Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?

[es] :: Enterprise Networking :: Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5428 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?14.01.2016. u 19:38 - pre 100 meseci
Sta je potrebno za ovako nesto?

Dakle, da se ne plaća nekom provajderu, nego sam neko u "garaži" da zakupi link gde već i instalira sve što treba. Ideja je istovremeno da to bude i VDI server. Verovatno ESXi i gomila VM, pored ovog ostalog i bar 7 Windows Server 2012 R2 VM koje sad placamo kod nekih provajdera, jer nam treba za klijente...


Pretpostavljam sledeće

1. Adekvatan prostor...
2. Rack - koliko to može da košta za jedan server, ruter, switch..
3. Neka klima... Vidjao sam po nekim bankama da koriste cak obicnu klimu u malenoj prostorjici...
4. UPS. Koliko to moze da kosta za odrzavanje jednog servera, rutera i switch-a recimo 1h.
5. Agregat? Nemam ideju kako ovo resiti... U stan u zgradi, verovatno ne mozemo da drzimo agregat :). Da li postoji neko alternativno resenje?
6. Kakva optika, koliki up-down link bi trebalo imati za VDI za 10-15 Usera? I hostovanje pedesetak osrednje posećenih sajtova? Koliko kosta neki takav paket kod SBB ili Telekoma, mada bi server verovatno bio u Austriji...
.
. sta sam zaboravio?
.
.
10. Server, kostanje (ugruba racunica sa 5000E gore-dole racunicom....) znam da je ovo siroka tema, ali eto recimo za ove gornje stvari
11. Licence za sve ovo... (i za ovo znam da je ogromna racunica, ali takodje ugrubo, a ako nekog ne mrzi moze i detaljno).



Trenutno mesecno na razne hostinge i usluge dajemo oko 1500-2000E. I ograniceni smo za bilo sta novo, jer sve novo kosta prilicno. Pa kao solucija, da li vredi uloziti u ovako nesto, i imati kod sebe...

Ako neko ima odgovor, bar za neku od ovih tacaka, molim neka napise.
 
Odgovor na temu

YUTRO.com
Saša Milašinović
YUTRO.com
Beograd

Član broj: 158650
Poruke: 25

Sajt: www.YUTRO.com/sasamilasin..


+2 Profil

icon Re: Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?15.01.2016. u 08:33 - pre 100 meseci
Pre nego što pređeš na planiranje hardware-a i software-a trebaš proveriti koliko će te koštati internet link.
Za ovako nešto je potreban optički link sa velikim upload-om, što se svodi na simetričnu brzinu DOWN/UP i određenim brojem javnih IP adresa.

Kapacitet linka zavisi od broja korisnika i tehnologije koju koristiš. Ako štediš na linku, platićeš uređaj za optimizaciju i obrnuto...

Savet: Pre par godina sam radio ozbiljan proračun za migraciju jedne firme na VDI (lokalna mreža sa remote pristupom za određeni broj zaposlenih).
U pitanju je bila kombinacija Citrix / Microsoft i većim delom postojeći hardware.
Proračun je pokazao da se migracija na VDI isplati (3-5 godina ROI) tek preko 250 korisnika.

Obzirom na sve navedeno, treba imati na umu da vam treba redundantni internet link, što je cena interneta x2


Saša Milašinović
_______________________
YUTRO.com
Kraljice Natalije 43
Beograd 11000, Srbija
tel: +381 (11) 3629588
fax: +381 (11) 3629587
http://www.yutro.com
_______________________
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?15.01.2016. u 09:03 - pre 100 meseci
Hvala na odgovoru.
I moje misljenje je da nije u ovom momentu isplatljivo, ali u kombinaciji sa nekim planovima koje "gazda" ima, mozda bi bilo bolje...

Zvao sam SBB, i pricao sa nekim ko se bavi optikom. Rekao mi je da nije lako izracunati, da treba da sednemo i detaljno pricamo o potrebama, pa tek onda da kaze koliko bi kostao takav link.
ali 50/50 D/U bi otprilike bilo oko 300E mesecno, pod ugovorom na dve godine. Ali se ogradio i rekao da moze da mozda gresi za 100E.... Valjda mnogo parametara postoji koji su potrebni za izracunavanje....

