Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Tajmer za TA peć

[es] :: Elektronika :: Tajmer za TA peć

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20477 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

playful_tongue

Član broj: 330900
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Tajmer za TA peć16.10.2015. u 21:14 - pre 103 meseci
Ćao ljudi, dobro veče, dobar dan, dobro jutro, kad ko čita.

Ja sam nub i imam problem. Elem, u stanu u koji sam se skoro uselio imam neku veliku TA peć od 6kw. E, sad imam iza nje i neku sklopku koja bleji u zidu. U tu sklopku iz TA peći ide trofazni kabl, pa iz sklopke se nastavlja i uključuje se u zid. Međutim, iz te sklopke ide i jedan obični monofazni kabl. Taj kabl pretpostavljam da ide u tajmer. Sad, stvar je u tome što ja imam dva tajmera, jedan digitalni koji ne radi i jedan mehanički. Ovakav

E, sad, stvar je u tome što kad upalim samo trofazni kabl, peć ne radi. Tek kad upalim šteknem u struju i onaj monofazni kabl (nebitno dal direkt u struju ili u tajmer, pa u struju) onda radi fino. Iskreno, ja ni ne znam da li smem da palim taj monofazni bez tajmera, pa se nisam zezao. Nisam znao ni tajmer kako da podesim. Međutim skontao sam (možda pogrešno?) da vreme na tom tajmeru treba da podesim ručno (trenutno vreme gde je ona strelica), a da gurnem ka dole one male đavole sa strane u periodu kad želim da se peć puni (od 00 do 8h). Međutim, ne budem ja lenj, malopre uzmem podesim fino 8 i nešto, okrenem termostat na peći (valjda se tako zove, ono napred što može da se okreće do 3 (majko božja koji sam nub, ne zamerite)) i sad ja sav srećan seo da čitam nešto, kontam to će samo da počne da greje oko 12, sve ko Bog. Međutim, ne lezi vraže, pipnem ti ja TA peć, kad ono ona topla. Češkam se ja po glavi, mislim se, jesmo se tako dogovorili?! Pa nismo se tako dogovorili!
I tako ja uzmem da konsultujem gugl. Međutim pošto nisam našao odgovor na ovo pitanje koje mene konkretno muči (valjda jer niko nije toliki idiot kao ja), rešim ja da pitam one koji sigurno znaju bolje od mene. E, sad nastupate vi, dobri ljudi. Pomozite sirotom meni da ne umrem od zime, kako bre radi ovo sokoćalo, kako ja to da podesim?

Nadam se brzom odgovoru. Hvala i pozdrav.
 
Odgovor na temu

samuki
💻🇧🇦
🅱🅰
BiH Sarajevo🇧🇦

Član broj: 322399
Poruke: 1541
*.opera-mini.net.



+97 Profil

icon Re: Tajmer za TA peć16.10.2015. u 21:58 - pre 103 meseci
Imam takav tajmer , samo ne razumijem pitanje , a on nije predviden za Ta peci ,jer je unutra jedan mali ,slab, prekidac!
P.s. ako ti non stop radi ima sa strane prekidac kojim ukljucujes i iskljucujes tajmer.
Imam multimetar i lemilicu ! 🇧🇦
 
Odgovor na temu

playful_tongue

Član broj: 330900
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Tajmer za TA peć16.10.2015. u 22:10 - pre 103 meseci
Nije predviđen za TA peći? Ima sa strane prekidač, nacrtan je sa gornje strane satić, a sa druge I. Koliko sam shvatio, to je kad hoću da peć izduvava, pa se isključi ta peć, to jest okrene se onaj potenciometar nazad na nulu i pusti se izduvavanje. Ja sam ovde našao da je tajmer okej za TA http://www.2t.rs/tajmer.htm
Mene zanima da li smem da ubacim monofazni kabl direkt iz sklopke u zid bez tajmera i da manuelno palim i gasim peć u u 12 i 8 ili još bolje ako bi ti ili neko mogao da mi odgovori kako se podešava ovaj tajmer za TA. Da li treba da upalim ta peć na dvojku recimo i da čekam da krene da greje u podešeno vreme ili kako? Pošto sam tako već probao, kao što gore rekoh, i nije čekala do 12 da počne da radi,već je počela da greje pretpostavljam odmah.
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Tajmer za TA peć16.10.2015. u 22:17 - pre 103 meseci
Možeš slobodno da utakneš bez tajmera.
Tajmer zamenjuje tvoje ručno ubadanje/izbadanje.

