Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Alternator konverzija u DC motor

[es] :: Elektrotehnika :: Alternator konverzija u DC motor

[ Pregleda: 1447 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Joh2n

Član broj: 305408
Poruke: 17
*.3gnet.mts.telekom.rs.



Profil

icon Alternator konverzija u DC motor08.08.2016. u 09:11 - pre 93 meseci
Imam jedan stari Iskrin alternator za Zastavu (14V 33A max). Gledao sam na internetu da ih preradjuju u BLDC motore, sa onim ESC-om iz RC modela i regulacijom valjda naona i na rotoru. Isto ima prikaza da prave generatore tako sto na rotor dodaju neodijumske magnete, mene to zanima posto imam magneta iz hard diskova, da li je moguce da radi i kao motor ako dovedem napajanje na namotaj statora, ili moze samo u generatorskom rezimu?

Jos, kad sam ga otvorio( a to je bila umetnost ), sve je delovalo u katastrofalnom stanju, pogotovo namotaj statora, tri zice koje vode sa statora su mi se prelomile uz sami namotaj, pa sam ja to kao zalemio, da li ce to moci tako? Nasao sam kako se ispituje namotaj statora i diode, ispitao oboje posebno i prikazuje da valja, malo zaparo namotaj da ispitam da li valja to gde sam lemio i isto kaze ok. Kada tako izvadjen stator spojen sa plocom dioda povezem na akumulator i unutar statora ubacim rotor nema nikakovog magnetnog privlacenja, da li bi trebalo da bude, da li je to neki los pokazatelj?
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3679
46.36.179.*



+356 Profil

icon Re: Alternator konverzija u DC motor10.08.2016. u 12:32 - pre 93 meseci
Procitaj temu do kraja, neke stvari ce biti jasnije:
http://www.elitesecurity.org/t465199-0-Dinama-kao-elektromotor

pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Alternator konverzija u DC motor

[ Pregleda: 1447 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.