Hardware je planiran u svakom slucaju da se koristi i kupi, ili zakupi negde online. Pretpostavljam da bi kroz 2-3 godine se isplatilo da imamo svoj hardware... Mene najvise interesuju dodatni troskovi, jer verovatno ne mogu da stavim server pored mog stola i da mislim da je to OK...

Sto se tice VDI....
I u Austriji je trenutno, kako sam razumeo, hit, da i manje firme prelaze na VDI resenje...
Prisustvovao sam pocetkom nedelje na implementaciji VDI u firmi koja ima 10 usera koji koriste SolidWorks i slicne stvari, i kojima je taj neki GPU rendering jako bitan... Pored njih je na istoj masini planirano jos par desetina obicnih Office usera...
Prvi testovi su se pokazali da je Server to bolje "vrteo" nego njihovi racunari koji su placecni po par hiljada E.
Ali njima nije bila bitna usteda i kostanje, nego bezbednost podataka i ostale prednosti VDI resenja....
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?15.01.2016. u 09:47 - pre 100 meseci
Ono sto (bi trebalo) da provajder nudi je:

- Redudantni linkovi (bar dva racunaj)
- Redudantna mrezna oprema (sve full, ne zaboravi to)
- Redudantna struja, sa dve trafo stanice

Ne zaboravi da i "neki server" nije redudatno resenje, realno ti trebaju bar dva i neki (moze softverski definisan) highly available storage. I ne zaboravi da bi ti mozda bilo zgodno da budes autonomni sistem, plus da ti treba neko resenje za scale-out. :D
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?15.01.2016. u 10:19 - pre 100 meseci
Sto se tice servera, jedan bi bio kod nas, najverovatnije Austrija, drugi kod jednog klijenta u Slovackoj, koji bi takodje bio "nas", s tim sto bi ga oni placali... kao i sve ostalo sto je vezano za slovacku.
I "nekako" bi trebalo da se odradi, da kad je jedan down, da drugi preuzima ulogu ovog prvog...
 
Odgovor na temu

YUTRO.com
Saša Milašinović
YUTRO.com
Beograd

Član broj: 158650
Poruke: 25

Sajt: www.YUTRO.com/sasamilasin..


+2 Profil

icon Re: Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?18.01.2016. u 01:23 - pre 100 meseci
Definitivno ne možeš servere staviti pored stola :-)
Ne znam koliko iskustva imaš sa serverima ali ako bi ih stavio u neku prostoriju gde ljudi rade, u roku od nedelju dana bi imao problem.
Zvuk servera bi smetao zaposlenima a temperatura prostorije bi smetala serverima ;-)
U svakom slučaju bi morao obezbediti prostoriju za dva do tri rack ormara (server soba).

Ovako nasumično je teško govoriti šta je sve potrebno jer nisu definisani zahtevi.
Za početak je potrebno definisati projektni zadatak a onda krenuti u projektovanje.

Što se redundantnosti tiče, naravno da je potrebna redundantnost ali opet u zavisnosti od potreba i zahteva.
Samo bih prokomentarisao ono što ste prethodno naveli.
Redundantnost se odnosi na jedno mesto (u ovom slučaju server soba u Austriji). Za nju moraš obezbediti nezavisne internet linkove i po mogućnosti napajanje.
Internet linkovi moraju biti od različitih internet provajdera koji dolaze sa različitih čvorova (obično jedna optika a drugi wireless/satelit).
Najteže je ostvariti napajanje sa dve različite trafo stanice ali dobar UPS sistem i agregat prevazilaze taj problem.

Pomenuti drugi server u Slovačkoj može samo da bude Disaster Recovery centar i postoji više načina kako se on može koristiti i iskoristiti.

U svakom slučaju, možemo se raspisivati na ovu temu pa kada budeš imao neki konkretan zahtev (potrebe, broj korisnika...) pošalji pa da vidimo šta možemo da uradimo :-)


Saša Milašinović
_______________________
YUTRO.com
Kraljice Natalije 43
Beograd 11000, Srbija
tel: +381 (11) 3629588
fax: +381 (11) 3629587
http://www.yutro.com
_______________________
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?18.01.2016. u 11:24 - pre 100 meseci
Znam da ne moze da bude u sobi :).
Radio sam 10 godina u nekoj firmi, gde smo naravno imali ogromnu server sobu... Doduse tu je najbucnija bila klima.... Ali se desavalo da i da klima stane sa radom. e tek tada su bucni ventilatori...

