Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20903 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava29.08.2015. u 15:26 - pre 105 meseci
Citat:
hotchimney:
Citat:
Darko Nedeljković:

Neka mi neko dostavi dokaz da je predao opravdanu zalbu inspekciji sa delovodnim brojem pod kojim su je primili i nisu odreagovali i ja cu da napisem prijavu inspektoratu koji kontrolise inspekcije.

Uzbudljivo!
I šta onda?

Ne treba ti nikakav delovodni broj.
Dovoljno je za vreme radnog vremena (recimo izmedju 10-13h)
da obidješ kafiće, butike, šopove
i da zatekneš sve moguće karakondžule
ispektora iz svih sektora
kako pijuckaju kafu, isprobavaju torbice, cipelice
itd.

Odmah ih prijavi što nisu na svom radnom mestu.
Pa nam javi kako si prošao.


Ovde si pogresio. Po opisu radnog mesta imaju obavezu da u periodu koji si naveo da budu na terenu i vrse inspekcijski nadzor objekata. ja nisam znao za ovo pa sam razmisljao kao sto ti razmisljas i prijavio sam inspektora zato sto ga ne mogu naci na poslu (kancelariji, radnom mestu) i dobio sam odgovor od republicke inspekcije da inspektori imaju obavezu da budu na terenu i da sprovode nadzor. Imaju i pravilnik koliko objekata treba da posete u toku dana/meseca.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava29.08.2015. u 16:00 - pre 105 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Ne bi da budes tuzibaba? Tako to zoves?
Da li be te pekla savest ako bi se to srusilo i ubilo nekoga, a ti si mozda mogla jednim telefonskim pozivom da resis problem? Da li bi krivila sebe zbog nepreduzimanja niceg?


Ako to stoji deset godina kao što piše, čisto sumnjam da ceo grad već ne zna da je to tako. Da su hteli nešto da urade mogli su odavno.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava29.08.2015. u 17:31 - pre 105 meseci
Citat:
2012:

Ovde si pogresio.

A šta sam pogrešio?
Nije posao ispektora da za vreme radnog vremene dangubi ispijajući kafe
i čavrljajući sa direktorima javnih preduzeća koji isto tako dangube umesto da su na radnim mestima.
Ako vrše inspekcijskli nadzor zašto su uvek u istom kafiću?

U Srbiji se svakodnevno izvrši bar 50% kupoprodajnih transakcija bez fiskalnog računa. I to inspektori "na terenu" ne mogu da primete? Naravno da ne primećuju jer su plaćeni da ne primećuju.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava29.08.2015. u 19:40 - pre 105 meseci
Citat:
hotchimney:
Ne treba ti nikakav delovodni broj.
Dovoljno je za vreme radnog vremena (recimo izmedju 10-13h)
da obidješ kafiće, butike, šopove...

Necu ja nista da obilazim, niti imam prava da legitimisem ljude po kaficima i da ih teram da mi pokazu potvrdu u kojoj firmi rade i kad im je radno vreme. Po prijemu prituzbe, pokrece se upravni postupak. Podnosilac prituzbu podnosi u dva primerka, ili je daje usmeno pa se opet stampa u dva primerka, od kojih jedan dobija za sebe sa upisanim delovodnim brojem u gornjem desnom uglu.
U nadleznostima inspektora izmedju ostalog je i pregledanje opstih i pojedinacnih akata, evidencija i drugih dokumenatra, saslusavanje i uzimanje izjava odgovornih i zainteresovanih, naredjivanje eventualnih merenja od strane ovlascenih institucija, davanje obavestenja i saveta, predlaganje akcija koje bi trebalo izvrsiti i slicno. Ja nigde nisam nasao propis koji kaze da se sve to ne moze raditi za stolom u kaficu preko puta, tako da ja nemam nikakav problem sa tim gde ko sedi.
Duznost inspektora je da pruzi pomoc u sprovodjenju propisa, te da predlozi preventivne mere radi sprecavanja povrede zakona i drugih propisa. Mera ukazivanja propisana je Zakonom o drzavnoj upravi, ona se donosi u pisanom obliku ie dostavlja strankama u postupku. Po okoncanju inspekcijskog postupka, donosi se resenje u pisanoj formi, a samo izuzetno u usmenoj formi, u slucaju izuzetne hitnosti u postupanju. Stranka u postupku moze traziti da se i tada resenje naknadno otpremi u pisanoj formi. Eto, to je osnovnbo sto se tice pravila. Svako ko smatra da mu ovo nije ispostovano, a mrzi ga da kuca prijavu inspektoratu, moze da me obavesti pa cu ja da otkucam i odnesem, ali, jos jednom, nista rekla-kazala, nego dajte delovodni broj pa da se nepostovanje zakona istera na cistac.

