Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporuka za VPS 10 Gpbs

[es] :: Hosting :: Preporuka za VPS 10 Gpbs

[ Pregleda: 4945 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kunc
Germany/Munich

Član broj: 195484
Poruke: 440



+56 Profil

icon Preporuka za VPS 10 Gpbs13.02.2016. u 12:03 - pre 98 meseci
Pozdrav, da li ima neko preporuku za VPS ( može i VDS) koji nudi link 10 Gbps?



 
Odgovor na temu

view
Zeljko Paunovic
Hosting022
Host Media doo
indjija

Član broj: 88273
Poruke: 1026
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.hosting022.com


+77 Profil

icon Re: Preporuka za VPS 10 Gpbs13.02.2016. u 14:07 - pre 98 meseci
Vidi na FDC servers
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Preporuka za VPS 10 Gpbs14.02.2016. u 07:54 - pre 98 meseci
AWS? Vodi racuna da taj link moras necim i da popunis, ne ocekuj cuda
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

kunc
Germany/Munich

Član broj: 195484
Poruke: 440



+56 Profil

icon Re: Preporuka za VPS 10 Gpbs14.02.2016. u 16:07 - pre 98 meseci
Hvala na odgovorima. Probat cu sa AWS pa javim rezultate



 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: Preporuka za VPS 10 Gpbs14.02.2016. u 19:25 - pre 98 meseci
AWS je fenomenalan ali nije za male korisnike ako mene pitas. U svakom slucaj, pre nego sto pocnes da radis sa AWS-om, *obavezno* pogledaj cenovnik.

https://aws.amazon.com/pricing/
https://aws.amazon.com/ec2/pricing/
https://aws.amazon.com/free/

Poz
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Preporuka za VPS 10 Gpbs15.02.2016. u 12:16 - pre 98 meseci
AWS je skup za sve. Isplati se ako :

- Treba ti brzo resenje, novac nije toliki problem (procentualno ti je mali trosak)
- Treba ti jako fleksibilno resenje gde mozes da menjas brzo sta radis, jer ti se posao brzo menja (uz autoscaling ovde isto moze da bude isplativ AWS)
- Znas sta ti treba, uzeces 2 godine commited i dobices popust (ovde su cene vec ok)
- Imas svoje resenje, treba ti cloud za burst kad ti zatreba kapacitet (ovde je, po meni, prava prednost AWS-a)

Naravno, ako ti treba da PROBAS, AWS je super jer mozes da platis 3 sata instacne. I po velikoj ceni, za 3h ti zavrsis test i znas na cemu si, a 3h te ne kosta puno (ovo spada u ono poslednje, burst)
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Preporuka za VPS 10 Gpbs15.02.2016. u 15:10 - pre 98 meseci
Nedavno sam i ja sebi tražio dobar VPS hosting (doduše, ja sam tražio nešto na suprotnoj strani u pogledu resursa). :)
Neke od mojih želja su bile: KVM (da mogu instalirati sistem po želji, a ne samo ono što oni nude), hosting u Evropi, cijene u € (da ne brinem o promjenama kursa), mjesečni obračun troškova, 10-20 GB prostora na disku, oko 750 GB RAM-a. Uglavnom za lične potrebe.
Pokazalo se da Vultr najviše odgovara opisu i stvarno sam prijatno iznenađen jednostavnošću i brzinom odziva. Ranije sam puno više plaćao obični Web hosting. Vultr obračunava korištenje servisa po satu. Npr. pokreneš novi server, ne svidi ti se i ugasiš ga. Platiš samo onoliko koliko si ga koristio, a ne cijeli mjesec.
Piše da imaju 10 Gbps link i hvale se da su bolji od AWS... Sad, da li garantuju 10Gbps - ne znam.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1122
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: Preporuka za VPS 10 Gpbs16.02.2016. u 09:43 - pre 98 meseci
^750 GB RAM za lične potrebe :)

meni treba neko rešenje za video hosting, a najviše ode na mrežu. Mislim da mi se AWS u tom pogledu ne isprati.
Da li preporučujete neki hosting u Evropi, da daje flat network (može i limitirano, ali barem par TB) i da ima siguran izlaz od 1GBS? (a da nije Hetzner :))
 
