Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je potreban antivirusni program za Win 10?

[es] :: Zaštita :: Da li je potreban antivirusni program za Win 10?

[ Pregleda: 4155 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igormil
srbija

Član broj: 288404
Poruke: 571
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Da li je potreban antivirusni program za Win 10?11.02.2016. u 23:33 - pre 98 meseci
Iteresuje me da li je potreban antivirusni program za WIn 10,pošto on ima već neki program u sebi za odbranu od raznih virusa i malvera?

Igor
 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: Da li je potreban antivirusni program za Win 10?12.02.2016. u 00:07 - pre 98 meseci
Pozdrav.
Meni nije potreban antivirus, a za anti malvare koristim MlvareBytes u
kome čekiram Free verziju.
Win10 ima Windows defender i ako se ne preteruje sa surfovanjem po
sumnjivim stranicama, mislim da ne treba ništa dodatno.
Avast nikad nisam volela, u Avg đubre sam se veoma razočarala.
Generalno, nisam ljubitelj antivirusa ako se ne mora, pa je moje
mišljenje možda subjektivno.
Pored toga koristim govorne sinteze, pa u pogledu pristupačnosti ne mogu
baš ni da biram previše.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Da li je potreban antivirusni program za Win 10?12.02.2016. u 08:18 - pre 98 meseci
Antivirusna zaštita nikad ne zavisi od operativnog sistema i instaliranih AV rešenja, nego od samog korisnika. Možeš ti imati ne znam kakav ultra-mega-giga AV, ali ako ti ignorišeš upozorenja koja ti on izbacuje i dozvoliš izvršenje nekog programa onda kao da ni nemaš AV. Čak i na Linuxu, za koji će ti većina tvrditi da je AV nepotreban jer "za Linux nema virusa" ti možeš da nahvataš raznu gamad kao neiskusan i neoprezan korisnik, tako da, kao što rekoh, ne zavisi to nikako od OS-a. Microsoft inače i sam tvrdi da Defender i ostala njihove aplikacije slične namene su samo privremena zaštita od nekih uobičajenih mrežnih crva i sličnih napasti koje bi mogle da zaraze računar u prvim trenucima nakon instalacije, dok ne ubaciš neku ozbiljniju zaštitu. Inače, postoji podforum Zaštita, pa možda ne bi bilo loše da ovakva pitanja postavljaš tamo, dobićeš verovatno adekvatnije odgovore.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Da li je potreban antivirusni program za Win 10?12.02.2016. u 08:26 - pre 98 meseci
Jednom klijentu je cryptoware uspešno prošao pokraj Windows defendera (redovno ažurirane definicije) iako ga je Windows defender kao šatro detektovao i stavio u karantin, fajlovi su bili zaključani.

Težak fail za Windows defender. :(
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

bg.zeppelin

Član broj: 332396
Poruke: 3



+1 Profil

icon Re: Da li je potreban antivirusni program za Win 10?12.02.2016. u 09:01 - pre 98 meseci
Ne znam da li je ova tema mesto za pitanje ali da ga postavim.
Imam u firmi licenciran eset smart. Sada treba da ga obnovimo i sad vidim da u ponudi stoji i eset endpoint.
Da li neko ima iskustva sa ovom verzijom i da li mi može reći u par reči, ostati na esetsmart ili uzeti endpoint?
Hvala.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Da li je potreban antivirusni program za Win 10?12.02.2016. u 09:27 - pre 98 meseci
Eset Smart je ranije postojao u Home Edition i Business edition varijanti, sad je ova biznis varijanta preimenovana u Eset Endpoint, pa ako imate centralizovano upravljanje AV-om onda je endpoint prava stvar, a ako je svako za sebe i ne trebaju ti firewall-ovi, HIPS-ovi i razne dodatne kotrole onda i smart može da se provuče...
 
Odgovor na temu

bg.zeppelin

Član broj: 332396
Poruke: 3



+1 Profil

icon Re: Da li je potreban antivirusni program za Win 10?12.02.2016. u 09:46 - pre 98 meseci
Citat:
valjan: Eset Smart je ranije postojao u Home Edition i Business edition varijanti, sad je ova biznis varijanta preimenovana u Eset Endpoint, pa ako imate centralizovano upravljanje AV-om onda je endpoint prava stvar, a ako je svako za sebe i ne trebaju ti firewall-ovi, HIPS-ovi i razne dodatne kotrole onda i smart može da se provuče...

Hvala na brzom i konkretnom odgovoru.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Da li je potreban antivirusni program za Win 10?12.02.2016. u 11:07 - pre 98 meseci
Ako je ista/slična cena, uvek gledaj da to bude endpoint, čak iako imaš samo 5 računara.

Mi u firmi imamo legalan Kaspersky Endpoint Protection na 100 računara što u direkciji što na udaljenim objektima, a preko Kaspersky Security centra ih administriram i brate mili, prodisao sam. :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.dynamic.sbb.rs.



+3778 Profil

icon Re: Da li je potreban antivirusni program za Win 10?19.02.2016. u 21:02 - pre 98 meseci
Firma u kojoj trenutno radim ima Eset Endpoint Antivirus na nekoliko stotina računara. Skoro nam je proletela novija varijanta Cryptowalla i pored Eseta, koji jeste detektovao gamad, ali nije uspeo da je zaustavi čak ni na novijim mašinama sa Windows 7/8/8.1 i Win 10. Toliko o tome. Protiv balvana koji posećuju/otvaraju sve i svašta nema antivirusa koji će da zaštiti od gamadi, kao što je već rečeno...
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
*.kti.rs.



+29 Profil

icon Re: Da li je potreban antivirusni program za Win 10?01.03.2016. u 13:44 - pre 98 meseci
Potreban ti je i te kako,Taj Windows Defender je slaba zastita,u stvati zavisi opet sta ti radis na netu,ali postoji dosta toga loseg na netu da je stvarno preterano.Mozes neke AV instalirati i s njim zajedno da ne brises defender,ali sta ce ti dva.Udji u podesavanja Defendera i tamo imas mogucnost da ga iskljucis i da instaliras drugi AV koji ti odgovara.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Da li je potreban antivirusni program za Win 10?

[ Pregleda: 4155 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.