Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novo povećanje akciza na gorivo

elitemadzone.org :: AutoZone :: Novo povećanje akciza na gorivo

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16903 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Novo povećanje akciza na gorivo23.11.2015. u 09:51 - pre 102 meseci
Darko je u pravu. PDV ima uticaj, naravno, ali manji uticaj na domaću robu, zato što se PDV uvek računa, kako mu to i ime govori, na dodatu vrednost. Onaj PDV koji proizvođač plati za kupljene materijale odbija se od PDV-a koji se računa na gotov proizvod.

Ili, evo kratkog primera:
Ukupno plaćen materijal 120 din = 100 din osnovna cena + 20 din PDV
Prodat gotov proizvod 180 din = 150 din osnovna cena + 30 din PDV

Državi se uplaćuje 30 - 20 = 10 din.

Da je uvezen proizvod, onda bi se državi uplaćivalo svih 30 dinara.

Kad poveća 10% PDV (na primer), onda je domaći proizvod opterećen za dinar više, a uvozni za 3 dinara.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Novo povećanje akciza na gorivo23.11.2015. u 10:41 - pre 102 meseci
Ja se obracunom PDV bavim od prvog dana kada je uveden i tacno znam na koji nacin njegova visina utice na koji proizvod/uslugu, tako da tu nema greske. Shvatam da je to prosecnom coveku veoma tesko shvatljivo da proprati, ali opet ako se pazljivo objasni i uradi analiza za jedan proizvod/uslugu, smatram da moze svakom biti jasno. Bilo kako bilo, za to bi trebalo otvoriti posebnu temu, jer je na temi o akcizama offtopic, a ja cu na toj temi biti vise nego raspolozen da otklonim sve nedoumice. Ovde bi pravo pitanje bilo kako akcize uticu na domacu i stranu robu, a ja sa njima nemam nikakvog iskustva, mogu da proucim, a mogu i drugi - postoje jasno definisani pravilnici kada se i za sta vracaju akcize, tako da neko gorivo trosi po ceni bez akcize, a neko sa akcizom, sto je red velicine pedesetak dinara po litru. Bez obzira na svoje trenutno skromno znanje o akcizama, sklon sam verovanju da se pametnom politikom akciza takodje moze nastelovati da se domacoj privredi olaksa poslovanje u odnosu na stranu. Jednostavno, pravilnikom urediti da energenti za proizvodnju budu sa akcizom 0, a energenti za transport i trgovinu sa punom cenom akcize. Ali, to takodje nece biti uradjeno.

Inace, vecina ljudi moze ostvariti pravo na kupovinu oko 1.000 litara dizela godisnje bez akcize za potrebe grejanja, sto je usteda od oko 400-500 evra godisnje, ali ljudi to ne znaju. Bez obzira na ogroman broj ekonomista u Srbiji, ekonomija nam je u losoj situaciji, jer ljudi ne zele da se informisu, ne veruju da se malim koracima koze doci do velikog rezultata i ne zele da pritisnu vlast da radi u interesu Srbije a ne u interesu stranih i domacih tajkuna.
 
Odgovor na temu

Power Manager

Član broj: 331293
Poruke: 80



+76 Profil

icon Re: Novo povećanje akciza na gorivo23.11.2015. u 11:35 - pre 102 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:  postoje jasno definisani pravilnici...... i ne zele da pritisnu vlast da radi u interesu Srbije a ne u interesu stranih i domacih tajkuna.


Prpa bato ! Pitas i ti svasta...

Gasprom-NIS-Luk Oil,

Farma-Parovi-V.Brat...

Imas li makar u snovima, o kojoj se tu lovi radi ?

Nemoj ni da razmatras "Situlaciju"
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Novo povećanje akciza na gorivo23.11.2015. u 12:55 - pre 102 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ili, evo kratkog primera:
Ukupno plaćen materijal 120 din = 100 din osnovna cena + 20 din PDV
Prodat gotov proizvod 180 din = 150 din osnovna cena + 30 din PDV

Državi se uplaćuje 30 - 20 = 10 din.

Da je uvezen proizvod, onda bi se državi uplaćivalo svih 30 dinara.

