Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pad ruskog aviona u Siriji

elitemadzone.org :: MadZone :: Pad ruskog aviona u Siriji

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 366376 | Odgovora: 1822 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.ip.telfort.nl.



+7177 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji30.11.2015. u 13:04 - pre 102 meseci
Btw, @Java,

Na pitanje "zasto bi Rusi pomagali Asadu ako vec imaju bazu" odgovor je prost: bez Asada postoje sanse da bi Rusima Sirija otkazala "gostoprimstvo". Najverovatniji naslednici Asadove klike su ili islamisti (koji, generalno, ne saradjuju ni sa kim osim sa nekim kolegama islamistima) ili neka pro-zapadna frakcija. I u jednom i u drugom slucaju bi raspolozenje za saradnju sa Rusima opalo u odnosu na status quo.

U takvom slucaju, prakticno, Rusi bi mogli da ignorisu taj scenario i, jednostavno, sami sebi "odobre boravak" kao sto su to uradili u, npr., Juznoj Osetiji.

Medjutim, takav "boravak" je diplomatski skup. Jeftinije je ako postoji odobrenje drzave domacina pogotovu ako se uzme za tacno da drzava domacin jos placa i dobar deo vojnih racuna i kupuje pucaljke od tebe.

Imas situaciju da domacin verovatno ne pita za cenu tvoje pomoci, bio bi lud da to ne iskoristis i da se ne potrudis da klijentu izadjes u susret ako je u frci.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 735
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji30.11.2015. u 13:04 - pre 102 meseci
Fer dog fight bi bio izmedju F-22 i F-35 . pogledaj kako oba oaviona izvode kobru pa proceni. Meni ova F-22 deluje militavo naspram Su- 35 varijente. Nije u pitanju veština pilota ili odgovarajući snimak. Na svim snimcima koje sam gledao "raptor" kao da pokušava da izvede ovaj manevar. Pišem ovo bez doze rusofilije.




Ne znam ni kako im to polazi za rukom. Kao da prkosi zakonima fizike.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.ip.telfort.nl.



+7177 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji30.11.2015. u 13:15 - pre 102 meseci
Citat:
dusanboss
Fer dog fight bi bio izmedju F-22 i F-35 .


Pretpostavljam da mislis SU-35 umesto F-35.

Medjutim, u realnom zivotu "fer dog fight" postoji samo kao simulacija na nekom sajmu aviona. U realnosti se obe strane trude da fight bude sve samo ne "fer".

Mane konkretnog tehnickog resenja u odnosu na protivnika se trudis da zamaskiras necim drugim, tipa obavestajnim podacima ili izborom situacije kada i gde ulazis u fight.

Primera radi, u sukobu izmedju NATO pakta i Srbije, Srbija je uspela da obori avion koji je tehnicki bio ispred tada Srbiji dostupnog stanja vojne tehnike. Ako je tacna prica oko obaranja F-117A, Srbija je to uspela inteligentnom upotrebom starije generacije SA sistema, nesto na sta USA ocigledno nije racunala.

Na papiru je F-117A bio superioran ali u realnosti su stvari daleko od "papira".
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji30.11.2015. u 13:16 - pre 102 meseci
Citat:
dusanboss:
Citat:
ssi:

Zaboravio si phaser i fotonska torpeda ruske vojske.

Obrni okreni.... videsmo da ti ruski avioni nisu bas tako neusnistivi.

Ovog rasturi F-16... za kog se mora priznati da je ozbiljan i dokazan avion u mnogim sukobima, za razliku od
ruskih sklopocija... koje rade sve... ali na papiru.


Ovo što pišeš nema veze sa realnim stanjem. Već je rečeno da je Su-24 bombarder a, F-16 lovac tako da čak i u fer borbi 1 na 1 Su-24 nema velike šanse. Treba dodati da ovo nije bila fer borba već 2 na 1 uz element iznenadjenja. Rusi su leteli tamo bez straha od napada iz vazduha pa i sa zemlje. Ne znam da li pobunjenici imaju PVO. Znam da sigurno nemaju avione.

Da je nekim slučejem umesto Su-24 bio Su-35 mislim da bi vesti bile malo drugačije. Tipa Rusija oborila dva turska aviona. Narvno ovo je hiptetički i nemoguć scenario.