BTW, tema je za podforum ELEKTROTEHNIKA!
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

playful_tongue

Član broj: 330900
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Tajmer za TA peć16.10.2015. u 22:19 - pre 103 meseci
Okej, hvala, jedan deo smo rešili onda. A šta ćemo s ovim što kad je tajmer u struji i podešeno je vreme da krene u 12 on kreće u pola 9 kad je i uključeno u struju? Peć treba da bude upaljena (okrenut onaj potenciometar spreda na samoj peći) pretpostavljam sve vreme?
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.opera-mini.net.



+334 Profil

icon Re: Tajmer za TA peć17.10.2015. u 06:40 - pre 103 meseci
Prekidac sa strane tajmera prebaci na simbol sata da bi radio automatski.Kad je na polozaju 1 tj "I" onda stalno daje napon,a to ti ne treba.
Podesi one zubice da radi "od-do" ,podesi na njemu da ide po realnom vremenu i to je to.Ako ne ukljuci u zadato vreme (obicno ima crvenu LED koja signalizira ukljucenje) onda je tajmer neispravan.Sam tajmer je slab da nosi TAP,on treba samo da ukljucuje kontaktor na koji je povezana pec.
 
Odgovor na temu

belaglava
Postar
PTT

Član broj: 331289
Poruke: 2
91.185.108.*



Profil

icon Re: Tajmer za TA peć18.11.2015. u 21:11 - pre 102 meseci
Tajmeri su jako korisna stvar. Štede i vreme i novac. Vreme da ne cekate 12h svaku vece, a novac tako sto se pec puni po 4 puta jeftinijoj tarifi.
U gornjem linku sam video neki tajmer ali sam po oglasima nalazio i jeftinije varijante tipa ovog koji izgleda ok http://tajmeri.blogspot.rs/ pa me zanima da li je neko imao iskustva?
 
Odgovor na temu

Power Manager

Član broj: 331293
Poruke: 80



+76 Profil

icon Re: Tajmer za TA peć19.11.2015. u 00:18 - pre 102 meseci
Kupis ga, otvoris g,
i kad budes video kontakte relea koji je u njega ugradjen odmah ces da odustanes od paljenja stana ili kuce.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Tajmer za TA peć19.11.2015. u 15:02 - pre 102 meseci
Prvo, niža tarifa je od 23 do 7 zimi. Barem u Beogradu.
Drugo, taj mehanički tajmer pri svakom nestanku struje staje i gubi sinhronizaciju.
Zato je moja preporuka da se uzme digigitalni tajmer sa bekap baterijom. Mogu da
se nađu za 600 - 800din. Sklopka košta isto toliko. Uzme se neka kutija, ubaci sve
to unutra i gotovo.




Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Power Manager

Član broj: 331293
Poruke: 80



+76 Profil

icon Re: Tajmer za TA peć19.11.2015. u 16:53 - pre 102 meseci
Ovo gore navedeno od @Branko tod je pravo rešenje problema !

Tako se to radi, a da se ništa ne upali.
 
Odgovor na temu

belaglava
Postar
PTT

Član broj: 331289
Poruke: 2
91.185.108.*



Profil

icon Re: Tajmer za TA peć19.11.2015. u 19:33 - pre 102 meseci
Ovo sto Branko pise je upravo to sto sam gore okacio.
Koliko sam shvatio u onom ima sklopka koja u stvari sluzi da se pec pali i gasi a tajmer je taj koji pokrece sklopku.
Nasao sam i semu na drugim sajtovima ali ne razumem se u te seme pa ne bih da eksperimentisem.
U onom oglasu je navedeno da moze i sa mehanickim i sa digitalnim tajmerom.
Ja sam te tajmere gledao i mehanicki su 500-550din, a digitalni oko 900din na buvljaku.
Sklopke sam takodje gledao i imaju slabije i jace. Ova cena sto Branko navodi je za neke slabije sklopke. Neke besumne se krecu i do 20,30e
Te neke kutije kostaju sta znam 300-400din pa uticnice 200-250din pa utikaci 150-200din pa kablovi ne znam koliko su pa na kraju to opet izadje lepa cifra :D
 
Odgovor na temu

Power Manager

Član broj: 331293
Poruke: 80



+76 Profil

icon Re: Tajmer za TA peć19.11.2015. u 19:38 - pre 102 meseci
@belaglava

Odalkle Si ?

