Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otvaranje racuna povoljnosti i mane banaka u Nemackoj

[es] :: Vodič za emigraciju :: Otvaranje racuna povoljnosti i mane banaka u Nemackoj

[ Pregleda: 3222 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ebojans

Član broj: 96881
Poruke: 169
..88.100.pools.vodafone-ip.de.



+2 Profil

icon Otvaranje racuna povoljnosti i mane banaka u Nemackoj30.01.2016. u 16:19 - pre 99 meseci
Molim za odgovor premda sam citao starije postove clanova.
Koja je najpovoljnija Banka za otvaranje racuna u Nemackoj?
Jer ima dosta banaka koje zaracunavaju razlicitu proviziju za sve i svasta tako da negde i do 250 eura iznose troskovi samog racuna po jednoj kalendarskoj godini.
Ako ima ko neki odgovor ili licno iskustvo neka ga obrazlozi.
Takodje me interesuje da li neka od banaka uz otvaranje racuna nudi i neko osiguranje ili neku drugu povoljnost.
Unapred hvala na odgovorima.
Sa postovanjem
Bojan.
 
Odgovor na temu

Boris_ZR
Boris Gligorijević
IT-Consultant / Software Engineer
PRODYNA AG
Munich

Član broj: 173158
Poruke: 123
..ynamic.kabel-deutschland.de.



+21 Profil

icon Re: Otvaranje racuna povoljnosti i mane banaka u Nemackoj12.02.2016. u 19:28 - pre 98 meseci
Pozdrav, Bojane,

Meni su otvorili račun u ComDirect, to je ćerka (online banka) Commerz banke.
Ovi iz HR sektora mi rekoše da se ne plaća nikakvo održavanje računa, a to mogu i da to povrdim za par meseci, nadam se.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dyn.telefonica.de.



+323 Profil

icon Re: Otvaranje racuna povoljnosti i mane banaka u Nemackoj12.02.2016. u 19:44 - pre 98 meseci
Citat:
Boris_ZR:
Ovi iz HR sektora mi rekoše da se ne plaća nikakvo održavanje računa, a to mogu i da to povrdim za par meseci, nadam se.


Nema troškova + posle 3 meseca dobiješ 50 evra bonusa :)
Sve radiš online, nema šaltera...

Kod Hypovereinsbank isto postoji online varijanta koja ne košta ništa ali ne znam da li ima bonus.
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Boris_ZR
Boris Gligorijević
IT-Consultant / Software Engineer
PRODYNA AG
Munich

Član broj: 173158
Poruke: 123
..ynamic.kabel-deutschland.de.



+21 Profil

icon Re: Otvaranje racuna povoljnosti i mane banaka u Nemackoj20.02.2016. u 23:32 - pre 98 meseci
Ima uslov za bonus, valjda 3 transkacije preko 25e u prvih 2, 3 meseca, tako nešto.
 
Odgovor na temu

rainymanyu

Član broj: 82964
Poruke: 128



+15 Profil

icon Re: Otvaranje racuna povoljnosti i mane banaka u Nemackoj22.02.2016. u 08:44 - pre 98 meseci
Citat:
Boris_ZR:
Pozdrav, Bojane,

Meni su otvorili račun u ComDirect, to je ćerka (online banka) Commerz banke.
Ovi iz HR sektora mi rekoše da se ne plaća nikakvo održavanje računa, a to mogu i da to povrdim za par meseci, nadam se.


Nema placanja provizije, odrzavanja racuna i sl. Sve se radi online pa je pozeljno da znas jezik (cini mi se da postoji i interfejs na engleskom). Ukoliko ima nekih problema moras ih kontaktirati telefonom. Posle oko 3 godine koriscenja nikada nisam sa njima imao problema i mogu samo preporuciti. Cak i kad ja nisam primetio eventualni problem sa creditnom karticom oni su pravovremeno reagovali i resili "problem" za svaki slucaj.