Da li F-16 može da izvede nešto slično ovome? Naravno jedno su akrobacije a drugo borba ali ,bi tek u drugom Su-35 pokazo. Za šta je napravljen.
Ni ovo nije realno poredjenje jer F-16 kako kažeš šklopcija a Su-35 dosta novijeg datuma.



[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 30.11.2015. u 13:46 GMT+1]



U realnosti, taj avion Su-35 je tu negde sa F-15 i to je to. Naravno ako F-15 nosi samo top a ne i recimo AMRAAM ili Sidewinder.
Tu onda Su-35 nema sta da trazi, osim opet mozda na papiru.

I vest bi bila ... Turska oborila Su-35 -> sledi -> povecan broj samoubistava u Srbiji.

Citat:
dusanboss:
....
Ne znam ni kako im to polazi za rukom. Kao da prkosi zakonima fizike.


Pa moze, kada ima phaser, kvantna torpeda i alcubierre/warp drive.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 735
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji30.11.2015. u 13:34 - pre 102 meseci
Slažem se Ivane. Naravno da je fer borba u ratu malo verovatna. "Ako je tacna prica oko obaranja F-117A" e sad. Pa jel mu nestalo goriva možda? Plus F-117 koristi tehnologiju iz 80ih. I nijedan avion za sad nije 100% nevidljiv već ga radar teže detektuje.

ssi tvoje pisanje je očigledno pristrasno tako da ne vredi dalje da raspravljamo. Kao što ovim, kako ih 2012 zove, malim Rusima ne vredi objašnjavati da ni Rusi nisu tako dobri i pošteni.

Kad kažem Rusi ili Ameri mislim na njihove vlade.



[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 30.11.2015. u 14:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji30.11.2015. u 14:04 - pre 102 meseci
Citat:
dusanboss
Slažem se Ivane. Naravno da je fer borba u ratu malo verovatna. "Ako je tacna prica oko obaranja F-117A" e sad. Pa jel mu nestalo goriva možda? Plus F-117 koristi tehnologiju iz 80ih. I nijedan avion za sad nije 100% nevidljiv već ga radar teže detektuje.


"Ako je tacna prica" = Ako Srbija ne krije tacan nacin obaranja kao vojnu tajnu.

Da su Ameri imali neki drugi izgovor koji bi drzao vodu umesto obaranja vrlo verovatno bi ga se drzali. U slucaju F117 obaranja, obe strane ne dovode u pitanje da je avion oboren od strane Srbije.

Sustina price je da u pravom sukobu, "fer" fajt ne postoji.

I u ovom konkretnom slucaju su Turci sigurno koristili element iznenadjenja a ne nekakvu specijalnu tehnicku superiornost. Stavise, sasvim je izvesno da bi Rusi imali tehnicku nadmoc - ali ne ako "ne gledaju" kao sto se desilo ovaj put.

Mozemo da se kladimo da u dogledno vreme Turcima nece poci za rukom da izvedu ovu stvar.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 735
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji30.11.2015. u 14:11 - pre 102 meseci
Misliš da ga nisu sami skinuli pa im više odgovara priča da smo mi? Ne znam ko bi treći mogao da ga obori.
Što ti zvanična priča deluje sumljivo? Kažem ti ne možeš objekat veličine aviona napraviti da bude potpuno nevidljiv za radar. Još ako je pilot leteo ubedjen da ga ne vide, obaranje je sasvim realno.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji30.11.2015. u 14:23 - pre 102 meseci
Citat:
2012:
@DusanSukovic

Uvek se nasmejem kad vidim da si se ti javio komentarom.

Ako trebaju jedni drugima, tacnije ako Turci vise trebaju Rusima, pokusaj da mi odgovoris ko se prvi 'hvata" sankcija i sta mislis kako ce na kraju proci zbog toga.



Nemas sta da se smejes, ja tvoje analize obozavam..ja sam tvoj fan, da nisam ne bi ti odgovarao u 23:00 :D
A glede sankcija, kao sto rekoh, ekonomija Turske je u ekspanziji, da bi imala konkurentne proizvode, mora da koristi jeftine energente, a Rusi trebaju nekom da prodaju naftu, jer ipak treba sa vremena na vreme menjati mazivo poklopaca na silosima termonuklearnih raketa, ergo..trebaju jedni drugima :)
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7177 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji30.11.2015. u 14:33 - pre 102 meseci
Citat:
dusanboss: Misliš da ga nisu sami skinuli pa im više odgovara priča da smo mi? Ne znam ko bi treći mogao da ga obori.
Što ti zvanična priča deluje sumljivo? Kažem ti ne možeš objekat veličine aviona napraviti da bude potpuno nevidljiv za radar. Još ako je pilot leteo ubedjen da ga ne vide, obaranje je sasvim realno.