No...
Kad si vec tako raspolozen da detaljno odgovoris, evo sad cu ti napisati detaljne potrebe :)

Trenutne potrebe, odnosno na sta trenutno dajemo novac:

Hosting oko 100 sajtova. Uglavnom Wordpress, nekoliko Magento, i nekoliko opencart. A uskoro se planira da sve bude Infinity, sta god da je to. To tek treba da citam :)
To radimo na 2 dedicated linux servera kod jednog provajdera, i 2 jos kod nekog drugog.

web nam nije neki prioritet, to je usputni posao.
Prioritet nam je neki nas document management, i jos nekog software-a koji razvijamo u .Net

Zbog razlicitih klijenata i tog naseg document management-a, imamo jos 6 dedicated Windows Server 2012 servera...
Takodje placamo i 2 Exchange paketa sa po 7-8 user-a.


Postoji firmica u KG-u sa 5 user-a i glavna sa isto toliko user-a u Becu.

Tu firmu koju sam pomenuo u Slovackoj, to je samo klijent sa takodje samo 10tak klijenata koji je spreman da ulozi u svoj "data centar", a posto bismo im mi to odrzavali, verovatno bi jednim delom mogli da ih koristimo, kao i oni nas, za neki backup, u slucaju da padne meteor ili sta vec na jednu od kancelarija... Recimo da se to zove kao sto si naveo "Disaster Recovery centar".

Pored toga, i moj gazda, kao i taj u toj firmici su prilicno opsednuti VDI resenjem... :). Valjda je tamo preko to sve popularnije i popularnije...

Postoji mogucnost da se zakupi negde nekoliko VDI masina, ali koliko bi se tek to isplatilo...


E sad... Ono sto je moj posao, a nemam nikakvo iskustvo, a to je bas to sto si pomenuo (planiranje i definisanje projektnog zadatka).

Postoje 3 mogucnosti

1. Da ostane ovako kako je - najgora varijanta jer nam je sve razbacano na sve strane.... I vlasnik firme to ne zeli..
2. Da bude sve kod jednog provajdera - Nece biti jeftino, ali ce verovatno biti jeftinije nego sada, mozda ostvarimo popust "na kolicinu"... A postoje i neki pregovori oko naseg document management-a
3. Da imamo svoj datacentar i sve bude kod nas. - Ovo verujem da tek nece biti jeftino, ali otvara mnoge mogucnosti koje nemamo sada. Mislim da vlasnik firme u kojoj radim, bi najradije ovu varijantu....

Finansije?
Mislim da su bitne, ali ne presudne.
Za 3. stavku treba da predstavim koliko to moze otprilike kostati... A nikada nisam radio takvo "projektovanje", niti znam kako se radi, ali ovaj moj insistira da udjem u tu pricu, da krenem od necega, pa da mu dam predlog, kakav god... A ja ne bih zeleo da bude "kakav god".

Zbog nekih planova o kojima ne mogu bas ovde da iznesem, najbitnija je bezbednost i sigurnost podataka. Tako da ako verujem da neka normalna razlika u finansijama bi mogla da se prihvati...

Nadam se da sam sada malo jasniji bio :)



 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?18.01.2016. u 12:10 - pre 100 meseci
^ Proveri sa Telekom Srbije oko server housing, mislim da imaju bas u KG nesto tog tipa i da im je vece i jeftinije od BGD ogranka.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?18.01.2016. u 13:39 - pre 100 meseci
Ono sto ja zelim reci je da "svoj datacentar" nece imati ni priblizno blizu uptime kao sto imas pravi datacentar. Ako ti je to prihvatljivo, onda to nije lose resenje. Ono o cemu treba da razmisljas je :

- Kako da resis napajanje? Industrijska struja (trebace ti amperaza), plus USP su minimum i to je OK. Onda, naravno dodas i generator.
- Trebaju ti dve internet konekcije i dva rutera, to sigurno
- Bilo bi jako dobro da budes autonomni sistem i da mozes da svoje IP-ove rutiras preko bilo kog provajdera
- Mrezna oprema iza rutera (firewall-ovi i switchevi) mora da bude duplirana. Idealno nemas redudansu vec load-sharing, naravno.
- Serverska infrastruktura je idealno virtuelizovana. Imas n+1 server minimum za potrebne resurse, a aplikacija ili ima failover preko hipervizora ili, bolje, je projektovana kao cluster.
- Storage mora da bude sa dupliranim kontrolerima, pravi storage koji ima multipath.

