Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CITANJE Word fajla u mysq bazu podataka

[es] :: PHP :: Smarty template engine :: CITANJE Word fajla u mysq bazu podataka

[ Pregleda: 12704 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srle_j 77
srdjan j
Pg -cg

Član broj: 330556
*.crnagora.net.

icon CITANJE Word fajla u mysq bazu podataka06.10.2015. u 14:34 - pre 567 dana i 18h
Pozdrav svima!

Izvinjavam se sto detaljno ne izlazem problem...sve se svodi na pitanje - da li je moguce otvoriti word fajl, koji smo ucitali u bazu podataka (polje tipa text...)?

Dakle, ja lako odradim upload, kreiranog word fajla... Zatim ga unesem u bazu ,$sql="INSERT INTO tabela1 (nekitekst) VALUES ('$tekstunos')";
mysql_query($sql);

Sada je problem, kako da iscitam taj word dokument koji sam unio u tabelu!?
Nije problem, kako da uz pomoc SELECT naredbe dodjem do vrjednosti polja nekiteks...problem je kako da ga otvorim u wordu

Izvinjavam se ako sam bio povrsan i nejasan.
Ako je potrebno mogu pisati detaljnije...
Hvala!

Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534

Sajt: model-m.blogspot.com

icon Re: CITANJE Word fajla u mysq bazu podataka06.10.2015. u 17:14 - pre 567 dana i 15h
Word ne moze direktno da ti otvori nesto iz baze. Zasto ne uzmes taj value i ne generises word file na osnovu njega? Nadjes neki word (ili rtf) generator - i resio si problem.

Odvojen problem je:

- Zasto koristis mysql_ - zasto ne, makar, mysqli ?
- Zasto drzis raw sadrzaj word fajlova u bazi ?

:)
Please do not feed the Trolls!

Profesionalni sport je oksimoron. Profesionalni sportista je, najcesce, samo moron.

Odgovor na temu

srle_j 77
srdjan j
Pg -cg

Član broj: 330556
*.crnagora.net.

icon Re: CITANJE Word fajla u mysq bazu podataka07.10.2015. u 08:59 - pre 567 dana
Hvala na brzom odgovoru...

Lako mogu uzetu value...kako cu implementirati word generator, to mi treba?
Izvinjavam se zabog, vjerovatno banalnih pitanja - nemam veliko iskustvo u radu sa php-om.

Pozdrav!

Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Smarty template engine :: CITANJE Word fajla u mysq bazu podataka

[ Pregleda: 12704 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.