Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji paket će biti odbačen?

[es] :: Matematika :: Koji paket će biti odbačen?

[ Pregleda: 760 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

strsljen_85
Student
Fakultet
Brussels

Član broj: 332259
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Koji paket će biti odbačen?03.02.2016. u 09:24 - pre 99 meseci
Pozdrav, imam jedan matematičko-informatički zadatak, za čije rešavanje nije potrebno poznavanje informatike i računarskih mreža. Da li biste znali da ga rešite? Ja imam neku svoju pretpostavku, pokušaću da prekucam sa papira do sutra, pa ću objaviti. U međuvremenu, svi predlozi su dobrodošli.

Linearna mreža se sastoji od izvora S, odredišta D i tri rutera (između S i D) R1, R2 i R3.


- Linkovi između S i R1, R1 i R2, R3 i D imaju kapacitet C1 = 10Mbps i kašnjenje (propagation delay) od d sekundi.
- Link između R2 i R3 ima kapacitet C2 = 1Mbps i kašnjenje od d sekundi.
- Bafer rutera R1 ima memoriju veličine B1>0 paketa.
- Bafer rutera R2 ima memoriju veličine B2=K*C1/C2 paketa, gde je 1<K<10.
- Izvor S kontinuirano šalje pakete veličine L, označene brojevima (prvi je broj 1).

Ruteri prosleđuju pakete u režimu „Store and Forward“ (paket se ne prosleđuje dalje dok ne bude primljen u potpunosti, a dok se ceo ne prosledi, memorijski bafer se ne oslobađa). Ne primenjuje se ni jedan algoritam kontrole protoka (flow control).

Pitanje 1: Koji je, u funkciji relevantnih parametara, redni broj paketa koji se prvi odbacuje zbog ograničenja u baferu?
Pitanje 2: Na kom ruteru će se ovaj paket odbaciti?

Napomena: Nije obavezno koristiti sve parametre navedene iznad. Uzeti sledeće vrednosti za promenljive: B1=20, K=5, d=20ms.


[Ovu poruku je menjao strsljen_85 dana 03.02.2016. u 11:38 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao strsljen_85 dana 03.02.2016. u 11:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Koji paket će biti odbačen?

[ Pregleda: 760 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.