebna pomoc oko ves masine motora15.09.2016. u 14:43 - pre 92 meseci
Pozdrav Unapred najbolji forum elektronike, isto moj problem je sa ves masinu motor se veoma greje probao sam na prazan hod negreje se samo kad stavis ves samo kad je pod opterekenjem nakon 30 minuta pranja i zagreje se kao sunce proverio sam kondenzator ima 470 nf sa

instrumentom kaze da je ok 460 uf izavdio sam motor van i video sam kako padaju iz motora neke otopene sitne plastike iz deo rotora

po onoj gore tvojoj semi sam ga povezao radi odlicno motor ima snagu radi samo na brzu brzinu ali isto sam ga povezo preko negovog kondenzatora koliko sam razbrao nema regulaciju za malu brzinu ovog motora isto je kolektorski el motor

sa cetkicama 6 izvoda zice ima 2 tanke crvene, zelena, bela, crna, kafeava, nesto na youtube sam video da su crvene regulator brzine ali nisam to cakao nisam zeleo da reskiram inace radi se o masini quadro wm-p10048c

mislio sam da mu stavim drugi kondenzator 350 uhf jer bi to pomoglo oko pregrvanja ili ne je neki termo prekidac ali to gde se povezuje na ovaj motor ? pojma nemam jer to ide na ove 2 crvene naj termo prekidac? ili motor je gotov molim vas

na odgovor bio bi veoma zahvalan poozz


rs
 
Odgovor na temu

bojanst
Automatika, održavanje industrijskih
postrojenja
Banja Luka

Član broj: 151310
Poruke: 852
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+37 Profil

icon Re: potrebna pomoc oko ves masine motora15.09.2016. u 15:32 - pre 92 meseci
Nebitan je kondenzator, nece pomoci kondenzator bilo koji da stavis, to je samo filter...
Kako skoro nista nisam razumio, preporucujem da pregledas komutator i prostor izmedju lamelica i eventualno neka fizicka ostecenja na namotajima...
Lezaji isto ako su zaribali, moze biti razlog pregrijavanja.
Po meni taj el.motor je odradio svoje...
Meša Selimović
"Bilo je to jednom, davno, u životu još lepom. Možda mi se činio težak tada, ali kad mislim o njemu sa ovoga mesta, želeo bih da se vrati."
 
Odgovor na temu

risting
riste sekutkoski
pc risting
makedonija

Član broj: 245149
Poruke: 12
79.126.193.*

ICQ: 6335


+1 Profil

icon Re: potrebna pomoc oko ves masine motora15.09.2016. u 19:19 - pre 92 meseci
fala na odgovoru jer moze na ovoj digitalnoj masini da se poveze striji motor imam od stare masine gorenje ali je sa pet kontakte to me najvise interesira
rs
 
Odgovor na temu

risting
riste sekutkoski
pc risting
makedonija

Član broj: 245149
Poruke: 12
79.126.193.*

ICQ: 6335


+1 Profil

icon Re: potrebna pomoc oko ves masine motora15.09.2016. u 19:39 - pre 92 meseci
zaboravio sam da ti kazem da je ovaj od veoma stariju masinu znas od te sta su bile gorenje sa programatorom ali motor radi kao nov sad sam ga testirao


rs
 
Odgovor na temu

risting
riste sekutkoski
pc risting
makedonija

Član broj: 245149
Poruke: 12
79.126.192.*

ICQ: 6335


+1 Profil

icon Re: potrebna pomoc oko ves masine motora18.09.2016. u 21:03 - pre 92 meseci
probao sam nije moguce to posto je druga generacija motora
rs
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: potrebna pomoc oko ves masine motora

[ Pregleda: 1422 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.