Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Primetio sam da u konkursima se traže administratori za Ubuntu i Cent OS, koji je razlog?

[es] :: Linux :: Primetio sam da u konkursima se traže administratori za Ubuntu i Cent OS, koji je razlog?

[ Pregleda: 3838 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bolepks
Nis

Član broj: 233371
Poruke: 426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Primetio sam da u konkursima se traže administratori za Ubuntu i Cent OS, koji je razlog?31.07.2016. u 20:30 - pre 93 meseci
Primetio sam da u konkursima se traže administratori za Ubuntu i Cent OS, koji je razlog?
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Primetio sam da u konkursima se traže administratori za Ubuntu i Cent OS, koji je razlog?31.07.2016. u 20:35 - pre 93 meseci
Centos je serverski besplatan OS zasnovan na Red Hat enterprise linuxu, a Ubuntu pretpostavljam da trpaju na radne stanice pa zato.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Primetio sam da u konkursima se traže administratori za Ubuntu i Cent OS, koji je razlog?31.07.2016. u 22:13 - pre 93 meseci
Naši serveri su na Ubuntuu.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Primetio sam da u konkursima se traže administratori za Ubuntu i Cent OS, koji je razlog?31.07.2016. u 22:16 - pre 93 meseci
Podrska, pre svega za hardver. Ako ces stavljati nesto na server ta dva su ti najbolji izbor, jednostavno zato sto su lepo podrzani, pre svega od velikih igraca kao sto su IBM, Dell, HP.... Dodatno, to stvara momenat koji prate i proizvodjaci softvera (onog komercijalnog), dajuci podrsku za iste, zatim podrska 3rd party repoa, a na kraju tu je i duga podrska samih distroa, tj CentOS-a i LTS verzije Ubuntua.


Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

bolepks
Nis

Član broj: 233371
Poruke: 426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Primetio sam da u konkursima se traže administratori za Ubuntu i Cent OS, koji je razlog?01.08.2016. u 09:18 - pre 93 meseci
A koji preovlađuje kod nas u Srbiji na serverima Cent ili Ubuntu, mada su to različita grafička okruženja ali suština je ista.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Primetio sam da u konkursima se traže administratori za Ubuntu i Cent OS, koji je razlog?01.08.2016. u 10:57 - pre 93 meseci
Serveri ne koriste graficka okruzenja :).
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Primetio sam da u konkursima se traže administratori za Ubuntu i Cent OS, koji je razlog?

[ Pregleda: 3838 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.