Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hyper V - VHD iz dynamic u fixed velicinu

[es] :: Virtualizacija :: Hyper V - VHD iz dynamic u fixed velicinu

[ Pregleda: 5679 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Hyper V - VHD iz dynamic u fixed velicinu04.12.2015. u 15:25 - pre 101 meseci
Na Win Serveru 2012 R2 imam dve VM koje su na razlicitim particijama (F i G)
Primetio sam da i na C disku mi nesto "jede" prostor.

Kad sam ugasio te dve VM, na C particiji mi se oslobodilo preko 12GB, a i nesto sitno i na F i G.

Tim dvema VM kad sam ih kreirao, odabrao sam po 50GB prostora, ali vidim da sada VHD zauzima oko 20-30GB, pa pretpostavljam da su dinamicke particije.

Videh na netu da mogu da ih editujem, pre toga iskljucim VM, i par klikova, pa promenim iz Dynamic u Fixed velicinu VHD.
Problem je sto sam napravio po jedan snapshot, i sada zbog toga ne mogu da editujem VHD-ove.

Kako da se oslobodim tih snapshotova?
Dovoljno je da ih obrisem, i necu izgubiti nista sto sam radio do sada? Tako nekako videh na nekom YT tutorijalu, ali mi je frka to da uradim da ne napravim jos veci problem.



I zasto mi Hyper V jede prostor na C disku dok su aktivne virtualne mašine? Iako te mašine su na drugim particijama?
 
Odgovor na temu

rajco

Član broj: 19348
Poruke: 1020

Sajt: rajco.me/blog


+45 Profil

icon Re: Hyper V - VHD iz dynamic u fixed velicinu04.12.2015. u 17:28 - pre 101 meseci
Vrlo verovatno da su ti .bin fajlovi za RAM na C particiji(verujem da su ti mašine ukupno imale 12GB RAM memorije). Snapshoot/Checkpoint možeš da brišeš i ako si na novoj verziji Hyper-V HDD će se sam "sastaviti", a ako si na nekoj od starijih verzija moražeš da isključiš mašinu i da sačekaš da se taj proces završi. Snapshoot/Checkpoint samo koristi u testu, nikako u produkciji...
rajco.me/blog

 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Hyper V - VHD iz dynamic u fixed velicinu04.12.2015. u 17:43 - pre 101 meseci
10GB ukupno RAM-a,
Mogu li te bin fajlove da prebacim na neko drugo mesto, da budu na istim particijama kao i VM?

Server je 2012, pretpostavljam da je to nova verzija Hyper-V. Dakle obrisem samo snapshot i to je to. Super.

Nisam razumeo snapshot/check point. Zasto ne u produkciji?
Kako onda da pre neke velike instalacije, ili promene obezbedim neki "backup", ukoliko krene nesto po zlu?
 
Odgovor na temu

[es] :: Virtualizacija :: Hyper V - VHD iz dynamic u fixed velicinu

[ Pregleda: 5679 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.