Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Senzor pokreta sa sms dojavom

elitemadzone.org :: TechZone :: Senzor pokreta sa sms dojavom

[ Pregleda: 6001 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mariob
bg

Član broj: 62264
Poruke: 35
93.87.157.*



Profil

icon Senzor pokreta sa sms dojavom28.10.2009. u 16:12 - pre 176 meseci
Molim vas da mi pomognete da pronadjem neko relativno jednostavno i jeftino resenje za sledecu situaciju:


Hteo bih da obezbedim svoj magacin na sledeci nacin:

1. da detektujem otvaranje kapije (dvokrilna, oba krila se otvaraju klizanjem na tockicima, poput americkog plakara :))
2. da detektujem otvaranje ulaznih klasicnih vrata na magacinu
3. da detektujem pokrete na nekim delovima placa na kojem je magacin(plac je dimenzija 32 x 40 metara)

i da na detektovan pokret dobijam SMS.

1 i 2 su mi trenutno vazniji, pa vas molim za neku preporuku, proizvodjaca ili neku nasu firmu koja se bavi prodajom takvih stvari.


HVALA!!!



cdmA
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Senzor pokreta sa sms dojavom28.10.2009. u 20:36 - pre 176 meseci
hoces u samogradnji,ili da ti neko napravi?
 
Odgovor na temu

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Senzor pokreta sa sms dojavom28.10.2009. u 20:49 - pre 176 meseci
Citat:
mariob: Molim vas da mi pomognete da pronadjem neko relativno jednostavno i jeftino resenje za sledecu situaciju:


Hteo bih da obezbedim svoj magacin na sledeci nacin:

1. da detektujem otvaranje kapije (dvokrilna, oba krila se otvaraju klizanjem na tockicima, poput americkog plakara :))
2. da detektujem otvaranje ulaznih klasicnih vrata na magacinu
3. da detektujem pokrete na nekim delovima placa na kojem je magacin(plac je dimenzija 32 x 40 metara)

i da na detektovan pokret dobijam SMS.

1 i 2 su mi trenutno vazniji, pa vas molim za neku preporuku, proizvodjaca ili neku nasu firmu koja se bavi prodajom takvih stvari.


HVALA!!!


Ne znam sta smatras pod jeftinim, ali ovo sto si naveo ne moze da bude jeftino s obzirom da hoces da ti javlja preko GSM-a
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Senzor pokreta sa sms dojavom28.10.2009. u 20:57 - pre 176 meseci
pa treba mu barem jedan gsm predajnik [ili neki stari telefon da sluzi za to] ,ukoliko se odradi centralno da sve ide do tog predajnika
pa treba senzor koji ce da daje signal ukoliko se kapija otvara/zatvara isto to i za obicna vrata, ovo za detektor pokreta sve zavisi kako si zamislio da napravis,sta god,od manje komplikovanog do veoma komplikovanog
dakle,pored gsm modula,potrebni su i senzori i neki ucontr. koji ce da obradjuje signale i izdaje komandu za slanje sms-a,i jos malo pasivnih komponenti,sad ako se zeli da bude non stop pod naponom [u slucaju nestanka struje] to jos malo prosiruje problem jer je potrebno namestiti neki akumulator...

 
Odgovor na temu

EHHO

Član broj: 140667
Poruke: 302
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Senzor pokreta sa sms dojavom29.10.2009. u 09:16 - pre 176 meseci
Citat:
Horvat: pa treba mu barem jedan gsm predajnik [ili neki stari telefon da sluzi za to] ,ukoliko se odradi centralno da sve ide do tog predajnika
pa treba senzor koji ce da daje signal ukoliko se kapija otvara/zatvara isto to i za obicna vrata, ovo za detektor pokreta sve zavisi kako si zamislio da napravis,sta god,od manje komplikovanog do veoma komplikovanog
dakle,pored gsm modula,potrebni su i senzori i neki ucontr. koji ce da obradjuje signale i izdaje komandu za slanje sms-a,i jos malo pasivnih komponenti,sad ako se zeli da bude non stop pod naponom [u slucaju nestanka struje] to jos malo prosiruje problem jer je potrebno namestiti neki akumulator...


Sve ovo sto kazes je OK, za vrata iskoristi npr najjeftiniju varijantu, magnetni kontakt koji je rada cene od par evra, centrala nije nesto preterano skupa i ostale potrepstine za istu, ali samo GSM modul je reda oko 200 evra u nabavci koji ce omoguciti slanje SMS poruka sa odrdjenim tekstom na zadati broj telefona

Ako si ti u objektu gde hoces ovo da postavis, moze jeftino da se uradi varijanta da kad ti neko udje na ta odrdjena vrata, da ti se oglasi sirena jednim bipom koja ce biti u nekim tvojim prostorijama kako bi je cuo

Sve sto obuhvata GSM modul je vec skuplji zahvat kako god okrenes

Ne znam koji je objekat u pitanju tj namena, ali ti je onda mozda i dobra varijanta kontrola pristupa ako ipak tim objektima ne treba svako da pristupa, a cene su OK tj reda cene kao alarmni sistem (ima nezavisnih tj samostalnih kontrolera) a lako se odradi, podelis tag-ove onima koji hoces da imaju pristup i stvar resena
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Senzor pokreta sa sms dojavom29.10.2009. u 14:00 - pre 176 meseci
Umesto gsm modula, lakse je sa jednim starijim gsm telefonom, koji ima rs232 prikljucak, i mikrokontrolerom, koji samo salje odredjene AT komande da posalje sms
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9495
*.teletrader.com.



+10253 Profil

icon Re: Senzor pokreta sa sms dojavom29.10.2009. u 14:29 - pre 176 meseci
Citat:
mulaz: Umesto gsm modula, lakse je sa jednim starijim gsm telefonom, koji ima rs232 prikljucak, i mikrokontrolerom, koji samo salje odredjene AT komande da posalje sms

Gde me nađe ! Ja sam ovo radio sa Siemens C60 !

I završio sam više od pola projekta kad se naručialc povukao, i sjebo me.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Senzor pokreta sa sms dojavom

[ Pregleda: 6001 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.