Stice se utisak da stanovnistvo Srbije voli da kuka na radnike drzavnih sluzbi kako ne izvrsavaju savesno svoje radne zadatke, a u isto vreme isto to stanovnistvo radije sedi na facebook-u, po forumima ili gleda velikog brata i farmu, nego sto ce da procita tekst zakona i mrdne goozicom za postovanje zakona. Da sam ja inspektor, pored takvog neodgovornog stanovnistva koje niti zna zakone niti hoce da prijavi krsenje istih, ni ja ne bih nista radio, nego bih od 7 do 15h pio kafe i citao novine. Ako su inspektori losi, oni su takvi jer smo mi losi pa im mi to dozvoljavamo. Po mom misljenju su i mnogo bolji od onih kakve mi svojim ponasanjem zasluzujemo.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava29.08.2015. u 19:59 - pre 105 meseci
Citat:
hotchimney:
U Srbiji se svakodnevno izvrši bar 50% kupoprodajnih transakcija bez fiskalnog računa. I to inspektori "na terenu" ne mogu da primete? Naravno da ne primećuju jer su plaćeni da ne primećuju.

Za vecinu proizvoda to nije toliko bitno koiko mi mislimo. Naprimer, pitao sam vlasnika benzinske pumpe zasto naplacuje kod samog aparata, a ne ide do kase da to evidentira ipitao ga gde uspe na crno da nabavi gorivo i odgovor je da se gorivo nikako ne moze nabaviti na crno a da je razlog neizdavanja fiskalnih isecaka to sto vecini kupaca odgovara da pruzi hiljadarku, uskoci u auto i tera dalje, nego da se drnda odlaskom do kase. Kaze, on na kraju dana proveri koliko su aparati izmerili, izvuce presek kolko je otkucao i ako nije otkucao 1.000 litara, on kuca jedan racun za 1.000 litara i tako sravni kasu sa automatima za merenje. Nije po propisu, ali drzava dobije svoje i ne buni se mnogo.
Takodje, nekom je mozda promaklo da je pre godinu-dve menjan zakon o fiskalnim kasama, cime je vecina delatnosti oslobodjena obaveze posedovanja fiskalne kase, pa zato naprimer za bilo kakve zanatske radove danas ne dobijate fiskalni isecak, a ranije je bilo.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava29.08.2015. u 23:06 - pre 105 meseci
To što si napisao
opisao si ponašanje tipičnog srbijanskog inspektora koji se pravi blesav.

Nije stvar da li je ili nije sravnjeno stanje od 1000 litara goriva.
Stvar je u poštovanju pravila i procedura.
A to podrazumeva štampanje fiskalnog računa čak i onda kad kupac neće da uzme račun
Odnosno svaka transakcija mora biti evidentirana.

U Srbiji ne postoji demokratija.
Miloševića nisu smenili gradjani već
je NATO pakt srušio Miloševića.
A sistem partijskog (a ne demokratskog) upravljanja državom je ostao netaknut. Samo su se guzce rotirale na foteljama po uzoru na rotaciju predsedništva SFRJ.

Dokle će to biti tako?
Pa dok se letve ne polome o ledja partijske stoke.
Partijska stoka mora biti naučena da se ne pravi blesava
već da radi svoj posao.
A to će biti tek onda kad na sopstvenim ledjima oseti gnev demokratske letve.

U medjuvremenu će inspektori tokom radnog vremena izležavati se po kafićima i ispijati kafice sa lokalnim spletkarošima
i praviti se blesava na prijave i primedbe gradjana.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava29.08.2015. u 23:34 - pre 105 meseci
@hotchimney

Pvo da ti odgovorim gde si pogresio u prethodnom komentaru.
Nisi pogresio u tome da li inspektori sede po kaficima ili kafanama, verovatno je tako, medjutim pogresio si u delu da trebaju sedeti na svom radnom mestu, misleci na kacelariju u inspekciji/inspektoratu.