Malo Morgen :)
Da je uvezen proizvod, placeni osnovna cena bi bila ili 100, ili bi cak bila ispod 100, a ne 120 ;) A da je gotov proizvod, ulazna cena bi bila 150din sa marzom, a ne 150 pa plus carina i PDV.
Da je tako kao sto ste vi ovde bajkovito opisali promo-po-dzepu-gradjana, nista mi ne bi uvozili :)

U stvari u oba slucaja je materijal skoro sigurno uvezen :)
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Novo povećanje akciza na gorivo02.12.2015. u 14:50 - pre 102 meseci
Citat:
Java Beograd:
Darko je u pravu. PDV ima uticaj, naravno, ali manji uticaj na domaću robu, zato što se PDV uvek računa, kako mu to i ime govori, na dodatu vrednost. Onaj PDV koji proizvođač plati za kupljene materijale odbija se od PDV-a koji se računa na gotov proizvod.

Ili, evo kratkog primera:
Ukupno plaćen materijal 120 din = 100 din osnovna cena + 20 din PDV
Prodat gotov proizvod 180 din = 150 din osnovna cena + 30 din PDV

Državi se uplaćuje 30 - 20 = 10 din.

Da je uvezen proizvod, onda bi se državi uplaćivalo svih 30 dinara.

Kad poveća 10% PDV (na primer), onda je domaći proizvod opterećen za dinar više, a uvozni za 3 dinara.


Izvini, a kome je uplaćeno onih 20 dinara PDV-a na materijal?!? Deda mrazu ili državi
Sasvim je jasno da je PDV porez na dodatu vrednost, ali država u svakom slučaju dođe do svojih 30 dinara bez obzira da li je u pitanju uvoz ili domaća proizvodnja.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Novo povećanje akciza na gorivo02.12.2015. u 17:11 - pre 102 meseci
Da ali nebitno za priču. Da te podsetim, diskutujemo o tome da li povećanje PDV više pogađa proizvođače ili uvoznike. Ovde je bitno je da je proizvođač, platio samo 10 din. Onih 20 din su platili neki drugi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Novo povećanje akciza na gorivo02.12.2015. u 17:16 - pre 102 meseci
Tebi racunica od pocetka ne valja, pa ni taj zakljucak.

On ne valja i iz drugih razloga, ali ne valja.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Novo povećanje akciza na gorivo03.12.2015. u 08:39 - pre 102 meseci
Uzmimo primer jedne cokolade, koja kosta naprimer 100 dinara + pdv 20 dinara. dakle, od dve cokolade, jedne domace i druge uvozne, drzava hoce da inkasira 40 dinara.
Ako se pdv poveca na 30%, a drzavi i dalje treba 40 dinara od dve cokolade, a sada ima 60 dinara, znaci da ce tih suvisnih 20 dinara moci da da kao podsticaj bilo fabrici koja proizvodi cokoladu, ili poljoprivredniku koji proizvodi mleko, secernu repu i lesnike. Posto se povecava subvencija poljoprivredniku ili fabrici, njihovi proizvodi sada mogu da budu jeftiniji i cena domace cokolade moze da ide dole, a cena uvozne ide gode, tj. ostaje 130 dinara. Zbog konkurentnije cene domace cokolade, povecava se obim proizvodnje, zaposljavaju se novi radnici, vise radnika znaci vise isplacenih zarada i vise para potrosenih na cokolade. Dalje to isto znaci vecu kolicinu doprinosa za penzijsko i zdravstveno osiguranje, pa penzioneri i lekari mogu da se nadaju malom povecanju plata/penzija od cega ce mozda kupovati vise cokolada... Na kraju od povecanja PDV svako u drzavi oseti neku korist, nasuprot cinjenici da naizgled deluje da od toga gradjani imaju stetu.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Novo povećanje akciza na gorivo03.12.2015. u 10:23 - pre 102 meseci
Ajde što je objašnjenje malo odlutalo od ideje da PDV podstiče domaću proizvodnju time šte su se odjednom pojavile stimulacije, ali ovo, nažalost zvuči kao pogled malog Perice na ekonomiju ...
Inače ad već dajemo i subvencije, što ne bismo odmah podigli PDV na 60%?! Time će državi od dve čokolade ostajati 80 dinara da subvencioniše domaće stočare. Zvuči kao mnogo bolje rešenje.

