Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ima li nasih u Passau?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Ima li nasih u Passau?

[ Pregleda: 5910 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Ima li nasih u Passau?03.03.2016. u 23:00 - pre 98 meseci
99.9% da se selim tamo na jesen. Interesuje me da li ima nekih nasih udruzenja, rastorana, itd, neka dijaspora


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Ima li nasih u Passau?04.03.2016. u 06:47 - pre 98 meseci
Citat:
mmix: 99.9% da se selim tamo na jesen. Interesuje me da li ima nekih nasih udruzenja, rastorana, itd, neka dijaspora :)

opet ti "NAŠI"?!! evo ti (ako nisi vec video) na temi o CH jedan lep post elmagico-a o "našima"! moj je utisak da sa takvim "našima" nista bolja ni drugacija situacija sa nije ni Nemackoj, a vetovatno ni bilo gde drugde u dijaspori. mislim da su ti "naši" koje ces naci po crkvama i udruzenjima olicenje svega onoga zbog cega verovatno, izmedju ostalog i napustas Srbiju. ako se jednom budes uvukao u taj mulj drustva i praunuci (ako budu u DE ziveli) ce ti biti gdadjani drugog reda! velika je odgovornost na tebi, pa razmisli da li zelis da sebe i svoju porodicu integrises u drustvo ili ti je plan da zivis kao u ovoj pesmi :)



 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
194.127.8.*



+768 Profil

icon Re: Ima li nasih u Passau?04.03.2016. u 09:08 - pre 98 meseci
@mmix

Ti si izgleda emotivno vezan za Dunav pa se ne udaljavas od njega :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Ima li nasih u Passau?07.03.2016. u 12:27 - pre 98 meseci
Izgleda Zena u zavrsnim pregovorima za poziciju na univerzitetu tamo, pa istrazujem.

@clan, ne brini, nemam nameru da se uvlacim u "telo u ameriku, srcu u srbiju" seme, ali kontam da I poneki normalan moze da se nadje. Ipak je to akademsko mesto, nije industrijski grad.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Ima li nasih u Passau?07.03.2016. u 17:07 - pre 98 meseci
o kakavoj poziciji se radi ako nije tajna ?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Ima li nasih u Passau?07.03.2016. u 21:23 - pre 98 meseci
Docent na katedri za digitalnu humanistiku na Passau Uni.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Ima li nasih u Passau?07.03.2016. u 22:17 - pre 98 meseci
pa to je jako lepo.

Nazalost ne znam nikoga u Passau mada sam prolazio i grad je lep mada malo smor.
btw ako se odselis predlazem ti da odes starim putem do linza uz tj niz Dunav. Predivno. Raj za bicikliste
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Ima li nasih u Passau?08.03.2016. u 12:48 - pre 98 meseci
Citat:
mmix:@clan, ne brini, nemam nameru da se uvlacim u "telo u ameriku, srcu u srbiju" seme, ali kontam da I poneki normalan moze da se nadje. Ipak je to akademsko mesto, nije industrijski grad.

poneki se sigurno moze naci ali nije lako, a pogotovo nije lako u malim gradovima gde nema puno ljudi sa nasih prostora. u svakom slucaju, kao sto sam tamo negde i napisao, po kafanama i crkvama te normalne tesko da ces naci (kao i u Srbiji, uostalom). nego, posto dolazite u akademsko okruzenje, siguran sam da cete upoznati puno fantasticnih ljudi sa raznih strana sveta pa ces verovatno vrlo brzo zaboraviti na potragu za "nasima" ;)
 
Odgovor na temu

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Ima li nasih u Passau?08.03.2016. u 18:22 - pre 98 meseci
cak i ako bi upoznao Filipa Ceptera ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Nemačkoj :: Ima li nasih u Passau?

[ Pregleda: 5910 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.