Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Android nemoze se konektovat na prvi router dok je drugi upaljen

[es] :: Smartphone :: Android :: Android nemoze se konektovat na prvi router dok je drugi upaljen

[ Pregleda: 1556 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tandrli

Član broj: 25905
Poruke: 672
89.146.161.*



+1 Profil

icon Android ne moze se konektovat na prvi router dok je drugi upaljen13.09.2015. u 21:07 - pre 104 meseci
pozz
u pitanju je Note3
pa ovako
1 ruter je od telekoma i dosada bez ikakvih problem mob se kacio na njega
2 je tplink 300Mbs i otkada je on stavljen u funkciju na prvi se ne mogu konektovati i kad stojim kraj njega, sve dok drugi ne ugasim totalno

ostali uredjanji se uvijek spajaju na prvi i nemaju nikakvih problema (nikad ih nisam ni spajajao na ovaj tplink)

problem je sto su na razlicitim djelovima kuce pa je potrebno na obdava da se moze prikaciti

na prvi posle 1min samo izbaci poruku
 
Odgovor na temu

tuxserbia
Oleg Vučković
urandom
/dev/null
Niš

Član broj: 4094
Poruke: 867

Jabber: tuxserbia@elitesecurity.org
ICQ: 65355850
Sajt: 127.0.0.1


+112 Profil

icon Re: Android ne moze se konektovat na prvi router dok je drugi upaljen13.09.2015. u 22:24 - pre 104 meseci
Jesu li ista podešavanja za WiFi? SSID, šifra, različiti kanali (odličan izbor je 1, 6, 11) ?

Ako jesu, onda je to boljka Androida, iako ima izuzetan signal pored sebe, ne želi da se prebaci sam. Ja sam to rešio sa dva TP-linka, jedan u potkrovlju, jedan u prizemlju, a u sredini je modem, njemu sam isključio WiFi. Sad čim pođem prema potkrovlju, Android izgubi na sekund mrežu, i odmah se zakači na drugi. iOS uređaji rade bez trzavica.

Dobra stvar je i mala aplikacija, Wifi Analyzer

https://play.google.com/store/...s?id=com.farproc.wifi.analyzer

može da se proveri zagušenje etra, pa da se odabere kanal koji je manje zagušen.

Još nešto, možda je jedan od ta dva AP-a podešen na neku drugu državu, pošto i to ima uticaja koji kanali su u upotrebi. Obavezno svuda izabrati Evropu, na taj način su u upotrebi 1-13 kanali.
Kako se dele racunarski programi?
Na bagovite (sa greskama) i ispravne (bez gresaka). Ovi drugi su hipoteticki.
***GPL-ovano by @Shadowed

"Ja za email koristim outlook express u virtualnoj mašini, tako da s te strane nijedan linux nije
dorastao XP-u." - pisac
 
Odgovor na temu

tandrli

Član broj: 25905
Poruke: 672
89.146.189.*



+1 Profil

icon Re: Android ne moze se konektovat na prvi router dok je drugi upaljen15.09.2015. u 12:06 - pre 104 meseci
ma uspio sam se konekrovati tako sto sam tp link resetovo i ponovo ga postavio ..

ali sad ima drugi belaj .. a ide ovako
-laptop je nakacen na 1vi router a dobiva dhcp od tp linka (nije problem al je interesantno) i vidi sve racunare u mrezi
-mobitel dok je nakacen na 2gi TPLINK vidi sve racunare u mrezi ali kad se nakaci na 1vi nista nevidi u mrezi sem rutera 1vog (dok laptop sve bez problema vidi)

tako da ne mogu da pristupim ni jednom racunaru dok sam na prvom .. a internet i ostalo je sve OK na mobitelu

pa imal ko kakvih ideja

 
Odgovor na temu

[es] :: Smartphone :: Android :: Android nemoze se konektovat na prvi router dok je drugi upaljen

[ Pregleda: 1556 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.