Međutim, kad se vratimo u realnost, vidi se da je samostalno povećanje PDV-a bez uvođenja olakšavajućih elemenata, izuzetno loš metod.
Nama je podignut PDV sa 18 na 20%, čime je vlada ciljala da ostvari 11.11% veće prihode, ali to se nekako izjalovilo pošto je ove godine došlo do pada poreskih prihoda. Kako?
Lepo
Država je nabila nove poreze, ali nije ostavila prostore da ljudi plate te poreze. Stoga su posledice bile sasvim očekivane,
Došlo je do rasta cena, od sirovina i energenata do finalnih proizvoda. Pošto su ljudima plate ostale iste ili čak i smanjene (veći troškovi proizvodnje) ljudi su odjednom imali manje novca na raspolaganju i shodno tome manji budžet za kupovinu robe.
Pad u tražnji povratno utiče na smanjenje prihoda prodavaca i proizvođača koji oni nekako moraju da pokriju.
Rezultat ove revolucionarne odluke vlade jeste primarni pad poredskih prihoda, usred smanjene kupovni moći naroda, kao i značajnija posledica, bežanje prodavaca u sivu zonu, gde mogu da utaje porez i a taj način povećaju svoje prihode.

Posledica je što prvobitni kupac više neće uzeti 1 čokolade od 120, već samo jednu od 130 i država neće dobiti 60, već samo 30 dinara, čime se njen prihod smanjuje jer je po staroj stopi imala 40 din.
Ekonomija nije toliko komplikovana, ali ipak ne može baš toliko da se pojednostavljuje, kao što priča vlada.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Novo povećanje akciza na gorivo03.12.2015. u 11:28 - pre 102 meseci
Deep|Blue, ako uzmemo u obzir sve poreske trendove, a ne samo PDV, to izgleda ovako:
- PDV povecan za 10% (dobro za domacu proizvodnju, lose za uvoz)
- porez na dobit povecan 50% (dobro za uvoz, lose za domacu proizvodnju)
- porez na imovinu povecan u proseku 200% (lose za standard stanovnistva)
- pausalni porez povecan u proseku 50% (dobro za uvoz, lose za domacu proizvodnju)

I sta smo mogli da ocekujemo - upravo ono sto smo i dobili. Sa druge strane, da se islo u smeru (veceg) povecanja PDV, a smanjenja ostalh nameta koji ugrozavaju iskljucivo domacu privredu i stanovnistvo, sklon sam misljenju da bi rezultat bio skroz drugaciji. Takodje, ne treba zaboraviti da je u oktobru pocelo da vazi potpuno oslobodjenje gradjevinarstva od PDV. Prica se da je to tako uradjeno specijalno zbog toga da bi vlasnicima beograda na vodi ostale pare u dzepu, znaci opet srbija radi u interesu stranih tajkuna umesto domace privrede...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Novo povećanje akciza na gorivo03.12.2015. u 13:09 - pre 102 meseci
Zasto je povecanje PDVa dobro za domacu proizvodnju? Manimo se Malog Mikice i subvencija onoga sto treba subvencionisati, jer se to desiti nece.
 
Odgovor na temu

BEOVOR

Član broj: 135052
Poruke: 18
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



+6 Profil

icon Re: Novo povećanje akciza na gorivo03.12.2015. u 14:53 - pre 102 meseci
Darko Nedeljkovicu, da li sam razumeo da se ti zalazes za dodatno oporezovanje uvoznih proizvoda, za racun domacih?
Na auto forumu, kao sto je ovaj, zalazes se za to da npr. hundai i20 kosta 20000 eura sa porezima(10000 +10000), a da se domaci radnik stimulise da nastavi da proizvodi juga za 15000 eura, ali da ga kupuje domaci kupac za 5000 +10000 subvencije
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Novo povećanje akciza na gorivo03.12.2015. u 22:36 - pre 102 meseci
@BEOVOR
Malo su ti zastareli izvori informacija, ja nisam neki poznavalac ali trebalo bi da se trenutno se u Srbiji proizvodi i subvencionise Fiat 500L koji je otprilike funkcionalna-cenovna konkurencija sa I20 i da, hocu da kazem da je dobro da 500l nastavi da se proizvodi i subvencionise, narocito ako moze na racun cene i20.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Novo povećanje akciza na gorivo09.12.2015. u 15:31 - pre 102 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Deep|Blue, ako uzmemo u obzir sve poreske trendove, a ne samo PDV, to izgleda ovako:
- PDV povecan za 10% (dobro za domacu proizvodnju, lose za uvoz)
- porez na dobit povecan 50% (dobro za uvoz, lose za domacu proizvodnju)
- porez na imovinu povecan u proseku 200% (lose za standard stanovnistva)
- pausalni porez povecan u proseku 50% (dobro za uvoz, lose za domacu proizvodnju)

