Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tool za checking sajtova. Da li su online ili ne...

[es] :: Web aplikacije :: Tool za checking sajtova. Da li su online ili ne...

[ Pregleda: 23977 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Tool za checking sajtova. Da li su online ili ne...06.06.2016. u 10:08 - pre 94 meseci
Koristite li vi neki tool ili klikate kao ja?

Da napomenem, da nismo hosting kompanija i sajtovi su uglavnom na nekim shared hostinzima, tako da ne mogu da instaliram nikakve programcice direktno na serverima...

Ono sto sam uradio jeste da sam spakovao u jedan tab tih pedesetak sajtova, i otvorim sve sto je u tom tabu, i zatvaram jedan po jedan za koji se uverim da je online...

E to je bilo Ok do momenta dok proslog vikenda jednom bitnom klijentu nije hakovan sajt....
Ja sam otvarao hompage i sajt je bio online i odmah sam ga i zatvorio. Fora je bila sto samo taj homepage je i radio, tamo neke login stranice koje su im u stvari i najbitnije nisu radile neko vreme, a ja nemam pojma koliko dugo... I ispao je veliki propust sto to nisam video na vreme...

Kako vi resavate ove stvari? Čekirate stranicu po stranicu i gledate sadrzaj?
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Tool za checking sajtova. Da li su online ili ne...07.06.2016. u 09:36 - pre 94 meseci
Ja sam pisao custom app koja napravi request i proveri u response da li ima to sto treba da ima.
 
Odgovor na temu

Panajotov
Programator
Beograd

Član broj: 322930
Poruke: 75



+5 Profil

icon Re: Tool za checking sajtova. Da li su online ili ne...07.06.2016. u 09:49 - pre 94 meseci
Da li si cuo za Google Webmasters? Detaljno mozes da pratis i neke sitnice na optimizr.net
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Tool za checking sajtova. Da li su online ili ne...07.06.2016. u 10:16 - pre 94 meseci
za google webmaster moram da budem owner sajta da bih proveravao.
optimizr cu sad da vidim sta je.

Mislio sam kao neki tool koji ce sam da se pokrece recimo svako jutro ili noc, i da mi posalje izvestaj da taj neki sajt ne radi, ili na njemu ne rade svi glavni linkovi, ilistatijaznam... Da ne moram opet rucno da to radim.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1179



+835 Profil

icon Re: Tool za checking sajtova. Da li su online ili ne...07.06.2016. u 10:30 - pre 94 meseci
Ako znas power shell ili bash shell mozes da napravis skriptu koju 'bacis' u scheduler(win) ili cron(linux). Skrpita ce da pravi, kao sto je @djordjeno napomenuo request prema site-u, a response mozes da validiras, a zatim da ti posalje mail sa reportom.
 
Odgovor na temu

Panajotov
Programator
Beograd

Član broj: 322930
Poruke: 75



+5 Profil

icon Re: Tool za checking sajtova. Da li su online ili ne...07.06.2016. u 10:41 - pre 94 meseci
@CoyoteKG, ti si webmaster? Odrzavas im sajtove? Imas pristup serveru? Ako je odgovor na ovo da, onda se samo registruj na Google Webmaster.


 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Tool za checking sajtova. Da li su online ili ne...07.06.2016. u 10:44 - pre 94 meseci
Kada hoću da se igram.
whois elitesecurity.org


A i najobičniji ping može da posluži.

about:networking
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1179



+835 Profil

icon Re: Tool za checking sajtova. Da li su online ili ne...07.06.2016. u 11:18 - pre 94 meseci
^ ako server generise error page npr. "500 internal server error", sta onda... ?

Jasno je da mora da parsira response against error codes...