Wtf? Ti ocigledno pricas sa nekim drugim. Ok, ali onda nemoj moje poruke citirati u tom slucaju.

Ja ne sumnjam da je Srbija oborila F117 i mislim da jos uvek znam da koristilm srpski za izrazavanje svojih misli. Ne znam odakle ti ideje poput "da nisu sami skinuli" ali svakako ne mogu biti od mojih poruka.

Jedino pitanje "ako" je samo vezano za konkretan nacin obaranja. Recimo ako je Srbija imala / ima jako dobro pozicionirane spijune to ne bi bilo nesto sto bi hteli da odaju. Ili neko drugo tehnicko resenje a ne staru generaciju SA sistema.

Konkretan nacin obaranja bi uticao na zakljucak - ako je uradjeno uz pomoc tehnike, to lepo pokazuje da specifikacije nisu sve (sto je i bila ideja). Ako je u pitanju obavestajna sposobnost, onda to ne bi bio najbolji primer mada i dalje poenta ostaje.

U svakom slucaju, bar sto se mene tice nema sumnje da Srbija jeste oborla taj avion stoga je diskusija u smeru "da nisu Ameri..." besmislena.

A to da je F117 samo parcijalno stealth, mislim da ni to nigde nije dovedeno u pitanje. Poenta je da je F117 1999te bio solidno ispred tehnike vojske SRJ pa, opet, to nije sprecilo Srbiju da ga obori. Da li je bio 5, 25, 75 ili 99% stealth uopste nije poenta, vec da prakticno "fer fajt" ne postoji.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji30.11.2015. u 14:57 - pre 102 meseci
@DaliborP
O kako je lepo preskakati ono sto ti neodgovara :). I izvoditi zakljucke samo na osnovu "CNN cinjenica".

Prvo u Ukrajini je legitimna vlast smenjena puchem, dakle nasilno, uz sponzorstvo i pomoc od strane USA i kompanije, a pomocu bukvalno ukrainskih nacista i extremnih desnicara. Koji su medju prvim stvarima, ukinuli prava Rusa na napr. svoj jezik, televiziju, skole i sl. - a sto su dotad imali po zakonu. U Ukrajini u tim oblasitima se govori Ruski, i zivi Rusko stanovnistvo, a ne neko Arapsko ili bog te pita koje vere. I Rusi koji tamo zive, tu i takvu nasilnu smenu vlasti nisu prihvatili, vec su i oni izveli svoj "puch" i proglasili nezavisnost - cak su organizovali i referendum. A na Krimu je, izmedju ostalog, oduvek bila Ruska vojska, i jedna od najvecih pomorskih baza - a ranije je bio u sastavu Rusije, tek u skorijoj istoriji je bukvalno "poklonjen" Ukraini, bez ikakvog pitanja lokalnog Ruskog stanovnistva.

USA npr. otvoreno kaze da ce stiti svoje stanovnike ma gde se nalazili, zato su npr. napali i ratovali u Panami (izmedju ostalog, to je barem bio povod) - zato se i ne treba iscudjavati Ruskoj reakciji u Ukrajini. Dok, osvajanje zemalja i uplitanje u pitanja trecih naroda, iskljucivo iz licnog interesa, a koji nemaju nista zajednicko sa tvojom nacijom i kulturom je opet nesto savim trece.

U Gruziji je Americki piun, dodatno naoruzan i obucen od strane Amerike -> napao prvi Ruske plave slemove i civilno stanovnistvo, u pokusaju blitzkrieg-a... al' eto, nije mu poslo za rukom, i sad moze da ga...
Dakle, nije Rusija ta koja je na silu pokusala da ocepi ili prisvoji oblasti pod medjunarodnom zastitom u Gruziji.

