Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Racunar mi se ugasi i upali u radu

[es] :: Windows desktop :: Racunar mi se ugasi i upali u radu

[ Pregleda: 2184 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

denis12345
denis nikolic
bar
higijena
montenegro bar

Član broj: 331062
Poruke: 9
*.crnagora.net.

ICQ: 12345
Sajt: https://www.facebook.com/..


Profil

icon Racunar mi se ugasi i upali u radu10.02.2016. u 09:19 - pre 99 meseci
Dobar dan svima nov sam tako da nisam upucen bas nesto uo forumu. Imam prob.Sa racunarom ugasi mi se u radu i upali sam kao da sam ga reset. cesto mi to radi testiro sam ram nije hard je zdrav 100% i on je testiran graficka isto procesor isto tako sve testirano samo se ugasi i upali u radu recimo na netu to me zaista iritira ako itko zna prob,, bio bih zahvalan da mi pomogne ! mada sumnjam da mi je napajanje neko mi je isto bio rekao da avast moze da pravi problema oko toga dali je to istina ili ne pitaj boga ! pozz za sve nadam se da cemo fix ovo
pozz.. Svima imam problema sa pojacalom
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu10.02.2016. u 09:24 - pre 99 meseci
Kolko je star racunar?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 827



+154 Profil

icon Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu10.02.2016. u 09:59 - pre 99 meseci
Mozes u pretragu foruma upisati "racunar restart" ili slicno i dobices dosta rezultata pretrage. Ima ih mnogo vezanih za restart pri radu. Ovde imas neke:
Racunar se restartuje
Racunar se restartuje sam od sebe bez BSOD
Racunar se cesto sam restartuje
Sto se tice problema on moze biti izazvan mnogim stvarima, napajanje, memorija, hard disk, maticna...
Koje komponente su u pitanju? Da li si proveravao temperature, testirao ram i da li mozes nabaviti neko napajanje za koje sigurno znas da je ispravno.
Mozes krenuti redom.
Postavis ovde rezultat skeniranja tog hdd-a.
Proveris temperature.
Otvoris racunar, ocistis sve od prasine, pogotovo memorijske module i slotove.
Nabavis ispravno napajanje i vidis da li ce se i sa njim desavati isto.
Posto mozes ukljuciti racunar, skines jedan od programa za testiranje memorije, napravis boot cd ili usb sa tim programom, podesis u BIOS-u boot sa cd ili usb i istestiras memoriju.
Ne znam da li si, ali je moguce i malo verovatno, ali za svaki slucaj iskeniras racunar na malware.
 
Odgovor na temu

vinted

Član broj: 320599
Poruke: 601

Sajt: https://sigurnostnamrezi...


+53 Profil

icon Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu10.02.2016. u 10:00 - pre 99 meseci
za početak najbolje da kreneš od toga da prvo otvoriš i očistiš kompletno računar.
raskači sve komponente i njih lepo očisti pa ih vrati.
zatim ako možeš zmeni (ne da kupuješ odmah) napajanje pa da vidiš kako se računar ponaša sa tim
zamenjenenim napajanjem i da li se ponovo dešava restart.
treće proveriti reset dugme na računaru da nije do njega, po potrebi ga raskačiti sa matačine.
ovo je inače problem koji zahteva strpljene da bi se otklonio jer uzrok može biti mnogo toga.

P.S. pošto me preteče iculibrk uradi kako je on to detaljno opisao u odgovoru


 
Odgovor na temu

denis12345
denis nikolic
bar
higijena
montenegro bar

Član broj: 331062
Poruke: 9
*.crnagora.net.

ICQ: 12345
Sajt: https://www.facebook.com/..


Profil

icon Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu10.02.2016. u 12:15 - pre 99 meseci
Hvala zaista svima racunar je ocisten kao nov ram sam testirao nema gresaka isto i procesor ! kao sto sam i naveo da je tako sad nazalost napajanje nemam prijatelji da isprobam a jedino u koj cu biti siguran da radi da uzmem nov za taj sam siguran da radi 100% ram ne greje se procesor na 55c do 65c max i to kad igram neke igrice inace ovako normalno racunar je star isto oko 3g mozda je ploca pri kraju hard je isto testiran sa hd sentinal ocjena mu je 98% a perfomance harda su 100% hard nije grejanja nema graficka sasvim normalno nista nema grejanja razumem se u racunare sve sam to probao izvuko bateriju reset sam bios na defaul i opet mi to radi mada evo vec 5 dana normalno je sve ali mi radi gasi se u radu e sad ja sam bio prosli put dao 40e kod majstora da to sredi promenio je bio ram to znam a sta je jos sredio u njemu nimi rekao moze biti samo napajanje ili neka ram a skeniro je nema greske nista
pozz.. Svima imam problema sa pojacalom
 
Odgovor na temu

denis12345
denis nikolic
bar
higijena
montenegro bar

Član broj: 331062
Poruke: 9
*.crnagora.net.