 
Odgovor na temu

banesss
Java Dev.
Beograd

Član broj: 269748
Poruke: 7
95.180.106.*



+1 Profil

icon Re: Tool za checking sajtova. Da li su online ili ne...07.06.2016. u 12:38 - pre 94 meseci
@dejanet

error 500 uvek ima iskljucivo veze sa serverom, a ne sa klijentom. Error 500 najcesce nastaje kada klijent nesto posalje u pogresnom formatu, ne posalje uopste itd, a server to ne handluje na pravi nacin i umesto da klijentu vrati odgovarajucu poruku sa instrukcijama sta da ispravi jednostavno baci 500 error sto je pokazatelj lose napisanog code-a.

Sto se tice drugog pitanja vezano za proveru da li je online jednostavan ping iz konzole je ok, mada ozbiljni servisi imaju i health endpoint koji sluzi bas za te svrhe.
Health check obicno podrazumeva dosta vise od samog ping-a i da li server vraca response te je najpouzdanije koristiti health endpoint u te svrhe.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
87.116.191.*



+638 Profil

icon Re: Tool za checking sajtova. Da li su online ili ne...07.06.2016. u 15:08 - pre 94 meseci
Ne, nije ping dovoljan, zato sto server moze biti online, a sajt ne mora da radi.

Kad vec pisemo...

ovo je veoma bitna tema za npr. fail-over pricu u "tierd" i distribuiranim sistemima. Frontend (proxy) mora da zna kad postoji problem na backend serveru i da taj server ne koristi.

Npr Airbnb infrastruktura svaki server ima "/health" uri koji daje status servera (cak i https://www.airbnb.com/health). Tako frontend stack (oni valjda koriste nerve/synapse za health monitoring) zna koji backend server je ziv tj. stack sam menja podesavanja proxyja. Mislim da je osnova tog sistema svakako Haproxy, koji je inace "industry standard" za to.

Kad smo kod "system design-a" DNS moze imati vise A rekorda koji su u stvari proxy/load-balanceri. Za svaki od tih rekorda tj. ip adresa obicno budu 2 servera sa "keepalived-om" koji drzi taj IP kao "float" izmedju 2 servera i radi failover u slucaju da jedan server padne (VRRP). Dalje proxy/load-balancer serveri (ili neki drugi stack) rade "health monitoring" backend servera, i prosledjuju zahteve shodno statusu (pazeci na npr. session persistance), ili kes serverima izmedju. Backend serveri mogu da pricaju sa bazom takodje preko proxy servera (npr MySql proxy), i npr dele read/write request-e prema odredjenim serverima. Npr read se mogu opsluzivati iskljucivo sa "slave" (read-only) servera, dok se write prosledjuju masterima. Klaster baze moze ispred imati neki dinamicki kes npr. memcached.

Btw, alatka za proveru sajta moze biti Nagios sa skriptom koja ce da svuce sadrzaj, isparsira i prosledi Nagiosu status. To moze biti i na vise nivoa, provera pingom, provera porta, provera servisa pa tek onda svlacenje sadrzaja i parsiranje.

[Ovu poruku je menjao Aleksandar Đokić dana 07.06.2016. u 16:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Tool za checking sajtova. Da li su online ili ne...07.06.2016. u 20:53 - pre 94 meseci
Pa curl ili čak wget ne može? Malo se parsira, malo provuče kroz grep, ili nedajBože awk, pa se u slučaju greške prosledi mail, a sve to zvek u cron.hourly daily yearly?
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
87.116.191.*



+638 Profil

icon Re: Tool za checking sajtova. Da li su online ili ne...08.06.2016. u 00:27 - pre 94 meseci
Upravo to, ali u skripti za Nagios :). Cron moze ali mora da se vodi racuna onda da je ta masina ziva, jer to obicno bude neki workstation, dok za nagios mora zaseban server.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Tool za checking sajtova. Da li su online ili ne...08.06.2016. u 09:10 - pre 94 meseci
www.monitis.com

Ako sam dobro razumeo sta ti treba ovaj servis moze sve to.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Tool za checking sajtova. Da li su online ili ne...

[ Pregleda: 23977 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.