Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Treći krug razgovora za posao - šta očekivati

[es] :: Vodič za posao :: Treći krug razgovora za posao - šta očekivati

[ Pregleda: 16274 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milekNS
Novi Sad

Član broj: 297140
Poruke: 77
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Treći krug razgovora za posao - šta očekivati21.04.2016. u 15:53 - pre 96 meseci
Pozdrav ljudi! Ovo mi je takoreći hitno jer danas sam prošao i drugi krug razgovora za posao i pozvali su me već sutra u treći! Reč je o poziciji servisera industrijskih mašina (poprilično kompjuterizovanih, ne samo automatizovanih, da to tako predstavim).

Iskreno meni se čini da smo kroz prvi (prekjuče, prisustvovala je divna Menadžerka HR i glavni serviser) i drugi krug (danas, isti glavni serviser ali umesto nje je bio menadžer prodaje) bukvalno sve dotakli, čak sam danas čitao i šeme, neke tabele sam solidno znao iako nikada nisam video to ranije, proćaskali smo o bračnom statusu, detaljima poput vozačke dozvole, dotakli pitanje očekivane plate itd, itd...

Dakle ima li neko ideju šta da očekujem u tom trećem krugu jer baš mi je stalo do tog mesta (ne samo da bih imao posao nego što znam da ću tu mnoooogooo naučiti)?

Šta se najčešće još pita? Bilo šta? urgent, hitno! :D

 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.156.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Treći krug razgovora za posao - šta očekivati21.04.2016. u 17:34 - pre 96 meseci
Da te mi ne bi pogresno uputili samo nastavi kako si do sada radio jer ocigledno su zainteresovani.
Velika je verovatnoca da je tipa nadredjeni servisera u pitanju ili neki direktor kojima je posao da te omirisu i aminuju.
Druga opcija je da je neko iz tima ili mozda cak dvoje da se proveri kao osoba kakav si i da li bi se snasao sa timom.

Srecno!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.sbb.rs.



+638 Profil

icon Re: Treći krug razgovora za posao - šta očekivati21.04.2016. u 20:28 - pre 96 meseci
Nista,

razgovor o plati. Treci krug, u Srbiji, je obicno formalnost.

Da budem jasniji, tu moras bas nesto debelo da zeznes da te ne prime.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3441

Jabber: djoka_l


+1460 Profil

icon Re: Treći krug razgovora za posao - šta očekivati21.04.2016. u 20:31 - pre 96 meseci
Sada, zavisi od politike firme, ali je uobičajeno da je treći krug za najozbiljnije kandidate. Rekao bih da su ti šanse da dobiješ posao 50:50. Kod nas u firmi u jednom krugu intervju rade HR, jedan krug sektor koji traži kandidata, dok se u trećem zovu samo oni u najužem izboru, najčešće ne više od dvoje po radnom mestu koje je otvoreno.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Treći krug razgovora za posao - šta očekivati21.04.2016. u 21:47 - pre 96 meseci
Jedan moj kolega reče (prepričano), "Kada razgovaram s nekim, prvo što želim da utvrdim je - gde da ga stavim u svoj koordinatni sistem vrednosti".

Pozadina priče je bila da formalno obrazovanje i stečena znanja - često nisu dovoljna garancija za doprinos poslu. To parče što fali je takozvana "vaspitna" komponenta, za koju ne postoji efikasan test kojim bi se dobili verodostojni rezultati o kandidatu. Intervju koji vodi vešt auditor je u ovom slučaju zakon . Mislim da je to tvoj treći krug...

Treba da shvatiš da te poslodavac ne poznaje dovoljno. Karikirano (naravno, ništa ne insinuiram), želi da utvrdi da li si narkoman, alkoholičar, zavisnik od čegagod... Želi da proceni tvoj temperament i karakter, tj. odnos prema poslu, obavezama, kolegama, timskom radu, sticanju znanja. Želi da se uveri u tvoju motivisanost, ambicije, posvećenost sl.

Na kraju, s obzirom da su svi koji su pozvani prošli formalne testove, pobeđuje onaj ko ostavi bolji utisak.


Samo opušteno i srećno...
 
Odgovor na temu

milekNS
Novi Sad

Član broj: 297140
Poruke: 77
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Treći krug razgovora za posao - šta očekivati22.04.2016. u 14:04 - pre 96 meseci
Srećom nisam ništa zeznuo i počinjem od 3. maja! ;) Predstoje mi 3 meseca upućivanja u posao i obuke sa drugim serviserima tokom kojih moram mnogo toga usvojiti (jer stvarno poprilično obimna materija je u pitanju) pa posle toga kao probnog perioda sledi opet malo ćaskanje o tome jesam li ispunio očekivanje, hoćemo li nastaviti saradnju i tako to.
S obzirom da već znam sa kojim mašinama i robotima rade iskoristiću ovih 10 dana da mnogo toga sam potražim po netu i uputim se ako ništa drugo barem u osnovne tehničke detalje.

p.s. Hvala svima na odgovorima! :)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.156.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Treći krug razgovora za posao - šta očekivati23.04.2016. u 05:51 - pre 96 meseci
Cestitam i puno srece na novom poslu!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Treći krug razgovora za posao - šta očekivati

[ Pregleda: 16274 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.