Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TABLET ALLVIEW AX4 nano popravka pomoc

[es] :: Elektronika :: TABLET ALLVIEW AX4 nano popravka pomoc

[ Pregleda: 1793 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

teslijanac
Denis Dudas
Kovačica, Srbija

Član broj: 330125
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon TABLET ALLVIEW AX4 nano popravka pomoc01.03.2016. u 20:16 - pre 98 meseci
Pozz ljudi hteo bih da popravim u naslovu teme pomenuti tablet. Prosle godine jednom kad sam stavio tablet da se puni, posle odredjenog vremena idem da pogledam kolko sati tablet neradi, odnesem ga ja u servis, kazu crko ekran, i popravili ga (tj zamenili ekran), e sad je stos sto je kod mene trafo udaljen za cetri kuce a taj trafo napaja ulicu dugacku cca 1km pa su napon povisili na 240V pa mozda punjac dobio veci napon, veci napon dao na izlazu i sprzio ekran ali i cip za otg podrsku, e jel servisi popravljaju to, ako ne video sam ima neki "IOIO USB OTG ADAPTER", pa jel bi se to moglo povezati nekako na maticnu tableta pa da opet imam otg podrsku na tabletu? Ako ne, koji se cip tamo koristi, jel bih ga mogo kupit u nekoj od prodavnica elektronskih delova i odlemiti stari i zalemiti drugi, ako moze da se kupi jel zna neko kako idu cene tog cipa, u kojim prodavnicama moze da se kupi? Usput evo linka za ovaj IOIO USB OTG ADAPTER
[url]http://www.mikroprinc.com/proizvodi/ucila-i-oprema/kit-kompleti/ioio-otg/index.php[/url]
 
Odgovor na temu

kamarad

Član broj: 332675
Poruke: 21



+23 Profil

icon Re: TABLET ALLVIEW AX4 nano popravka pomoc01.03.2016. u 20:24 - pre 98 meseci
Mislim da te je taj "majstor" u servisu debelo nasamario!
Punjač ne može da "sprži" displej!
Svaki punjač, odnosno 99%, radi na naponu 110-240V.
Pre će biti da je napon kod tebe, s obzirom na udaljenost TS-a, ispod 220V.
Oprosti, mislim da je majstor video tvoju naivnost i uzeo ti pare.
Potraži ti neki drugi servis i poštenijeg "majstora".
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: TABLET ALLVIEW AX4 nano popravka pomoc01.03.2016. u 20:46 - pre 98 meseci
Tako je. Nista cudno...
Panel ne crkava tek tako. U 99% slucajeva ce biti bar nekih linija, nepravilnosti i sl.

Uzrok njegovog crkavanja nikako ne moze biti povisen napon u mrezi. Da je na sekundaru i bio povisen napon ( kao sto nije ), poslednje sto bi crklo je upravo panel.
Menjaj majstora.

Da li ti uopste radi USB? Mislim da to nije bas tako jednostavno. trebalo bi naci semu tog tableta ( sto bas nije lako ) i videti sta gde i da li je moguce uopste ubaciti taj modul sto si nasao.



(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

teslijanac
Denis Dudas
Kovačica, Srbija

Član broj: 330125
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: TABLET ALLVIEW AX4 nano popravka pomoc03.03.2016. u 18:15 - pre 98 meseci
Dakle ustvari nije bilo do punjaca, nego sam ja skinuo neku aplikaciju za merenje napona i struje i tamo pisalo (u aplikaciji) prikljuciti preko usb (usj je bio kao sonda) i ja isao to da isprobam i prikljucim ja odma 6V AC i posle toga nije radio, a dok se to nije jos desilo, to je bio valjda septembar ispao mi tablet na pod i onda su se pojavile crne crte, i onda to sa strujom sam radio u decembru i to ga izgleda dokrajcilo a na papiru sto sam dobio iz servisa pisalo samo " ostecenje: ogreban ekran ", ali usb je posle toga radio (tj. tablet se punio normalno i na komp kad sam ga povezao radio je odlicno ( i jos do sad hvala bogu radi) ), ali kad sam preko usb otg kabla prikljucio fles ili nesto slicno tablet nije ga uopste prepoznao, tj. na tabletu nikakve opomene (kao da nisam nista ni prikljucio). Ali 100% sam siguran da je prilikom prekomernog napona sprzen taj cip (gorepomenuti).
 
Odgovor na temu

teslijanac
Denis Dudas
Kovačica, Srbija

Član broj: 330125
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: TABLET ALLVIEW AX4 nano popravka pomoc03.03.2016. u 18:19 - pre 98 meseci
http://www.winwin.rs/tablet-tablet-allview-ax4-nano-7-arm-dc-a7-1-3ghz-512mb-4gb-bt-3g-voice-android-4-2-4711623.html
to je sajt tj. prodavnica u kojoj sam ga kupio.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: TABLET ALLVIEW AX4 nano popravka pomoc03.03.2016. u 18:27 - pre 98 meseci
Citat:
teslijanac: nego sam ja skinuo neku aplikaciju za merenje napona i struje i tamo pisalo (u aplikaciji) prikljuciti preko usb (usj je bio kao sonda) i ja isao to da isprobam i prikljucim ja odma 6V AC i posle toga nije radio,----ispao mi tablet na pod i onda su se pojavile crne crteb


Gde ces "Crnje Cret" od ovog ?

Aplikacija+Merenje Napona+6VAC na USB = Tablet na Pod !

Polako sa tim aplikacijama i sa "Bodenjem" AC-Napona , tamo gde NE treba !


Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

teslijanac
Denis Dudas
Kovačica, Srbija

Član broj: 330125
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: TABLET ALLVIEW AX4 nano popravka pomoc04.03.2016. u 05:38 - pre 98 meseci
Pa jel bi se onda moglo nesto nabudziti? Ja sam prvo mislio sam taj cip zameniti, a ako je to nemoguce, onda probati nekako povezati tu plocicu (gorepomenutu)
 
Odgovor na temu

lazarevics
lazarevics

Član broj: 131557
Poruke: 41
31.223.135.*



Profil

icon Re: TABLET ALLVIEW AX4 nano popravka pomoc10.02.2017. u 21:11 - pre 86 meseci
Pozdrav svima

Jeste da je tema malo zastarila ali meni treba pomoc ako ko moze da pomogne oko ovoga tableta desava se to da mi se tablet nonstop restartuje u nedogled.
Demokratija je sistem gdje dvije budale nadglasaju jednog genija
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TABLET ALLVIEW AX4 nano popravka pomoc

[ Pregleda: 1793 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.