Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Trafo iz UPSA koristiti za smanjivanje napona-Objasnjenje!

[es] :: Elektrotehnika :: Trafo iz UPSA koristiti za smanjivanje napona-Objasnjenje!
(Zaključana tema (lock), by guja011)

[ Pregleda: 2930 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

danedanilo69

Član broj: 334079
Poruke: 19



Profil

icon Trafo iz UPSA koristiti za smanjivanje napona-Objasnjenje!19.07.2016. u 18:44 - pre 93 meseci
Citajuci po netu zakljucio sam da skoro niko nije dao prave i konkretne odgovore sto se tice Transformatora iz UPS uredjaja.Mnoge ljude interesuje-
-zasto na jednoj strani ima 2 zice a na drugoj 3-4 zice?
-koje zice idu na 220V?
-koji ce napon biti na izlazu?
-zasto ne 4 vec 5-6 zica?
-sta je kod UPS transformatora primar a sta sekundar?
-koji je UPS najbolji sto se tice trafoa-radi smanjivanje napona na nekih-12V-14V sto vecinu nama i treba?

UPSEVI imaju odlicne trafoe samo ih treba znati iskoristiti.
Licno sam razmontirao par pokvarenih upseva i namestio odlicne startere za automobile,,punjace akumulatora,led rasveta po kuci itd...

Mene licno je bunilo koje zice idu na 220V a ima ih 4 na toj strani i sta ce 4 kom?Prave,tacne i sigurne odgovore na netu nisam nasao pa sam morao sam da otkrijem sta i kako!

Sad kad znam sigurne odgovore rado cu ih podeliti sa svakim koga interesuju ili bilo sta u vezi UPS uredjaja.
Produzavao sam autonomiju Upsa i do 12sati sa jacim baterijama,popravljao,,prepravljao,,kalibrisao,,hakovao UPS,,itd...A oni koji su bili skroz crkli-njima sam vadio trafoe za druge namene :)

Vecinom i najvise sam radio sa APC SMART UPSEVIMA jer su najbolji u svakom pogledu!!!
Pitajte sta vas zanima :)

[Ovu poruku je menjao danedanilo69 dana 19.07.2016. u 20:07 GMT+1]
 
0

yt1nvs
programer,microm
srbija

Član broj: 231966
Poruke: 152
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Trafo iz UPSA koristiti za smanjivanje napona-Objasnjenje!19.07.2016. u 23:35 - pre 93 meseci
Ja licno nisam siguran u kvalitet trafoa (manji i jeftiniji kinezi) ako zagrebes zicu (onu debelu u namotaju) dobijes belu boju aluminijuma ili cega vec koji je obojen u boju bakra, kinezi pogodili nijansu boje za medalju!A ovaj tvoj trafo sa slike bas lici na takav.Ovo pricam iz licnog iskustva sa UPS kutijama koje sam popravljao i sl.Ne kazem da nema i kvalitetnih UPS sprava. .
 
0

danedanilo69

Član broj: 334079
Poruke: 19



Profil

icon Re: Trafo iz UPSA koristiti za smanjivanje napona-Objasnjenje!20.07.2016. u 00:03 - pre 93 meseci
Ovo je trafo iz APC smart upsa 1500VA.Jedan od najkvalitetnijih UPSEVA na svetu u ciji kvalitet ne vredi da sumljas:) i zice nisu bele :)
Taj UPS daje cist sinusni oblik napona na izlazu a ne cetvrstat kao ostali upsevi.
Ups isporucuje 1.000W na izlazu u sled nestanka struje i to onoliko koliko baterije mogu da izdrze,radio 10min ili 24sata-to za njega nije problem jer sam ih licno testirao.

I da je to neki kineski trafo loseg kvaliteta-dal bi prosao ove moje testove?

Najmocniji upsevi koji su namesteni da rade bez greske,sa sinusnim izlaznim naponom,brzim punjenjem baterija i dugom autonomijom.
 
0

yt1nvs
programer,microm
srbija

Član broj: 231966
Poruke: 152
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Trafo iz UPSA koristiti za smanjivanje napona-Objasnjenje!20.07.2016. u 00:14 - pre 93 meseci
Iz takvog UPS-a je steta vaditi trfo,naravno malo se salim,druze rekao sam iz jeftinih kineza jer vecina nas ce prvo razbucati kineza da vadi trafo.
 
0

danedanilo69

Član broj: 334079
Poruke: 19



Profil

icon Re: Trafo iz UPSA koristiti za smanjivanje napona-Objasnjenje!20.07.2016. u 00:55 - pre 93 meseci
Ja sam te razumeo da je ovo kineski trafo Kazes da lici na kineza -a ima 9Kg

Nije steta izvaditi trafo ako je UPS skroz bacio kasiku i ako je popravka skupa.Imao sam par pokvarenih ali nisu se pokvarili sami od sebe vec ne strucno rukovanjem prilikom zameni baterija ili bacanjem UPSA u kamion pa onda bacanjem na zemljuu-to jest na otpad gde jedino trafo sigurno prezivi
Vecinu UPSEVA APC prezivi takve udarce i padove al neki podlegnu povredama.

