Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje Android uređaja sa HDMI TV-om...kako?

[es] :: Smartphone :: Android :: Povezivanje Android uređaja sa HDMI TV-om...kako?

[ Pregleda: 1014 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AlexElric
Učenik

Član broj: 325868
Poruke: 9



+2 Profil

icon Povezivanje Android uređaja sa HDMI TV-om...kako?30.11.2015. u 20:16 - pre 102 meseci
Ćao svima!
Ovako, imam Sony Xperia E1 Mini telefon koji sam zamenio Gsmart Aktom A4 i hteo bih da od Xperie napravim mini media centar koriscenjem Xbmc-ja ili Kodi programa. Već imam taj media centar na PC-u ali posto mi je PC daleko od TV-a bez veze mi je da kupujem kablove od 15 metara samo da povezem TV i PC za Kodi, a i hteo bih da imam uređaj samo za tu funkciju (kao set top box) kako bi PC mogao nezavisno da se koristi.

Gledao sam po netu i našao kod nas da neki prodaju Raspberry Pi uređaje, ali mi e iskreno i ne daje 6.500 din. a i nije mi baš poznato okruženje tako da kažem što se tiče RasPi-a.

E, sad kao što rekoh, moja sledeća ideja je bila da uzmem tu Xperiu i da joj lepo resetujem OS instaliram Xbmc/Kodi i to povežem sa TV-om, i sve bi to bilo lepo da nisam skontao koliko je ta ideja u praksi malo teža za ostvarivanje.
Našao sam kasnije i adapter kabl koji može da mi omogući povezivanje ali potreban je MHL-compatible uređaj... (wtf tehnologijo zašto si toliko komplikovana )

I sad mene upravo zanima to da li je Xperia E1 Mini MHL-kompatibilan ili ne i ako ne na koji drugi način bih mogao da je povežem sa TV-om sem MHL adaptera?

Unapred hvala
Everything happens for a reason!!
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Povezivanje Android uređaja sa HDMI TV-om...kako?30.11.2015. u 20:32 - pre 102 meseci
Ako taj telefon ima opciju "daljinskog ekrana" onda je neki Miracast HDMI adapter ono sto ti treba.Ima ih kod kineza (AliExpress) za nesto vise od deset eura.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Povezivanje Android uređaja sa HDMI TV-om...kako?30.11.2015. u 20:56 - pre 102 meseci
Tesko ce da moze to sto ti hoces, em ima malo memorije telefon, slab procesor em slabu rezoluciju em verovatno ne podrzava hdmi out


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Android :: Povezivanje Android uređaja sa HDMI TV-om...kako?

[ Pregleda: 1014 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.