Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa temperaturom procesora?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem sa temperaturom procesora?

[ Pregleda: 1884 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nikolad3d
Cvorak Nikola
livnica kikidna
cimos
mokrin, srbija

Član broj: 333073
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Problem sa temperaturom procesora?30.03.2016. u 22:41 - pre 97 meseci
Maticna: asrock fm2a55m-vg3
CPU: A8-5600k
6gb ram
napajanje 250w

problem je sledeci:
kada sam kupio racunar je bio polovan.. ukljucio sam ga i posle neki 20 min se sam resetovao.. pomislio sam da je temperatura pa sam instalirao core temp koji mi je pokazivao oko 90c. probao sam jos par programa i svugde isto pa cak i u biosu.Smanjio sam duplo ghz i smanjio voltazu sada u tim istim programima pise da je oko 50c u idle a najvise 70c pod opterecenjem i sto je cudno nece nikad i nikako da predje tih 70c dok je sada u biosu oko 35c. Nasao sam na netu program za moju maticnu (asrock extreme tuning ulity) koji pokazuje oko 35-40c dok svi oni ostali programi pokazuju od 50-70c. Zanima me sledece: koji program pokazuje ispravnu temperaturu?
Takodje imam problem kad koristim graficku sa procesora da hoce nekad slika da zamrzne ali taj problem sam resio ubacivsi pci-e graficku.

MOLIM VAS ZA BRZ ODGOVOR DA ZNAM DA LI DA VRATIM RACUNAR I UZMEM PARE ILI OVO NIJE NISTA STRASNO.

Hvala i pozz
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 823



+154 Profil

icon Re: Problem sa temperaturom procesora?31.03.2016. u 10:55 - pre 97 meseci
Koji je model tog napajanja od 250W? Mada bilo koji da je trebas ga izvaditi iz tog kucista. Veoma je bitno i koju si graficku ubacio. Sa trenutnim potrosacima napajanje je na granici izdrzljivosti, jos ako mu dodas jedan ili vise potrosaca moze da bude vise stete nego koristi.
Udji u bios i postavi podesavanja na podrazumevana, bez povecavanja ili smanjivanja voltaza... Posle digni sistem i opetereti ga. Ako ne radi kako treba na podrazumevanim, bolje je da ga vratis.
Sto se tice temperature po meni gledaj onu iz bios-a. Mozes instalirati i Everest npr.
To sto zamrzava na integrisanoj grafici se ne resava ubacivanjem pci-e. Trebas da proveris sta je uzrok tog zamrzavanja i sta se jos greje npr. chipset.
Niko ti ne moze reci vrati ili ne, ali to napajanje je po meni jednostavno nedovoljno i moze prouzrokovati jos mnogo toga. Ako je vec duze radio sa tim napajanjem onda to moze biti problem.
 
Odgovor na temu

Nikolad3d
Cvorak Nikola
livnica kikidna
cimos
mokrin, srbija

Član broj: 333073
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa temperaturom procesora?31.03.2016. u 11:47 - pre 97 meseci
to je neko malo lezece kuciste, Kontam da je sve zajedno kupljeno sa tim napajanjem tj da je fabricki tako. Probao sam da ubacim i be quiet 550w isto je sa temperaturama i sve ostalo. MB se ne greje, be prelazi preko 35C. Zaboravio sam da napomenem da nisam stavio termalnu pastu. Koliko u stvari znaci ternalna pasta? Zanima me ovo jer sam na ranije sa ili bez nje dobijao iste temperature.. kupovao sam je u nekoj pc radnji za 150 din .

graficka koju sam ubacio je radeon hd 5450
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: Problem sa temperaturom procesora?31.03.2016. u 11:57 - pre 97 meseci
Termalna pasta puno znaci. Probaj da je zamenis, skini hladnjak, ocisti povrsinu CPU-a i hladnjaka, stavi malo paste na CPU, vrati hladnjak. Testiraj temperature u Windowsu. Takodje testiraj temperaturu prilikom naprezanja integrisane graficke (u BIOSu iskljuci PCI-E slot ili izvadi graficku ako ne moze drugacije). Ukoliko temperature nisu u nekom normalnom opsegu, vrati racunar.

Instaliraj HWInfo da dobijes ocitavanja svih seznora.
 
Odgovor na temu

Nikolad3d
Cvorak Nikola
livnica kikidna
cimos
mokrin, srbija

Član broj: 333073
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa temperaturom procesora?31.03.2016. u 14:35 - pre 97 meseci
Evo slike od senzora. Bez termalne paste procesor na 2.0ghz sa smanjenom voltazom. Ne bih da ga vracam na 3,6ghz dok ne kupim pastu
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Problem sa temperaturom procesora?31.03.2016. u 19:16 - pre 97 meseci
šta je tebi bilo na pameti da zaboraviš termalnu :D
 
Odgovor na temu

Nikolad3d
Cvorak Nikola
livnica kikidna
cimos
mokrin, srbija

Član broj: 333073
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Problem sa temperaturom procesora?31.03.2016. u 19:48 - pre 97 meseci
Nisam zavoravio.. menjao sam hladnjak a nisam imao vise termalne.. i kao sto sam rekao ta termalna koju sam koristio nije nikad ni pokazivala neke rezultate.. Narucio sam neku profesionalnu preko neta, neka 12w/m.k. Ova koju sam koristio do sad bila je 0,3w/m.k
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem sa temperaturom procesora?

[ Pregleda: 1884 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.