Btw. ni Juznoj Osetiji, ni Abhaziji, nije bilo dozvoljeno da se izjasne na referendumu da li zele da ostanu u Gruziji ili ne, a to im je po zakonu SSSR-a bilo zagarantovano kao pravo - i zbog ne ipunjavanja tog prava je izbio rat sa Gruzijom na prvom mestu. Dakle njihovo pravo da se osamostale, ako to zele, nije ispostovano - vec je Gruzija na silu pokusala da ih "pacifikuje".

Dakle, ni u jednoj od tih situacija, Rusi nisu bili ti koji su prvi poceli sa menjanem pravila i oruzanim sukobima. U Ukrajini je izveden sponzorisan puch, dok je Gruzija vojno napala plave slemove i prekrsila sporazum koji je postojao.

Rusima se apsolutno ne isplati da ratuju, jer to kosta, a dodatno ih kosta i svaki sukob sa zapadom - sankcije i sl. pogorsavanja odnosa. Oni su taman poceli ekonomski da se oporavljaju, i ovo sve sto se dogadja im sigurno nije trebalo - cisto ekonomski gledano.




[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 30.11.2015. u 16:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9523
89.216.32.*



+10257 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji30.11.2015. u 15:01 - pre 102 meseci
Evo kako se rešava da li će ili neće Turska da okupira deo Sirije.




- Vidi, Putine, mi smo rešili, i baš nam je važno da kao NATO savez zauzmemo ono parče Sirije oko Turske granice, pa prema Iraku. Pesak i pustinja.
- OK Obama, ali onda istok Ukrajine pripada nama ? Važi ?
- Važi, ali moramo malo kroz medije da vas pljujemo, da ste podli i zli i prljavi okupatori. Jer, mi smo demokratska zemlja i furamo foru ljudska prava i tako to.
- Nema frke. Onda ćemo mi Turcima da nanesemo malo kolateralne štete. Onako, vaspitno. A vi ne primajte to mnogo k srcu, i nemojte da se mešate.
- OK. Deal.
- Deal.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ssi

Član broj: 305920
Poruke: 333
*.static.sbb.rs.



+377 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji30.11.2015. u 15:03 - pre 102 meseci
Citat:
Otto23:
@DaliborP
O kako je lepo preskakati ono sto ti neodgovara :). I izvoditi zakljucke samo na osnovu "CNN cinjenica".

Prvo u Ukranini je legitimna vlast smenjena puchem, dakle nasilno, uz sponzorstvo i pomoc od strane USA i kompanije, a pomocu bukvalno ukrainskih nacista i extremnih desnicara. Koji su medju prvim stvarima, ukinuli prava Rusa na napr. svoj jezik, televiziju, skole i sl. - a sto su dotad imali po zakonu. U Ukrajini u tim oblasitima se govori Ruski, i zivi Rusko stanovnistvo, a ne neko Arapsko ili bog te pita koje vere. I Rusi koji tamo zive, tu i takvu nasilnu smenu vlasti nisu prihvatili, vec su i oni izveli svoj "puch" i proglasili nezavisnost - cak su organizovali i referendum. A na Krimu je, izmedju ostalog, oduvek bila Ruska vojska, i jedna od najvecih pomorskih baza.

USA npr. otvoreno kaze da ce stiti svoje stanovnike ma gde se nalazili, zato su npr. napali i ratovali u Panami (izmedju ostalog, to je barem bio povod) - zato se i ne treba iscudjavati Ruskoj reakciji u Ukraini. Dok, osvajanje zemalja i uplitanje u pitanja trecih naroda, iskljucivo iz licnog interesa, a koji nemaju nista zajednicko sa tvojom nacijom i kulturom je opet nesto savim trece.

U Gruziji je Americki piun, dodatno naoruzan i obucen od strane Amerike -> napao prvi Ruske plave slemove i civilno stanovnistvo, u pokusaju blic krieg-a... al' eto, nije mu poslo za rukom, i sad moze da ga...
Dakle, nije Rusija ta koja je na silu pokusala da ocepi oblasti pod medjunarodnom zastitom u Gruziji. Btw. ni Juznoj Osetiji, ni Abhaziji, nije bilo dozvoljeno da se izjasne na referendumu da li zele da ostanu u Gruziji i ne, a to im je po zakonu SSSR-a bilo zagarantovano kao pravo - i zbog ne ipunjavanja tog prava je izbio rat sa Gruzijom na prvom mestu. Dakle njihovo pravo da se osamostale, ako to zele, nije ispostovano - vec je Gruzija na silu pokusala da ih "pacifikuje".