Slazem se sa vecim delom poslednjeg komentara, posebno sa delom u vezi obaveze postovanja pravila i procedura, ali i tu imas jednu gresku. Izdavanje ili ne izdavanje fiskalnog racuna nije nesto mnogo vazno, nebkontrolise se tako "crno trziste" ili legalnost poslovanja.
Evo na primer u USA nije obavezno izdavanje racuna, pa je crno trziste svedeno na minimum. Kako se to postize?
Uvede se jedna pravna forma ili obaveza dokazivanja porekla novca. Mnogo je delotvornija od fiskalnih racuna i svih ostalih mera kontrole crnog trzista.
Utvrdjivanje porekla imovine je poslednje nesto sto ce uvest/dozvoliti vlast ili administracija (svejedno kako ih zovemo). A tom merom regulise se ponasanje svih lica u drzavi, kako pravnih tako i fizickih.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava29.08.2015. u 23:44 - pre 105 meseci
Drugi primer. Zajednicko dvoriste, jedan od korisnika je izgradio shupu u dvoristu... naravno, totalno na crno i bez dozvole ostalih korisnika, od cvrstog materijala (cigla i crep). Obavestena inspekcija na paliluli, dosli inspektori, videli, doneli resenje o vracanju u predhodno stanje i uklanjanju objekta. Sve zvanicno sa pecatom itd.

I od tada je proslo 6-7 godina. Lik koji je to izgradio nije hteo sam da je ukloni u predvidjenom roku, a oni nisu dosli da postupe po svom resenju -> i pojeo vuk magarca. To tako stoji i dan danas.

Pisano vishe puta opstini, predsedniku opstine, dobijen je odgovor da ce se o tome rasparavljati na sledecem zasedanju skupstine (valjda) i da ce se alocirati sredstva za uklanjanje objekta, posto ih trenutno nema. Takodje u tom odgovoru je inpektor zaduzen za to reshenje, naveo i da se tu radi o "sukobu medju komsijama" i "insistiranju jedne strane iz prkosa" da se to ukloni - > sta god to trebalo da znaci, posto je zakon ocigledno prekrsen i resenje o izvrshenju je doneto.

Sva ta reshenja sam ja video svojim ocima, i tako lete dani, idu godine. Odnosno, drzava se ne zanima previshe za sprovodjenje svojih reshenja i zakona -> jer to kosta -> a od tih para, kojih ima konacno, ako se potroshe na sprovodjenje reshenja i uspostavljanje reda, manje ce posle ostati opstini, da ih opere preko svojih fantomskih tendera, sece stabala i sl. partijskih akcija (tada je DS bio na vlasti).

I sta sad, sada bi trebalo da se kontaktira organ koji kontrolishe rad inspekcijskih sluzbi, da se trazi sprovodjenje reshenja, da se pishe gradonacelniku... itd. (posto se vec pisalo predsedniku opstine) - da se dodatno obijaju pragovi i gubi vreme, moljaka da se uradi nesto sto bi moralo da funkcionishe po zakonu.

Ovakvih primera znam jos barem dva.

...
Takodje, pricao mi covek koji je nadogradio svoju kucu na paliluli, da je direktno platio shefu za gradjevinske poslove da ga inpekcije ostave na miru i gledaju na drugu stranu. Dakle:
1) Otishao i dogovorio se, rekao sta hoce da radi - podigne sprat na tavanu svoje kuce.
2) Ovaj mu rekao da su u tom kraju kuce pod nekom zastitom i da ne moze da se dobije dozvola, ali da ako plati 2K evra... oni ga nece dirati, donositi reshenja itd.
3) Da kad ponovo bude legalizacija, on podnese zahtev i da ce mu oni to srediti da se uknjizi i legalizuje. (To je bilo u periodu kad su legalizacije radili po opstinama)
4) Covek platio mito, i sagradio sprat... na crno. I sad ceka da to "legalizuje".

Nemate vi pojma koliko su trule sluzbe... i koliko se mita uzima.

[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 30.08.2015. u 01:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava29.08.2015. u 23:52 - pre 105 meseci
Citat:
Otto23:
I sta sad, sada bi trebalo da se kontaktira organ koji kontrolishe rad inspekcijskih sluzbi, da se trazi sprovodjenje reshenja, da se pishe gradonacelniku... itd. (posto se vec pisalo predsedniku opstine) - da se dodatno obijaju pragovi i gubi vreme, moljaka da se uradi nesto sto bi moralo da funkcionishe po zakonu.


Ne, nego treba da uzmes motku pa da resis problem. Ovi naivci sto veruju da ce nekakvim prijavama resiti probleme neka i dalje podnose molbe, zalbe, dopise i cekaju resenja, ali dok neko ne dobije po tintari, taj se ne nauci redu i disciplini...