Kad ovo obezbedis mozes da imas tri devetke sigurno (99.9%) Vodi racuna to je i dalje 45 minuta mesecno. Da li ti se to isplati, to je vec do tebe, vodi racuna o performansama.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?18.01.2016. u 14:09 - pre 100 meseci
Citat:
dejanet:
^ Proveri sa Telekom Srbije oko server housing, mislim da imaju bas u KG nesto tog tipa i da im je vece i jeftinije od BGD ogranka.


Server housing, ne znam šta je to, ali imam predstavu, i možda je to odlično rešenje. iz svih ovih razloga što su već napisani, kao i zbog ovoga što je Nikola u prethodnom postu napisao.

Pokušavam Telekom da dobijem celo jutro, i non stop "očekivano vreme je 2 minuta", i tako po pola sata...


Pozvao sam i SBB, zakazali su sastanak za sutra, pa da vidim šta oni nude. Između ostalog nude Server housing.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?18.01.2016. u 14:17 - pre 100 meseci
SBB ima dobar DC u BGD-u, bio sam tamo. Jedino sto mislim da moras da uzmes pola reka ili ceo rek, a da je oprema tvoja....

P.S. Upravo mi pade na pamet: Ne znam koliko ti je hosting u Srbiji dobro resenje za VDI. Tu ce ti praviti problem latencija, to je jedna od stvari gde zapravo jeste dobro imati opremu u kancu.... Jeste, ne radi kad nema neta ili struje, ali tad ti i ne treba da radi... :(
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?18.01.2016. u 15:00 - pre 100 meseci
Ja sam uzivo pocetkom prosle nedelje video VDI, ali u lokalu... Ljudi su radili u SolidWorks-u, i prvi utisci su bili bolji nego sto rade na njihovim masinama...

Mi smo kao nesto testirali i pustili na serveru 4K video, i gledali lokalno na nekom laptopu, i kad smo pogledali u task menadzeru, Ethernet je bio opterecen za cak 30 Mb/s :)
Lik koji je radio to, rekao mi je da je tako, i da kada bi se mreza do neke mere "zagusila" onda bi se taj streaming automatski kompresovao na serverskoj strani, a otkompresovao lokalno i tada ne bi bila ta mreza toliko opterecena... A krajnji korisnik ne bi video razliku...

Valjda sam ga dobro razumeo...

Nego, to sto kazes da ne radi i da mi dzaba i da radi kad nema neta i struje, fora je u tome, sto bi ovaj moj gazda da bi nadoknadio neki deo troskova, valjao svojim postojecim klijentima i VDI...

Kako bi sve to onda izgledalo, ako bi to islo sa servera iz moje kancelarije, iz Srbije... Pa i da imam 100 Mb/s upload...? Nas 5 iz KG, njih 5 iz Beča, i za pocetak desetak klijenata iz neke druge firme u Austriji...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?20.01.2016. u 09:24 - pre 100 meseci
Juče sam bio na nekom sastanku sa SBB, pa očekujem njihovu ponudu. Deluju mi ozbiljno.
Telekom mi se ne javlja... čekam još uvek na onih 2 minuta :)

U međuvremenu isrksla i neka varijanta za BeotelNet. Ko su i kakvi su oni? Da li uopšte razmišljati o njihovoj ponudi. Pomenuli su mi da je Verat i Beotel isto... Šta god da to znači :)
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?20.01.2016. u 15:41 - pre 100 meseci
Nije tu pitanje samo propusni opseg - VDI, koliko ja znam, radi u LAN-u, gde je ping reda velicine 1ms. Preko WAN linka, gde je ping 20-30-100ms (ajde nek je i 20 puta veci), to ce biti .... pa, nece biti kao desktop, to je sigurno. Izgubices na interaktivnosti. I to ne moze SBB da ti pomogne, oni imaju stvarno sjajan DC, ali ne mogu oni da nadoknade brzinu optike od BG-a do Austrije (ili gde vec).
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

YUTRO.com
Saša Milašinović
YUTRO.com
Beograd

Član broj: 158650
Poruke: 25

Sajt: www.YUTRO.com/sasamilasin..


