Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Magento 2.0 problem sa cron jobs i reindex

[es] :: Web aplikacije :: Magento 2.0 problem sa cron jobs i reindex

[ Pregleda: 3777 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Magento 2.0 problem sa cron jobs i reindex26.07.2016. u 15:35 - pre 93 meseci
Pozdrav,

ima li nekog ovde na forumu ko radi Magento 2.0?
Jeste li imali problema sa podešavanjem reindex-a?

Kod starijih verrzija 1.9.x iz admin panela je moguće i manuelno reindeksovati, ali kod 2.0 je moguce samo podesiti "on save" i "by schedule".

"on save" mi nije funkcionisalo, pa sam promenio u "on schedule".

E sad... za to je potrebno podesiti cron jobove.

Ja sam to uradio, i vidim da se pokreću. Malopre sam i neki newsletter podesio koji verujem da se ne bi poslao da cron jobs ne rade.

Po nekom uputstvu sa magento sajta dodao sam za tog usera koji je owner nad fajlovima sledeće u crontab


* * * * * /opt/plesk/php/5.6/bin/php /var/www/vhosts/kojot.info/magento.kojot.info/bin/magento cron:run | grep -v "Ran jobs by schedule" >> /var/www/vhosts/kojot.info/magento.kojot.info/var/log/magento.cron.log
* * * * * /opt/plesk/php/5.6/bin/php /var/www/vhosts/kojot.info/magento.kojot.info/update/cron.php >> /var/www/vhosts/kojot.info/magento.kojot.info/var/log/update.cron.log
* * * * * /opt/plesk/php/5.6/bin/php /var/www/vhosts/kojot.info/magento.kojot.info/bin/magento setup:cron:run >> /var/www/vhosts/kojot.info/magento.kojot.info/var/log/setup.cron.log


Ali i dalje je ova situacija


Čak mi nije ni jasno šta je reindexovalo pre 4 dana, kad se nisam logovao na ovaj sajt mesec dana, a nije ni u upotrebi, to mi je samo neko test okruzenje.

Pročitah na više mesta da treba da napravim dva puta da pokrenem cron, prvi put da čekira reindex stanje, a drugi put da reindeksira ono sto je potrebno.
Ja sam u crontab dodao celu ovu prvu liniju gore cron:run, ali i dalje u admin-u vidim da je potrebno reindeksirati.

Znam da mogu da pokrenem ručno iz magento/bin komandom
/opt/plesk/php/5.6/bin/php magento indexer:reindex


Ali bih hteo da mi to radi automatski sa cronovima kako treba, bez da budzim sad ja u cron-u indexer:reindex


[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 26.07.2016. u 16:47 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Magento 2.0 problem sa cron jobs i reindex13.08.2016. u 01:59 - pre 92 meseci
Postavi detalje okruzenja - OS, shell, i drugo.
Takodje koji rezim koristis? MAGE_MODE - developer, default, production?

Naravno podrazumeva se da koristis najnoviju 2.1 verziju?

Ako ti radi iz bin/magento nema razloga da ne radi kroz cron. Mislim ima razloga, jer M2 je nesto sto nikada nije trebalo da ugleda svetlost dana. xD

Npr. meni cron odradi i reindex baze uredno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Magento 2.0 problem sa cron jobs i reindex

[ Pregleda: 3777 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.