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava30.08.2015. u 00:35 - pre 105 meseci
@Otto23

Prvi primer koji si naveo nije nista drugo vec tipicno ponasanje, zapocet proces i onda ostavljeno da se po mogucnosti zavrsi sam od sebe. Povsno, neuko, bez ideje i koncepta.

Citat:
I sta sad, sada bi trebalo da se kontaktira organ koji kontrolishe rad inspekcijskih sluzbi, da se trazi sprovodjenje reshenja, da se pishe gradonacelniku... itd. (posto se vec pisalo predsedniku opstine) - da se dodatno obijaju pragovi i gubi vreme, moljaka da se uradi nesto sto bi moralo da funkcionishe po zakonu.


Zasto da se ne kontaktira neko ko kontrolise inspekcije? Ako treba podneses i krivicnu prijavu, zasto bi to bio problem?

Drugi primer mi lici na tipicnu izmisljotinu u stilu rekla-kazala, jos jedna od urbanih legendi.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava30.08.2015. u 00:39 - pre 105 meseci
Citat:
3way:
Citat:
Otto23:
I sta sad, sada bi trebalo da se kontaktira organ koji kontrolishe rad inspekcijskih sluzbi, da se trazi sprovodjenje reshenja, da se pishe gradonacelniku... itd. (posto se vec pisalo predsedniku opstine) - da se dodatno obijaju pragovi i gubi vreme, moljaka da se uradi nesto sto bi moralo da funkcionishe po zakonu.


Ne, nego treba da uzmes motku pa da resis problem. Ovi naivci sto veruju da ce nekakvim prijavama resiti probleme neka i dalje podnose molbe, zalbe, dopise i cekaju resenja, ali dok neko ne dobije po tintari, taj se ne nauci redu i disciplini...


Ajde daj jedan primer gde si problem sa administracijom resio motkom. Ne mora sa administracijo, daj primer koje si probleme uspesno resio motkom.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava30.08.2015. u 00:43 - pre 105 meseci
Citat:
2012: Ajde daj jedan primer gde si problem sa administracijom resio motkom. Ne mora sa administracijo, daj primer koje si probleme uspesno resio motkom.


Pre 10 i vise godina jedan se nonstop parkirao na prolaz izmedju zgrada. Pricali sa njim, zvali pauka - rac....i od kada mu je neko od stanara spustio ciglu u soferku nije se vise tu parkirao...Problem uspesno resen.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava30.08.2015. u 00:48 - pre 105 meseci
Citat:
3way: Pre 10 i vise godina jedan se nonstop parkirao na prolaz izmedju zgrada. Pricali sa njim, zvali pauka - rac....i od kada mu je neko od stanara spustio ciglu u soferku nije se vise tu parkirao...Problem uspesno resen.


pa i nije ti neki primer. Pod "uzimanje motke" se podrazumeva nesto sasvim drugo. Ovo je primer nekakvog kukavickog nanosenja stete nekome.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava30.08.2015. u 00:52 - pre 105 meseci
Ne, to je upravo primer resavanja problema motkom. Nanosenje stete bi bilo da mu je neko iz cista mira razbio auto...ovo je pedagosko nanosenje stete.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava30.08.2015. u 00:57 - pre 105 meseci
Citat:
2012:

Pvo da ti odgovorim gde si pogresio u prethodnom komentaru.

Ma ko si ti da odredjuješ ko je pogrešio?
Nisam te pitao ni za mišljenje ni za savet.
Niti si iz Srbije
niti znaš šta se dogadja u Srbiji.

Koga u Srbiji zabole što se u tamo nekoj Americi ne izdaju računi?

Zakonom u Srbiji je regulisano "Trgovac je dužan da za kupljenu robu ili uslugu potrošaču izda račun."
nema "ako kupac traži" ili nešto drugo.
A kaznenin odredbama je predvidjena novčana kazna ako se "ne izda potrošaču račun".

Imaš inspektore koji su plaćeni
da dežuraju i paze da neko ne prekrši propise
a ne da gube vreme na sopstvene provode i pijanke.


Citat:
Otto23:

I sta sad, sada bi trebalo da se kontaktira organ koji kontrolishe rad inspekcijskih sluzbi, da se trazi sprovodjenje reshenja, da se pishe gradonacelniku... itd.

Koja svrha kad su kontrolori oni koji su rotirali fotelje sa inspektorima?

 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava30.08.2015. u 01:09 - pre 105 meseci
Citat:
Koga u Srbiji zabole što se u tamo nekoj Americi ne izdaju računi?