Dakle ni u jednoj od tih situacija, Rusi nisu bili ti koji su prvi poceli sa menjanem pravila i oruzanim sukobima. U Ukraini je izveden sponzorisan puch, dok je Gruzija vojno napala plave slemove i prekrsila sporazum koji je postojao.


Rusi su toliko jako dobri da ni mrava nikada nisu zgazili. Oni su savrsenstvo. Nikada oni nesto nisu radili iz interesa, samo iz zelje za sveopstim dobrom.
[deo sa SSSR-om i slanjem tenkova na sve strane cemo da zaboravimo]
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji30.11.2015. u 15:04 - pre 102 meseci
Citat:
Dakle, ni u jednoj od tih situacija, Rusi nisu bili ti koji su prvi poceli sa menjanem pravila i oruzanim sukobima.

Otto, hoces da nam kazes da uglavnom Rusi rade sve legitimno, ako negde treba da se brani narod, ili ih neko "legitimno" pozove, oni su tu da rokaju bombe, a inace ne bi mrava zgazili, dok eto ostali su mnogo zli.

Ajde ne pricaj gluposti vise, sramota te gledati koliko si duboko u ruskom dupetu.
 
Odgovor na temu

biciklista

Član broj: 17425
Poruke: 91



+722 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji30.11.2015. u 15:09 - pre 102 meseci
Citat:
adzo_:
Ne treba se mesati u nesto o cemu nemas pojma....

Ne, baš suprotno, što manje imaš pojma, lakše ti je da lupetaš. On nije na drozama, samo ne ume da razlikuje bombarder od lovca, šta ćeš, lete i jedan i drugi.

Citat:
Dimkovic:
Mislim, Turci bi morali da budu na teskim drogama da udju u direktan sukob sa Rusijom.

Imajući u vidu da su trenutno na lakim, zahvaljujući dobrom dileru koji se zove USA, uopšte me ne bi iznenadilo da su i na teškim ili da su u postupku nabavke istih. Ne moraš dakle, ništa da misliš, dovoljno je da pogledaš u činjenice. Ako ti ne odgovaraju, tim gore po činjenice, je li tako?

Citat:
Dimkovic:
Sumnjam da Tursku vode takve budale.

Ne moraš uopšte da sumnjaš, dokazali su nedavno da su buu...hu, mislim gospoda. Prava gospoda.

Citat:
Dimkovic:
Gruzija ih je zvala, takodje - posali im cak i telegrame gde zahtevaju da ih posete poznati ruski turisti obuceni u poslednju modu sa maskirnim sarama :-)))

Svi vrlo dobro znamo čiji je ovo izum, da ne pokrećemo tu priču ponovo. Quod licet Jovi, non licet bovi - što je dozvoljeno Jupiteru nije dozvoljeno volu. Ovo neki nisu dobro razumeli.

Citat:
Java:
S druge strane, Rusima je izuzetno komplikovano i skupo da dovedu makar i jednu četu pešadinaca na sirijsku pustinju. Realno, pitanje je koliki im je interes za to. Daleko je to od njihove teritorije, i potpuno im je svejedno dal tamo vladaju Suniti ili Šiiti. Ovo nešto vazdušnih napada je dobro došlo Putinu da razmrda učmalu vojsku i vojnu komandu, da izreklamira novo oružje (sad svi potencijalni kupci kapiraju da i Rusi imaju precizne krstareće rakete dalekog dometa) i da isprazni magacine zaliha starih ubojnih sredstava. Sledeći dobitak Putina i ruske politike je građenje vojne baze, instalacija S-400, dovođenje razarača u sirijske luke. I to je to. Sasvim dovoljno da se ostvari dugoročna kontrola oblasti. Koliko god Asad plati, toliko će Rusi da bombarduju Asadove neprijatelje i gotova priča.

Šta bi realno Rusi dobili okupacijom dela Sirije ? Slanjem desetine hiljada vojnika ? Pa to više čak ni Ameri ne rade.

Mislim da grešiš, ne da im nije svejedno, nego je to pitanje biti ili ne biti za Rusiju. Ako padne Sirija, nato će im uskoro biti ispred Moskve, tako da ove čarke mogu zaista biti veoma opasne. Što se tiče komplikacija i skupoće, da li se neko, možda kojim slučajem zapitao, kako su uopšte stigli u Siriju? Čiju teritoriju je preleto avion koji je transportovao S - 400? Da li je nekom palo na pamet da to gađa?