I sta smo mogli da ocekujemo - upravo ono sto smo i dobili. Sa druge strane, da se islo u smeru (veceg) povecanja PDV, a smanjenja ostalh nameta koji ugrozavaju iskljucivo domacu privredu i stanovnistvo, sklon sam misljenju da bi rezultat bio skroz drugaciji. Takodje, ne treba zaboraviti da je u oktobru pocelo da vazi potpuno oslobodjenje gradjevinarstva od PDV. Prica se da je to tako uradjeno specijalno zbog toga da bi vlasnicima beograda na vodi ostale pare u dzepu, znaci opet srbija radi u interesu stranih tajkuna umesto domace privrede...


Darko,
na koji način misliš da dokažeš da povećanje PDV-a pozitivno utiče na domaću proizvodnju, a loše na uvoznu robu?!?!
Takođe, ne vidim na koji način porez na dobit utiče različito na domaću i stranu robu?!
Od ove četiri tačke koje si naveo, jedino "porez na paušalce" realno utiče na navedeno - domaću proizvodnju, ali i to samo na preduzetnike.

Tvoje prethodno objašnjenje ovog fenomena (ono sa čokoladama) se baziralo na subvencijama domaćim proizvođačima, a ne na pdv-u.
Nijedan pravilnik o PDV-u se ne bazi zemljoim porekla robe, već samo vrstom robe.

Inače, kao što si primetio, kompletne mere vlade se zasnivaju na povećanju poreza i nameta bez ikakvog smanjenja opterećenja, što neumitno dovodi do pucanja sistema.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

jovajovic100

Član broj: 325194
Poruke: 141



+2244 Profil

icon Re: Novo povećanje akciza na gorivo16.12.2015. u 03:17 - pre 101 meseci

Kome snaga argumenta leži u brisanju, tragovi mu nečoveštvom smrde.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Novo povećanje akciza na gorivo16.12.2015. u 12:56 - pre 101 meseci
Citat:
Deep|Blue:
Darko,
na koji način misliš da dokažeš da povećanje PDV-a pozitivno utiče na domaću proizvodnju, a loše na uvoznu robu?!?!
Takođe, ne vidim na koji način porez na dobit utiče različito na domaću i stranu robu?!
Od ove četiri tačke koje si naveo, jedino "porez na paušalce" realno utiče na navedeno - domaću proizvodnju, ali i to samo na preduzetnike.

Tvoje prethodno objašnjenje ovog fenomena (ono sa čokoladama) se baziralo na subvencijama domaćim proizvođačima, a ne na pdv-u.
Nijedan pravilnik o PDV-u se ne bazi zemljoim porekla robe, već samo vrstom robe.

Inače, kao što si primetio, kompletne mere vlade se zasnivaju na povećanju poreza i nameta bez ikakvog smanjenja opterećenja, što neumitno dovodi do pucanja sistema.

Da krenemo od poslednje recenice - potpuno si u pravu i ja upravo kritikujem takav sistem. Kada smo to konstatovali, onda mozemo dalje - ako ukupne budzetske potrebe oznacimo sa X, a X je zbir nekoliko sabiraka (pdv, akcize, porez na dobit, porez na dohodak, doprinosi...), onda ako jedan sabirak povecamo (PDV) time stvaramo uslov da se drugi sabirci smanje (doprinosi, porez na dobit...) a da X ostane nepromenjen. Jasno je sta treba raditi - povecavati sabirke koji opterecuju stranu proizvodnju a smanjivati asbirke koji opterecuju domacu proizvodnju. Jasno je i sta je uradjeno - sabirci koji opterecuju stranu proizvodnju su neznatno povecani, a sabirci koji opterecuju domacu proizvodnju su DRASTICNO POVECANI. Shodno onome sto je uradjeno imamo rezultate kakvi su sto se mene tice bili ocekivani.