To je sustina problema, moras pogledati kako je taj problem resen kod drugih. Gledajuci samo u sopstveno selo ostajes uskracen za znanje koje drugi poseduju, tacnije ostajes zatucan.
Ako ne znas da resisi problem koji imas moras pogledati da li je neko drugi resio takav ili slican problem, ako nadjes da je neko pronasao resenje prolema moras ili da mu "ukrades" znanje ili da ga pitas da ti svoje znanje i vestinu proda.
Na osnovu tvojih komentara moze se zakljuciti da ti ili vi u Srbiji ne mozete da resite svoje probleme, a kako ti kazes ne treba ti/vam znanje sa strane.
Po svemu izgleda da na taj nacin necete resiti svoje probleme jos 1000 godina.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava30.08.2015. u 05:21 - pre 105 meseci
Prvo, nigde nisam napisao da ne znam da rešim problem.
Takodje nigde nisam rekao da ne treba znanje sa strane.

Ti bolje gledaj u svoje selo
jer takvih zatucanih gologuzana koji ni 25 godina nakon raspada SFRJ
ne znaju kako se zovu ni kako su se zvali ni kako će se zvati
stvarno nema u svetu.
I umesto da nam iznosiš uspešna rešenja
iz svoje "bivše republike"
ti nam kao navodni ekspert
preporučuješ da pogledamo kako je rešeno u Americi.

Pogleedajte vi dole u vašoj "bivšoj"
kako su nazive država u Americi rešili Amerikanci
pa tako i vi rešite vaš problem "bivše republike".

Pa kad više ne budete "bivši"
javi se da soliš pamet po srbijanskim selima.
Nemoj žurit, za jedno 1000 godina.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava30.08.2015. u 08:36 - pre 105 meseci
Evo jedan primer sta se radi po malim mestima.
A onda mozemo samo zamisliti kakva je situacija u Beogradu, Novom Sadu...
I onda se mi kao borimo protiv njih. Smesno. Dok drzava ne pocne borbu, gradjani to svakako ne mogu.

http://www.magazin-tabloid.com...is/?id=06&br=232&cl=24
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava30.08.2015. u 10:24 - pre 105 meseci
Ne vidim po cemu to moze da se kauzalno uporedi neka provincija sa Beogradom?

Ako se nesto dogodi u malom mestu, "kako li je tek"..kako je tako je, ali nikakvu korelaciju nema sa svinjarijom u malom mestu.

Pride mislim da je u Beogradu MNOGO GORE, posto je vecina provincijalaca uspela preko provincijalnih korelacija da se usanci na birokratskim mestima, samo sto misle da ih u velikom Beogradu "niko" ne vidi i ne poznaje. I da ce ih "zemljaci" stititi...
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava30.08.2015. u 10:58 - pre 105 meseci
Veliko i malo mesto se vrlo lepo uporedjuju posto se moze spoznati korelacija izmedju njega i velegrada, bilo kog. Veliki mafijasi sigurno nece ziveti u Osnicu, vec u velikom gradu, ako ni zbog cega drugog zbog obilja mogucnosti. A onaj ko ima vise novca, taj je u vecim i bolje organizovanim prevarama u odnosu na one "siromasnije" od njega. Dakle svako onaj ko je na glasu u Beogradu ima mnogo nezamislivije poslovne poduhvate od onoga ko je na glasu u Osnicu, a onaj ko je na glasu u Njujorku, je u nemerljivo zamrsenijim vezama u odnosu na onog u Beogradu. S tim u vezi mogu da zamislim sta se radi po BGD-u a verovatno ne mogu ni da zamislim sta se radi u Njujorku.

Kako god cilj onog teksta nije pljuvanje po provinciji (cini mi se da imas problem sa provincijalcima), nego je cilj teksta da kad ti prijavis nekoga, prijava dolazi u policiju, a isti taj kome se podnosi prijava nazove prijavljenog pa ti se prijavljeni lepo piiiip piiiiip za primer drugima koji bi da se bore sa vetrenjacama. Ti kao pojedinac ne mozes da uradis nista, osim da primis sipku po ledjima, ako ti to deluje primamljivo, a oni ce da nastave po starom. Takvi problemi se resavaju samo sistemski, na nivou drzave a to se ovde nece desiti bar jos 30 godina, a onda cemo videti da li se nesto promenilo ili cemo produziti taj period cekanja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li prijavljujete inspekciji kada uocite neku nepravilnost koja vas direkno ugrozava

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20903 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.