Citat:
Dimkovic:
U svakom slucaju, cak i da to urade, Turci bi sigurno uradili sve kako bi izbegli direktan sukob sa Rusijom, posto u takvom scenariju nemaju nikakve sanse da izadju kao pobednici.

Nema izbegavanja, ako to urade direktan sukob je više nego izvestan. Do obaranja su - 24, možda je i bilo tako, sada su za to male šanse.

Citat:
Dimkovic:
Najverovatniji naslednici Asadove klike su ili islamisti (koji, generalno, ne saradjuju ni sa kim osim sa nekim kolegama islamistima) ili neka pro-zapadna frakcija. I u jednom i u drugom slucaju bi raspolozenje za saradnju sa Rusima opalo u odnosu na status quo.

Da li bi gio ljubazan da nama neukima "objasniš" razliku između ova dva slučaja? Koje su to frakcija prozapadne, a da nisu islamisti? U čemu se razlikuje njihov kako bi ti rekao modus operandi na terenu prema Asadu, Turskoj, USA, Rusiji? Meni se čini da ako tako nešto uopšte i postoji, razlike su samo u tome što svako od njjih želi da nasledi Asada.

Citat:
Dimkovic:
U takvom slucaju, prakticno, Rusi bi mogli da ignorisu taj scenario i, jednostavno, sami sebi "odobre boravak" kao sto su to uradili u, npr., Juznoj Osetiji.

Medjutim, takav "boravak" je diplomatski skup. Jeftinije je ako postoji odobrenje drzave domacina pogotovu ako se uzme za tacno da drzava domacin jos placa i dobar deo vojnih racuna i kupuje pucaljke od tebe.

Imas situaciju da domacin verovatno ne pita za cenu tvoje pomoci, bio bi lud da to ne iskoristis i da se ne potrudis da klijentu izadjes u susret ako je u frci.

Opet isti spin! Već smo apsolvirali čiji je to izum, da sad ne idemo u detalje ili da opet dokazujemo očigledno.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji30.11.2015. u 15:12 - pre 102 meseci
Ne znam ko je u cijem d00petu. Ali namerno preskakanje cinjenca je odlika jedne specificne ekipe... gotovo deo taktike, zajedno sa vrhunskim licemerjem i primenom dvostrukh arshina. Po tome je ta ekipa univerzalno poznata.

Rusi nisu nevinasca, ali su u odnosu na njih -> cisti kao suza.

...
Btw. evo sta je pocelo da isplivava posle samo 20-tak godina.

Citat:
Confession of a CIA Agent: They Gave Us Millions to Dismember Yugoslavia

http://www.globalresearch.ca/c...o-dismember-yugoslavia/5492008

Mirotvorci i moralne gromade, koje dele lekcije...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.ip.telfort.nl.



+7177 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji30.11.2015. u 15:17 - pre 102 meseci
Citat:
biciklista
Imajući u vidu da su trenutno na lakim, zahvaljujući dobrom dileru koji se zove USA, uopšte me ne bi iznenadilo da su i na teškim ili da su u postupku nabavke istih. Ne moraš dakle, ništa da misliš, dovoljno je da pogledaš u činjenice. Ako ti ne odgovaraju, tim gore po činjenice, je li tako?


Nemam nikakav problem da prihvatim da sam bio u krivu kad se desi taj "cinjenicni" najavljeni direktni sukob Rusije i Turske.

Ali dok se ne desi, bojim se da ostajem pri misljenju da je to najobicnije buncanje kojekakvih "Sputnjik" medija namenjeno za lokalnu upotrebu koju ponekad prenesu pro-ruski "fellow traveleri".

Steta sto nemamo nekog k'o prenosi neki lokalni Fox New isprdak pa da komedija bude kompletna.

Citat:

Da li bi gio ljubazan da nama neukima "objasniš" razliku između ova dva slučaja? Koje su to frakcija prozapadne, a da nisu islamisti? U čemu se razlikuje njihov kako bi ti rekao modus operandi na terenu prema Asadu, Turskoj, USA, Rusiji? Meni se čini da ako tako nešto uopšte i postoji, razlike su samo u tome što svako od njjih želi da nasledi Asada.