ICQ: 12345
Sajt: https://www.facebook.com/..


Profil

icon Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu10.02.2016. u 12:26 - pre 99 meseci
A i da prijatelj iculibrk pitao je za jacinu komponenata ovako ploca AsRock G41M GS3 DDR3 Procesor je Intel(R) Celeron(R) CPU E3400 @2.60GHz 3.55GHz 2 jezdra Hard je 320gb ram imam 4gb dve po 2gb graficka je gtx430 1gb ddr3 igrice zaista dobro pustam pustam cak i ovu novu Call of duty ghost igram je na najace detalje msm da je to to
pozz.. Svima imam problema sa pojacalom
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 827



+154 Profil

icon Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu10.02.2016. u 14:16 - pre 99 meseci
Veoma moguce da je u pitanju napajanje, samo ne treba ni skroz iskljuciti hdd. Postavi ovde sliku iz Health-a Hdd Tune programa, pa cemo videti da li je moguc uzrok hdd.
Sto se tice napajanja, pokusaj osloboditi sve sata konektore koje imas i onda ih kreni menjati. Prikljuci jedan, na hdd pa vidi da li ce se desavati isto. Iskljuci racunar, promeni konektor pa opet testiraj. Moze biti i do konektora. Koje je napajanje u pitanju? Mozda ga mozes i skinuti, otvoriti i odokativno pogledati da li ima nekakvih anomalija ukoliko nemas alat da ga detaljnije ispitas.
Lepeza mogucih uzroka je veoma siroka, ali eliminacijom ces doci do resenja.
 
Odgovor na temu

denis12345
denis nikolic
bar
higijena
montenegro bar

Član broj: 331062
Poruke: 9
*.crnagora.net.

ICQ: 12345
Sajt: https://www.facebook.com/..


Profil

icon Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu10.02.2016. u 16:52 - pre 99 meseci
Ne znam kako sliku da postavim ovde a hard ima 3 bad sectora lakih to vec nije nista posto je hard zdrav sumnjam druze samo na napajanje ! ako ne mozemo popricati na mom profilu facebook https://www.facebook.com/denis.nikolic212?fref=photo eto to je link posto nemam bas zivaca da ulazim u forum stalno pa cu ti na chat sve detaljno pokazati
pozz.. Svima imam problema sa pojacalom
 
Odgovor na temu

iculibrk
Bačka Palanka
21400

Član broj: 321321
Poruke: 827



+154 Profil

icon Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu10.02.2016. u 18:03 - pre 99 meseci
Nemam nalog na facebook-u, izbrisao sam ga pre nekoliko godina, nego koje je napajanje u pitanju?
Proveri onda napajanje, samo sto ti je moj savet da to ucinis cim pre, jer sa neispravnim napajanjem bi mogao da napravis vise stete, pogotovo hdd-u. Ispitaj sve ono sto smo ti ja i @vinted napisali ukoliko vec nisi. Vidi ako znas nekoga da ti pozajmi svoje samo da isprobas ili ako znas nekog za koga znas da bi ti mogao proveriti ispravnost, pa odnesi kod njega a kompjuter ne bi trebao ukljucivati dok ne otklonis kvar.
Ja sam sa jednim napajanjem imao isti problem. Moj savet ti je da ukoliko se pokaze da je problem do napajanja, zameni ga. I naravno bi bilo fino da posle ostavis komentar ovde, cisto zbog nekog ko ce u buducnosti imati isti ili slican problem.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
178.79.16.*



+29 Profil

icon Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu10.02.2016. u 22:02 - pre 99 meseci
Probaj od nekog pozajmi napajanje,pa vidi kako se ponasa.
 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: Racunar mi se ugasi i upali u radu10.02.2016. u 22:20 - pre 99 meseci
Pozdrav.
Kad mi je na starom računaru odlazilo napajanje, računar se palio i gasio.
Ventilator je samo tako lupao dok odjednom nije usporilo okretanje.
I tad jednom kad sam došla kod računara, osetila sam vrlo neprijatan miris.
Luperdanje se nije čulo, pa kad sam prišla, imala sam šta da ustanovim.
Okretanje je prestalo.
Nekako sam ga ručno zavrtela, ali sam ubrzo promenila celo napajanje i
sve je bilo ok.
Mislim na ono spoljnje napajanje.
Slično je bilo ovih dana i sa novijim compom, s tim da baš nije došao do
toga da se sam gasi.
Opet napajanje.
To je srce compa i ako ono ode, može otići još ponešto skuplje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Racunar mi se ugasi i upali u radu

[ Pregleda: 2184 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.