Ostale banke uglavnom naplacuju proviziju ukoliko ti racun "cuci prazan" i na njemu nema protoka novca. Ukoliko pak primas redovno platu na taj racun (uslov banke je da dolazi bar 1000€ na racun svakog meseca) onda provizije prakticno ne postoje.

"Bonusi" se uglavnom dobiju pod odredjenim uslovima ako te neko "pozvao" tj. ako ti je preporucio da budes korisnik te banke, pa oobje dobiju neku simbolicnu sumu novca. Drugi nacin je da predjes kod nove iz neke druge banke i prebacis primanje plate na novu banku pa se tom prilikom obicno dobije 100-250€ u zavisnosti od promocije koju banka trenutno ima.

Ukoliko za "osiguranje" mislis zivotno ili slicno osiguranje to mnogo zavisi od tvoje plate, trajanja ugovora, tvog boravisnog statusa, bracnog stanja i sl. detalja i najbolje je da licno ides od banke do banke i proveris. Nekad se to isplati kod banke u paketu a nekad, cesto, je isplativije uzeti nezavisno. Ipak sumnjam da ti gori pod nogama da se osiguras sto pre pa to mozes i u narednim mesecima.
Pod "druga povoljnost" nisam siguran sta mislis i ne bih umem da odgovorim na toliko generalno pitanje.

Pozz i srecno u Nemackoj :)

[Ovu poruku je menjao rainymanyu dana 22.02.2016. u 09:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bojan1990
Inzenjer

Član broj: 332790
Poruke: 6
..4.253.71.ip-pool.NEFkom.net.



Profil

icon Re: Otvaranje racuna povoljnosti i mane banaka u Nemackoj09.03.2016. u 09:23 - pre 98 meseci
ja sam otvorio racun kada sam dosao u nemacku, u sparkasse.

ako primas redovno platu, tj. imas svaki mesec traksankciju preko 1000 evra i sve radis online, dakle preko interneta, nema nikakvih provizija. za godinu dana koliko koristim, nisam nista platio, ni za kakvu transakciju.
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dyn.telefonica.de.



+323 Profil

icon Re: Otvaranje racuna povoljnosti i mane banaka u Nemackoj17.03.2016. u 21:20 - pre 97 meseci
ComDirect...

"In Ländern außerhalb der EU erhalten Sie mit Ihrer Visa-Karte an allen Geldautomaten mit Visa-Zeichen kostenlos Bargeld."

Ovo bi značilo da kod nas na automatima nema provizije prilikom podizanja novca, samo neki "solidan" srednji kurs?
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Otvaranje racuna povoljnosti i mane banaka u Nemackoj11.04.2016. u 05:00 - pre 96 meseci
DKB
kostenfreies Girokonto mit Kreditkarte
Guthabenzins 0,7% p.a. variabel
weltweit kostenfrei Geld an Automaten abheben
 
Odgovor na temu

marko89pilot
Banja Luka

Član broj: 235335
Poruke: 21
188.124.195.*



Profil

icon Re: Otvaranje racuna povoljnosti i mane banaka u Nemackoj26.04.2016. u 00:43 - pre 96 meseci
Ima li neko iskustvo sa otvaranjem racuna sa ogranicenim raspolaganjem (jedan od uslova za Blue Card)?
Na koliko se moze otvoriti racun i koliko sredstava treba biti uplaceno. Negdje sam procitao da za studente treba minimalno oko 700 Eura za mjesec boravka a minimalno je godinu dana i iznos od nekih 8000 Eura.
Ali Plava karta vrijedi 6 mjeseci pa me zanima da li moze da se otvori racun na 6 mjeseci i da taj iznos bude recimo 6*700=4200 Eura kao minimum....?

Ako neko ima korisnih informacija, neka pise.... POZDRAV
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Otvaranje racuna povoljnosti i mane banaka u Nemackoj

[ Pregleda: 3222 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.