Prokomentarisao si jos pausalce - firma u kojoj radim je obveznik PDV i sad povrsno gledano porez na pausalce je ne dotice. Medjutim, kad se sagleda detaljnije, 20% troskova firme ide na angazovanje preduzetnika pausalaca na podizvodjackim poslovima. Kad se njima poveca porez, oni meni povecaju cenu podizvodjackih poslova, ja povecam cenu svog proizvoda, moj proizvod bude manje konkurentan u odnosu na strani, ja manje prodam, ja manje radnika drzim u radnom odnosu, ja manje uplatim u budzet - rezultat: pad budzetskih prihoda. Sad ti sam izvedi racunicu za situaciju kada samo PDV ide gore, a svi ostali nameti idu dole i siguran sam da cemo doci do rezultata da se sa budzetskim prihodima desava upravo suprotno.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Novo povećanje akciza na gorivo16.12.2015. u 16:56 - pre 101 meseci
Mislim da Srbija vise i nema pravo, zbog sporazuma sa EU, ili neceg drugo, da posebno uvodi poteskoce za uvoznu robu. Moze nesto sto dotice i uvoznu i domacu, ali u manjem obimu recimo domaci, nema pravo na uvoznu samo da utice na cene.
Ovo je samo moje misljenje.


Sabirci koji opterecuju uvoz su malo povecani? Pa sva uvozna roba koju kupujem je barem 30-40% povecala cenu ove godine (uglavnom pocetkom ove), a neke i vise od 50%. Sta ti gledas onda :)
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
82.117.197.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Novo povećanje akciza na gorivo21.12.2015. u 10:29 - pre 101 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Da krenemo od poslednje recenice - ...

Prokomentarisao si jos pausalce - firma u kojoj radim je obveznik PDV i sad povrsno gledano porez na pausalce je ne dotice. Medjutim, kad se sagleda detaljnije, 20% troskova firme ide na angazovanje preduzetnika pausalaca na podizvodjackim poslovima. Kad se njima poveca porez, oni meni povecaju cenu podizvodjackih poslova, ja povecam cenu svog proizvoda, moj proizvod bude manje konkurentan u odnosu na strani, ja manje prodam, ja manje radnika drzim u radnom odnosu, ja manje uplatim u budzet - rezultat: pad budzetskih prihoda. Sad ti sam izvedi racunicu za situaciju kada samo PDV ide gore, a svi ostali nameti idu dole i siguran sam da cemo doci do rezultata da se sa budzetskim prihodima desava upravo suprotno.


Darko,
skrećeš sa teme.
pitanje je bilo - "na koji način misliš da dokažeš da povećanje PDV-a pozitivno utiče na domaću proizvodnju, a loše na uvoznu robu?!?!"

Inače zanimljiv si mi i sa paušalcima ... Kad si prvi put branio povećanje PDV-a, izričito si posmatrao PDV u doslovnom smislu, kao da utiče samo na uvećanje vrednosti robe u toj firmi. Sada kritikuješ porez za paušalce, jer njegovo povećanje utiče na tvoje nabavne cene. Malo su ti konfliktna ta dva tumačenja.
Naravno da će svako povećanje uticati na povećanje cene proizvoda, ukoliko nije praćeno nekim rasterećenjem.
Dodatni problem je što povećanje opterećenja paušalcima, pogađa ugavnom domaću privredu.
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Novo povećanje akciza na gorivo21.12.2015. u 12:39 - pre 101 meseci
Citat:
Naravno da će svako povećanje uticati na povećanje cene proizvoda, ukoliko nije praćeno nekim rasterećenjem.

Pa eto, u tom grmu (rasterecenju) lezi zec - PDV treba postaviti da bude najvisi u evropi, a sve ostale namete ukinuti/smanjiti u tolikoj meri da se zadrzi isti nivo budzetskih prihoda. Time bi se povecala cena strane robe, a smanjila cena domace.

Citat:
Pa sva uvozna roba koju kupujem je barem 30-40% povecala cenu ove godine (uglavnom pocetkom ove), a neke i vise od 50%.

Moze nekoliko primera? Ako mozes bilo bi super da uz svaki prokomentarises sta smatras uzrokom povecanja?
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
195.78.86.*



+690 Profil

icon Re: Novo povećanje akciza na gorivo24.12.2015. u 12:06 - pre 101 meseci
Objasnio Krkobabić II

http://www.b92.net/biz/vesti/s...2&dd=23&nav_id=1077719
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Novo povećanje akciza na gorivo

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16903 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.