Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc za izbor dedicated masine(u pitanju su game serveri)

[es] :: Hosting :: Pomoc za izbor dedicated masine(u pitanju su game serveri)

[ Pregleda: 4761 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DusanInfinity
Srbija

Član broj: 307877
Poruke: 103
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.balkan-school.com


+3 Profil

icon Pomoc za izbor dedicated masine(u pitanju su game serveri)21.04.2016. u 15:01 - pre 96 meseci
Ovako, treba mi neka dedicated masina na kojoj mogu da podignem SAMP server od 200-500 slotova, kao i ts3 server od 100-200 slotova.
E sad, ja se bavim skriptanjem(C++), a za dedicated masine je, kako sam cuo, potrebno dobro iskustvo i predznanje, ali dobro, mislim da mogu da se snadjem i steknem to potrebno znanje pomocu raznih tutoriala na internetu.

Interesuje me, sta bi to sve trebalo da gledam kad kupujem neki VPS/Dedicated masinu?
Ono osnovno, za ove moje potrebe, sasvim bi bio dovoljan neki dual core/quad core procesor i 2-4GB rama, ali sta jos treba da gledam kad kupujem?

Evo na primer, gledao sam jedne dedicated masine na nekom(ako je potrebno poslacu vam link) hostingu iz Amerike, cena za ovakvu masinu je 34,95$, a konfiguracija je sledeca:
CPU: AMD Athlon X4 620 (4 cores)
RAM: 4 GB DDR3 Memory
HD: 250 GB Hard Drive
BW: 100 Mbps Unmetered*
IP: 2 Public IP Addresses
KVM On Demand Available
Linux / Windows / BSD / XEN

E na primer, ovakvi serveri kod nas kostaju, pa ajd da ne kazem duplo vise, ali za 20-30e vise...

Posto je server u Americi, svestan sam da ce ping za nas biti veliki, zato i trazim neku alternativu za manji ping, a sa istom konfiguracijom...

Hvala unapred :)

 
Odgovor na temu

Dusan Filiferovic

Član broj: 198009
Poruke: 670
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.contrateam.com


+24 Profil

icon Re: Pomoc za izbor dedicated masine(u pitanju su game serveri)23.04.2016. u 07:57 - pre 96 meseci
Hetzner
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Pomoc za izbor dedicated masine(u pitanju su game serveri)

[ Pregleda: 4761 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.