A sad se pitas sto bi neko bacao takav UPS na zemlju i u kamion???To pitaj firme koje izbacuj takve Upseve,Racunare i ostale Brendirane uredjaje na otpad-kao sto su-IBM,HP,APC,Fujitsu-Siemens,itd...-to je za njih stara roba za bacanje a nama dobrodosla!
 
0

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1537
87.116.189.*



+266 Profil

icon Re: Trafo iz UPSA koristiti za smanjivanje napona-Objasnjenje!20.07.2016. u 22:54 - pre 93 meseci
Citat:
Ja sam te razumeo da je ovo kineski trafo

A normalno da nije Kinez. Lepo pise "Chuan Shun Electric Industrial". Svi znamo da je to Tajwanska firma. Doduse, kupili je Kinezi i napravili novu, jos vecu "garaznu manufakturu" na 66.000 kvadratnih metara.

Zvanicno: Address: No. 1 Technology Avenue, Technology Industrial Park, Shiwan Town, Boluo County, Huizhou, Guangdong, China

Znaci - ipak Kinez... Ako nije proizveden u njihovim fabrikama u Indiji ili Filipinima ... Sto dalje komplikuje stvar.
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9456 Profil

icon Re: Trafo iz UPSA koristiti za smanjivanje napona-Objasnjenje!20.07.2016. u 23:25 - pre 93 meseci
Evo ti podataka:

napięcie uzwojenia pierwotnego: 220V(biały-niebieski)
napięcie uzwojenia wtórnego: 1x11,5V 1x25V
długość: 115 mm
szerokość: 126 mm
wysokość: 95 mm
waga: 6,6 kg
rdzeń: skręcany
szerokość rdzenia: 76 mm
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

danedanilo69

Član broj: 334079
Poruke: 19



Profil

icon Re: Trafo iz UPSA koristiti za smanjivanje napona-Objasnjenje!21.07.2016. u 00:01 - pre 93 meseci
Kad neko kaze kinez to se smatra da je kinesko sra..e i smece-A ako je nesto sklapano u kini u pravim fabrikama kao sto imate u kini-sony.lg,philips,samsung, itd...to se ne smatra kineskim.Ja imam mnogo brendiranih uradjaja u kuci i to sve brendirane marke i pise made in kina-to ne znaci da je kinesko sra..e-vec da je sklapano u kini.Pa i kina ima svoje kvalitetne fabrike i proizvodnju.

A zar ne vidite da sam ja postavio temu da pomognem ljudima oko upsa i trafoa???A sta vi radite??Da mi jedan od NAJKVALITETNIJIH TRAFOA NA SVETU nazivate kinez i jos raspravljate o njemu.Zar moramo da se raspravljamo oko trafoa ko ga je napravio-ako treba onda da otvorim novu temu sa ovom slikom i da je nazovem-APC TRAFO-KINEZ ILI NE???pa cemo tu da vodimo raspravu.

Zar nije dosta sto sam rekao da je ovo jedan od najkvalitetnijih trafoa?Zar sumljate u kvalitet?Ako sumljate onda sam ja lazov!!!

((branko tod))--i kakve su ti to poljske reci i lazni podaci-trafo sam merio i ima 9kg,ulaz-220V,230V i 240V a izlaz 13V a kad ga ispravim dobijem 17V-trafo moze da isporuci do 140A ali na kratke staze.
NECU RASPRAVU OKO TOGA!!!-kome treba pomoc oko ove teme tu sam rado da pomognem

[Ovu poruku je menjao danedanilo69 dana 21.07.2016. u 01:23 GMT+1]
 
0

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9456 Profil

icon Re: Trafo iz UPSA koristiti za smanjivanje napona-Objasnjenje!21.07.2016. u 12:51 - pre 93 meseci
Citat:
danedanilo69:

A zar ne vidite da sam ja postavio temu da pomognem ljudima oko upsa i trafoa kome treba pomoc oko ove teme tu sam rado da pomognem :)



Vidim da imaš toga, šalji kao pomoć tri komada!
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
0

danedanilo69

Član broj: 334079
Poruke: 19



Profil

icon Re: Trafo iz UPSA koristiti za smanjivanje napona-Objasnjenje!21.07.2016. u 14:33 - pre 93 meseci
((branko tod)) Poslacu ti 2 komada da se lupis po toj tvojoj ludoj glavi-ne boj se nece nista da te boli jer je suplja!!!
Pa ljudi dal je moguce postaviti temu da pomognes nekome a da se ne javljaju ovakvi klosari-pa samo rasteruju ljude tako sto ih provociraju.

Kad god se pojavi neko sa znanjem i to znanje hoce da podeli sa drugima-odma se pojave klosari koji zatrpavaju temu glupostima,lazu i provociraju!!!Pa zar mora uvak tako??zasto???ZASTO CENIMO GLUPE A RASTERUJEMO PAMETNE???

ZAMOLIO BI ADMINISTRACIJU DA MI IZBRISE SVE TEME,POSTOVE KAO I MOJU REGISTRACIJU-kao da nikad nisam bio ovde-bezim ja odavde a vi se sami sa sobom prepucavajte!!!

[Ovu poruku je menjao danedanilo69 dana 21.07.2016. u 15:47 GMT+1]
 
0

[es] :: Elektrotehnika :: Trafo iz UPSA koristiti za smanjivanje napona-Objasnjenje!
(Zaključana tema (lock), by guja011)

[ Pregleda: 2930 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.