+2 Profil

icon Re: Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?22.01.2016. u 01:35 - pre 100 meseci
Iz informacija koje si poslao:

- 4 Linux servera
- 7 Windows servera
- 2 Exchange servera
- web hosting
- DMS SaaS services
- VDI hosting (X klijenata)
- 3 lokacije (RS, A, SK)

Ozbiljan priča i ozbiljni novci.
Ne troši vreme na ISP provajdere dok ne definišeš potrebe, a to ćeš na forumu teško uraditi, naročito što tebi treba sinhrono jak link.
Oko VDI rešenja, sve može da se uradi i da perfektno funkcioniše (postoji više vrsta VDI-a) ali je pitanje koliko to možeš da naplatiš.
Što se tiče saveta, stojim na raspolaganju ali za neko ozbiljnije projektovanje, potrebno je više vremena i više konkretnih informacija.
I za to stojim na raspolaganju na sasa(at)yutro(dot)com
Saša Milašinović
_______________________
YUTRO.com
Kraljice Natalije 43
Beograd 11000, Srbija
tel: +381 (11) 3629588
fax: +381 (11) 3629587
http://www.yutro.com
_______________________
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?25.01.2016. u 08:28 - pre 100 meseci
@OP:

Ja bi u svakom slucaju, pre nego sto ulozim novac, dobro seo sa naruciocem posla i pokazao mu kako izgleda VDI sa remote lokacije. Da ne bude posle da nece da plati jer mu je sporo.... :) Naravno, mozes da radis i na 3 lokacije, ali 3 puta po highly available infrastruktura, vdi, licence, to su stotine hiljada sigurno.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?25.01.2016. u 11:21 - pre 100 meseci
Kod VDI za windows klijente ne zaboravi i kosku koju je MS uvalio još pre nekoliko godina, osim same licence za klijentski windows moraš da plaćaš GODIŠNJE i nekih 100 USD za licencu da taj klijentski windows koristiš u VDI. Ludilo. Ja sam nešto gledao VDI u smeru da klijenti koriste windows server kao desktop, sa terminal licencama, koje opet nisu jeftine, oko 180 USD ali jednokratno.
E, da, i VDI voli storage sa mnogo diskova. Bolje 50 diskova od 300 GB nego 20 diskova od 1 TB.

Edit: Kad malo promislim, verovatno bih išao i na total flash storage za VDI.

[Ovu poruku je menjao andre2000 dana 25.01.2016. u 16:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?25.01.2016. u 18:04 - pre 100 meseci
@Adnre: Mnogo diskova == mnogo IOPS-a. :D Voli brz storage, ali to vazi i za dosta drugih aplikacija (tipa baze podataka). Postoji IOPS sizing, to nije problem napraviti - ali da, pure SSD je dobro resenje i cesto preporuceno za VDI. Problem je sto on hoce 3 lokacije, meni deluje da latencija moze biti problem, a ako treba da uzme 3xSSD storage to je oko 100K$ za tri bas minimalna All-Flash storage-a. Dodaj na to servere, storage networking.... I bez licenci izadje mnogo para.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?26.01.2016. u 08:48 - pre 100 meseci
Citat:
nkrgovic: @Adnre: Mnogo diskova == mnogo IOPS-a. :D Voli brz storage, ali to vazi i za dosta drugih aplikacija (tipa baze podataka). Postoji IOPS sizing, to nije problem napraviti - ali da, pure SSD je dobro resenje i cesto preporuceno za VDI. Problem je sto on hoce 3 lokacije, meni deluje da latencija moze biti problem, a ako treba da uzme 3xSSD storage to je oko 100K$ za tri bas minimalna All-Flash storage-a. Dodaj na to servere, storage networking.... I bez licenci izadje mnogo para.


Može SSD storage da se napravi dosta jeftinije, i do 10 puta jeftinije od komercijalnih rešenja, samo treba zaroniti u ZFS.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?26.01.2016. u 10:27 - pre 100 meseci
Citat:
andre2000: Može SSD storage da se napravi dosta jeftinije, i do 10 puta jeftinije od komercijalnih rešenja, samo treba zaroniti u ZFS.

Apsolutno se slazem i podrzavam, sve dok ja ne moram da odgovaram za to resenje. :D Za mene kuci, da. Stavise, vrlo veliko da, ja kuci sam sebi volim da pravim sve tako.

Ali za ozbiljan posao, gde to treba da ima podrsku, gde to stoji na par hiljada kilometara od tebe i gde to ide malo drugacije....
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Sta je potrebno za VDI i hostovanje sopstvenih sajtova?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5428 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.