Ako nije tajna..

možda imam neko pametno rešenje,,,
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Tajmer za TA peć19.11.2015. u 19:49 - pre 102 meseci
Ako imaš peć od 4,5 kw ti po fazi vučeš 7a. To ova sklopka izdržava godinama.
A ako ti je peć monofazna spoj pralelno kontakte.
U slučaju da kupš gotov uređaj, uzmi digitani, i što reče kolega pogledaj kakva je
sklopka ugrađena.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

lud ko struja

Član broj: 324668
Poruke: 164



+2 Profil

icon Re: Tajmer za TA peć29.11.2015. u 22:49 - pre 102 meseci
Citat:
branko tod:
Prvo, niža tarifa je od 23 do 7 zimi. Barem u Beogradu.
Drugo, taj mehanički tajmer pri svakom nestanku struje staje i gubi sinhronizaciju.
Zato je moja preporuka da se uzme digigitalni tajmer sa bekap baterijom. Mogu da
se nađu za 600 - 800din. Sklopka košta isto toliko. Uzme se neka kutija, ubaci sve
to unutra i gotovo.




Jel moze neki sat na baterije umesto tog tajmera pa da se upakuje u TA pec a ne u te neke kutije?
 
Odgovor na temu

3__0__3

Član broj: 331416
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Tajmer za TA peć30.11.2015. u 00:24 - pre 102 meseci
Branko spava, nemoj da ga budis (stariji clan ove zajednice) treba mu odmora,

@lud ko visok napon

Citat:
lud ko struja: Jel moze neki sat na baterije umesto tog tajmera pa da se upakuje u TA pec a ne u te neke kutije?


Kako si mislio da se upakuje u termo pec ?

E,...dosta je velka temperatura unutar kucista, tu sa desne strane termo peci,(kad skines plocu gde je termostat i Vent)
nije bas za ugradnju neke elektronike.
Moze da se ugradi ali nije to "Siguran Savet"--tako da, bolje da ne ugradjujes ako ne moras,

Ne znam sta ce Branko da ti savetuje kad se probudi, On uvek ima neka prijatna iznenadjenja,

Mozda ces morati da "Pod-Šprajcuješ" termo pec od 300kg i da je podignes na neku Betonsku Coknu od 30cm,

Brankove ideje su cudnovate...

pozdrav....

 
Odgovor na temu

lud ko struja

Član broj: 324668
Poruke: 164



+2 Profil

icon Re: Tajmer za TA peć30.11.2015. u 00:43 - pre 102 meseci
Lepo, sklopka unutra a sat spolja i kabl kroz one resetke.
 
Odgovor na temu

3__0__3

Član broj: 331416
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Tajmer za TA peć30.11.2015. u 00:50 - pre 102 meseci
Tako je_____U Pravu Si !

Ni za sklopku nije "Lepo Okruzenje" da bude ispod poklopca Ta peci, ali ce da izdrzi to,

ali elektronika NE !

pozdrav @struja

 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Tajmer za TA peć30.11.2015. u 10:48 - pre 102 meseci
> Uzme se neka kutija, ubaci sve to unutra i gotovo.

E ta neka kutija ume da bude problem. Nigde da nađem nešto dovoljno veliko da stane sklopka a da je pogodna za elektriku. One koje mogu da se kupe po elektro radnjama po ceni prevazilaze sam projekat.
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3937



+9457 Profil

icon Re: Tajmer za TA peć30.11.2015. u 16:34 - pre 102 meseci
Ja ne bi nikako preporučivao da se bilo šta ubacuje u ta peć. Dolazi tu
temperatura sigurno do 80*C. Sve se strpa u spoljnu kutiju, probuši
rupa na kutiji i na stranici peći. Kutija se pričvrsti sa četiri zaxrtnja M4
koji iimaju dve matice kao distancere da kutija ne leži direktno na limu.
Kutija košta ispod 500 din, i ima oznaku 688.004, pravi RO CKGRAND,
dimenzije 150x110x70, PRC normalo. Sve se lepo smesti unutra.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

lud ko struja

Član broj: 324668
Poruke: 164



+2 Profil

icon Re: Tajmer za TA peć30.11.2015. u 17:40 - pre 102 meseci
Ma 180 stepeni, mozes peci pile! Nema tu gde su instalacije i termostati vise od 40-50 nema sanse, lim je jos hladniji a 80 mozda ima odgore. Necu nikakve kutije ni kablove ni uticnice.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Tajmer za TA peć

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20477 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.