Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Debug uskladistene procedure direktno iz Visual Studio okruzenja ...

[es] :: .NET :: Debug uskladistene procedure direktno iz Visual Studio okruzenja ...

[ Pregleda: 1357 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikitaGradov
Beograd

Član broj: 223576
Poruke: 206
82.214.127.*



+3 Profil

icon Debug uskladistene procedure direktno iz Visual Studio okruzenja ...03.08.2016. u 18:32 - pre 93 meseci
Pozdrav svimsa ...

Interesuje me da li je moguce, i kako, debugovati uskladistenu proceduru direktno iz Visual Studio okruzenja (konkretno VS2012).
Da budem precizniji, evo scenarija - postoji kod (VB. Net, ili neki drugi jezik, nebitno):

konekcija.BeginTransaction
neki kod
neki kod

poziv uskladistene procedure: ExecuteNonQuery (...)

konekcija.Commit (ili rollback, nisam napisao try-catch blok, podrazumijeva se)

Elem, da li je moguce kad namjestim break point na 'executenonquery', da direktno 'predjem' u SSMS i nastavim sa debug-om uskladistene procedure ?

Trenutno, snimim stanje (vrijednosti) podataka u tabelama prije poziva procedure, 'namjestim' te podatke i posebno debugujem proceduru iz SSMS (sve to nosi odredjeno vrijeme itd) ...

Nadam se da sam bio jasan - hvala , unaprijed, za bilo kakav odgovor.
Programming is fun, but writing good software is hard ...
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Debug uskladistene procedure direktno iz Visual Studio okruzenja ...03.08.2016. u 19:10 - pre 93 meseci
Trebalo bi da može, ovde je baš opisan takav scenario:
https://support.microsoft.com/en-us/kb/316549#bookmark-3
 
Odgovor na temu

nikitaGradov
Beograd

Član broj: 223576
Poruke: 206
82.214.127.*



+3 Profil

icon Re: Debug uskladistene procedure direktno iz Visual Studio okruzenja ...04.08.2016. u 13:13 - pre 93 meseci
Hvala ti na odgovoru.

Odmah da napisem da nisam uspio da uradim ono sto hocu: debug sp iz .Net koda.

Ja radim u VS .Net 2012, ovo uputstvo je za 2003 verziju.

Elem, odradio sam sva podesavanja do kojih sam uspio doci - ali, bez uspjeha.

Na samom break point-u stoji poruka (u samoj sp):
'The break point will not currently be hit. No symbols have been loaded for this document'.

Podesio sam:
1. 'Enable SQL Server debugging' u projektu iz kojeg se poziva sp (Properties -> Debug -> Enable SQL Server debugging),
2. podesio sam 'Application Debugging' i 'Allow SQL / CLR Debugging' za sam server (u SQL Server Object Explorer')

sta bih jos mogao da pokusam ?

Mozda nisam naveo: radi se o slozenoj aplikaciji, a ova sp se poziva iz jednog projekta. Kod tog projekta ne mzoemo da debugujemo 'direktno', nego koristimo opciju za debug: 'Attach to process' - da li to ima nekog uticaja ?
Programming is fun, but writing good software is hard ...
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Debug uskladistene procedure direktno iz Visual Studio okruzenja ...

[ Pregleda: 1357 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.