Vrlo jednostavno, "pro zapadna" frakcija su oni koji se ne dizu u vazduh na zapadu i nemaju destrukciju istog kao deo svog plana i programa.

Ja nisam pametan kao neki ovde koji vide sta se desava "ispod stola" i znaju tacno ko za koga "radi", tako da vise od toga zaista ne bih znao reci.

Siguran sam da ce dobro obavesteni ovde odmah objasniti kako su svi losi momci deo te zapadne zavere, evo bas jedan objasnjava kako su "Rusi cisti k'o suza" :-)

Mozes misliti.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji30.11.2015. u 15:24 - pre 102 meseci
Citat:
Otto23: Ali namerno preskakanje cinjenca je odlika jedne specificne ekipe... gotovo deo taktike, zajedno sa vrhunskim licemerjem i primenom dvostrukh arshina. Po tome je ta ekipa univerzalno poznata.

Kad vec pricamo o namernom preskakanju cinjenica, citirao bi tebe ovom prilikom:)
Citat:
Da bi neka zemlja imala pravo da deluje vojno po teritoriji druge zemlje, a da to nije vojna agresija ili rat, mora da ima:
1) Zvanican poziv/dozvolu zemlje u kojoj planira da deluje.
ili
2) Mora da bude donesena rezolucija UN, koja joj daje to pravo.

Jedini koji zadovoljavaju taj uslov su Rusi.

Ako si u stanju tako nesto da izjavis mrtav ladan, ili ti je uradjena lobotomija, ili je stvarno mracno tu gde si se uvukao, pa nista ne vidis.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji30.11.2015. u 15:25 - pre 102 meseci
Citat:
evo bas jedan objasnjava kako su "Rusi cisti k'o suza" :-)

Zaboravio si u odnosu na koga. U onosu na ovu ekipu licemera, sto se krije iza termina "medjunarodna zajednica", a ustvari realno, nema veze sa medjunardonom zajednicom -> vec se isklucivo radi o zapadnim klanu, zasnovanom na interesu, slicnijem mafiji nego bilo cemu drugom, sigurno jesu :)
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji30.11.2015. u 15:31 - pre 102 meseci
@DaliborP
Sta je sporno, u Sirji je tako... po medjunarodnom zakonu.

Ili ako to ne postoji nek', igranka pocne... pa ko pobedi, pricace.
Na ciji poziv su Ameri tamo, ko je njima dao pravo da bombarduju i prelecu Siriju?
Da ocenjuju koje je "radikalan", a ko, cuj, "umeren"?
Koga da naoruzavaju i obucavaju, a koga ne, i to u drugoj zemlji, ej?
Ko moze, a ko ne moze da bude predsednik? Ko treba da ode, a ko da dodje?
Ko su bre oni, da sebi na prvom mestu dozvoljavaju tako nesto, i sta je sledece? Ima li kraja u stepenu licemerja i aroganicje?

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.ip.telfort.nl.



+7177 Profil

icon Re: Pad ruskog aviona u Siriji30.11.2015. u 15:32 - pre 102 meseci
Citat:
Otto23
Zaboravio si u odnosu na koga. U onosu na ovu ekipu licemera, sto se krije iza termina "medjunarodna zajednica", a ustvari realno, nema veze sa medjunardonom zajednicom -> vec se isklucivo radi o zapadnim klanu, zasnovanom na interesu, slicnijem mafiji nego bilo cemu drugom, sigurno jesu :)


Hahaha, pa imali su i Rusi svoju "medjunarodnu zajednicu", samo sto se njihova zajednica raspala pa su onda ostali sa imidzom "usamnjenog borca" :-)

Doduse tu i tamo im se pridruze svetionici prava poput Severne Koreje, Irana i sl.

Ne znam za tebe, ali mislim da nesrecnici u Siriji kojima pre podne pucaju USA bombe a po podne ruske ne bi imali nista lepo da kazu ni o jednima.

Citat:

zasnovanom na interesu


Interesu? Kako ih nije sramota!

Sa druge strane, delanja Rusije su zasnovana na lepim zeljama a njihove bombe eksplodiraju cokoladu.

Nikako interesu, nemaju Rusi interes - samo puno dobre volje.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pad ruskog aviona u Siriji

Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 366376 | Odgovora: 1822 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.