Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Acer Aspire E5-771G podešavanje boot-a sa usb flash-a

[es] :: Laptopovi :: Acer Aspire E5-771G podešavanje boot-a sa usb flash-a
(Zaključana tema (lock), by Miroslav Cvejić)

[ Pregleda: 1423 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

starisloven
Saša Grbić
saradnik za podršku studentima sa
invaliditetom
Univerzitet u Banjaluci
Banjaluka

Član broj: 38952
Poruke: 686
31.223.129.*

Jabber: starisloven
Sajt: www.grmljavina.net


+3 Profil

icon Acer Aspire E5-771G podešavanje boot-a sa usb flash-a24.09.2015. u 14:18 - pre 104 meseci
Pozdrav. Imam Acer Aspire E5-771G na kome je došao 8.1 Windows. Desetku sam nadogradio preko Windowsa.. Dok je još bila osmica, krek za Sound Forge mi se rasturio i program je prestao da funkcioniše. Sad mi taj program treba na laptopu po svaku cijenu. Nisam ništa uspio riješiti reinstalaciom programa i čišćenjem Sony registrya iz stavke software. Pošto inače ne volim nadogradnje softvera, riješio sam da reinstališem sistem. Uz pomoć Rufus softvera napravim butabilni flash usb sa gpt/ntfs postavkama za particije. Ubacim stik u laptop, restartujem ga, i sa F12 uđem u boot meni. Otvori mi se Windows boot manager i ponudi mi samo da butujem sa harda. U biosu sam stavio usb Hdd kao prvi, CD kao drugi, HDD kao treći uređaj za boot. Kada u biosu prebacim na legacy mod, sa F12 uredno dobijem opcije šta da biram. Ima li ko rješenje kako da butujem Windows sa flasha u uefi modu? Da li bi pomoglo da narežem Windows na DVD ili da kreiram Usb stik preko onog njegovog media creation alata?
 
0

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.dynamic.sbb.rs.



+536 Profil

icon Re: Acer Aspire E5-771G podešavanje boot-a sa usb flash-a23.10.2015. u 23:19 - pre 103 meseci
Hint: nije ista instalacija za UEFI i legacy instalacije.
 
0

[es] :: Laptopovi :: Acer Aspire E5-771G podešavanje boot-a sa usb flash-a
(Zaključana tema (lock), by Miroslav Cvejić)

[ Pregleda: 1423 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.