Odgovor na temu

kunc
Germany/Munich

Član broj: 195484
Poruke: 440



+56 Profil

icon Re: Preporuka za VPS 10 Gpbs16.02.2016. u 10:03 - pre 98 meseci
Citat:
agvozden: ^750 GB RAM za lične potrebe

meni treba neko rešenje za video hosting, a najviše ode na mrežu. Mislim da mi se AWS u tom pogledu ne isprati.
Da li preporučujete neki hosting u Evropi, da daje flat network (može i limitirano, ali barem par TB) i da ima siguran izlaz od 1GBS? (a da nije Hetzner )


Isti problem imam. AWS je preskup, ne bi se uklopio u moj budžet. Probao sam VULTR, nisu loši, samo imaju problem sa direktnim plaćanjem preko VISA kartice.
Moja banka kaze da je njihov racun blokiran, pa sam uspio preko PAYPAL-a uplatit.

Milim da je najbolji DigitalOcean, barem po nekim mojim procjenama.

Instanca od 40$ - DigitalOcean



Instanca 40$ VULTR - najbolji ping NEW YORK, FRANKFURT 6ms


Znamo da speedtest nije 100% tačan pokazatelj, ali eto..



 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Preporuka za VPS 10 Gpbs16.02.2016. u 15:05 - pre 98 meseci
1) AWS nema 10Gbit link, AWS nudi 10Gbit interfejs na JEDNOJ INSTANCI. To ne znaci da to imas ka netu, mada oni imaju zapravo mnogo vise od 10Gbit. :D

2) Za hosting fajlova instanca je pogresan pristup. Staticki kontent se drzi na CDN-u, osim ako nemas dovoljno resursa da pravis svoj CDN. Konkretno, ja bi gledao AWS S3/Cloudfront, Akamai i CloudFlare. Imas fin api, gurnes tamo content i miran si.

Ja sam pravio svoj CDN, imam razloga za to, ali ako nemas bas neki explicitan mnogo je bolje da ides na neciji tudj. Akamai je do skora hostovao Yahoo (ne znam da li jos uvek to radi) - ako imaju kapaciteta za njih imace i za tebe. :D
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Preporuka za VPS 10 Gpbs16.02.2016. u 21:05 - pre 98 meseci
Citat:
agvozden:
^750 GB RAM za lične potrebe :)

Lapsus. :)
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: Preporuka za VPS 10 Gpbs17.02.2016. u 05:31 - pre 98 meseci
Sve dosta zavisi od tipa contenta koji zelis da serviras. Da li je content static ili dynamic, da li su velicine male ili velike. Od svega toga zavisi i tip odgovora, ali bas.

Ukratko.
Pored brzine ka netu, moras da obratis paznju i na brzinu storage-a.
Kada bi teoretski povukao 10Gbps, morao bi da imas dovoljno brz storage koji ce to i podrzati.
Ne znam koji VPS provajder daje te brzine.
Teoretski, ako imas jedan 2GB fajl i samo to planiras svima da serviras, onda nije problem. Smestis u RAM i cepaj. Ovako moras da gledas koji od VPS provajdera ce ti dati konstantni read ka storage arrayu od >1.5GB/s.

CDN je resenje koje ce ti zavrsiti sve probleme. Gurnes fajl (push) ili ga on skupi (pull) i samo serviras. Uzmes neki od TOP20 CDN provajdera i nijedan nece imati problem da automatski servira ni 10PB/mo. Kad vidis koliko muka resis, uopste nije skupo resenje.
ALI, ako mislis da ce ti cevka od 10Gbps biti nonstop zauzeta, CDN ce te poprilicno kostati. U tom slucaju se isplati jedan(ili vise) dedicated server sa X x SSD u RAIDu, nesto RAMa (zavisi ponovo od tipa contenta i nacina serviranja) i dosta vremena da se sve to lepo podesi i istestira, pocevsi od jumbo frejma. A di je failover?

Vracajuci se na pocetak, trazio si VPS a ispadose neka skupa resenja na kraju. Mozda je pravo resenje za pocetak VPS + CDN.

I ja se majao kao i nkrgovic sa licnim CDNom. Batalio ubrzo zbog nedostatka vremena i potreba, jer treba dosta podesavanja i majanja kako bi sve radilo kako treba.
A i, veca mi je bila zelja da sve to sam postavim i podesim nego sto sam imao potreba (citaj: nisam imao realnih potreba ).
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Preporuka za VPS 10 Gpbs

[ Pregleda: 4945 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.