Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pay-pal dispute ( not as discribed claim)

[es] :: E-Kupovina :: Pay-pal dispute ( not as discribed claim)

[ Pregleda: 1817 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Pay-pal dispute ( not as discribed claim)15.08.2015. u 11:22 - pre 105 meseci
Pokrenuo sam pay pal dispute za jedan paket koji nisam dobio i puno prepiske sa prodavcem.
U pitanju je kineska prodavnica, znaci nije roba sa aliexpresa niti sa ebay-a.

Dispute je isao prilicno sporo i kilavo i jos uvek nije resen;
View case history

Aug 7, 2015 - PayPal: Email sent to seller
Aug 7, 2015 - PayPal: Email sent to buyer
Aug 7, 2015 - PayPal: Email sent to seller
Jul 31, 2015 - PayPal: Email sent to seller
Jul 31, 2015 - PayPal: Email sent to buyer
Jul 31, 2015 - Buyer: Dispute escalated to claim
Jul 30, 2015 - PayPal: Email sent to buyer
Jul 29, 2015 - PayPal: Email sent to seller
Jul 27, 2015 - PayPal: Email sent to buyer
Jul 31, 2015 - Buyer: Dispute filed
Jul 26, 2015 - PayPal: Email sent to seller
Jul 26, 2015 - PayPal: Email sent to buyer
Jul 26, 2015 - Buyer: Dispute filed

Sada me prodavac moli:
Citat:
As I mentioned above, would you please change the case to not as discribed claim, then I could apply the refund for you.

meni nije jasno, zbog cega oni to traze jer sam ja case otvorio sa razlogom da proizvod nisam dobio, a zeleo bih da ubrzam proces koji se vec previse razvukao.

Na pay palu ja sad samo mogu da promenim razlog i onda dobijem ovo:
Change your claim reason

Asking us to change your claim reason from Item Not Received to Item Not As Described, tells us three things apply to you:

The item you bought didn't arrive, so you filed a dispute.
Later, you still didn't get the item, so you escalated the dispute to a claim.
The item finally arrived, but it's not what you expected.

We're just checking to make sure that fits your situation. If it does, continue with your request below, and we'll take it from there.

We try to resolve issues in 30 days or less, but sometimes it takes longer. As we look into the case, we may ask you for more information, so please try to respond quickly.




Koliko vidim ja i ako hocu da promenim u not as discribed claim, sta ja tu mogu da cekiram od ovih polja kad ni jedno nije adekvatno?
Ja proizvod nisam dobio niti ce on stici sto se vidi iz broja za pracenje, a inace sam case esaclirao jos pre nekoliko dana i to tako sad stoji da pay pal odluci ili da ja promenim case u not as discribed.

Jel ima neko slicno iskustvo?

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8079



+1752 Profil

icon Re: Pay-pal dispute ( not as discribed claim)15.08.2015. u 16:06 - pre 105 meseci
Ne treba nista ti da radis , da se petljas sa tim ! Prodavac da je hteo da normalno postupi , on bi to odavno uradio ne cekajuci eskalaciju itd.

Ovako on od tebe trazi da sada posto je arbitraza u toku, menjas svoj zahtev ?! To ne trazi PP vec Prodavac.

To je nekakav njegov Trik , jer promene zahteva iz nije stiglo u stiglo ali nije kao opisano, ti bi sam priznao da ti zahtev nije osnovan i sve ovo do sada nikom nista , jer je navodno stiglo !! Ne treba to nista raditi, vec cekati rezultate arbitraze.

Ako imas pravo pracenje , zna se gde je paket. Ako nemas pracenje , onda on treba da njima dostavi dokaze da je poslao . Meni ovo izgleda da je osetio da ce izgubi , pa pokusava da te zezne.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Pay-pal dispute ( not as discribed claim)15.08.2015. u 17:38 - pre 105 meseci
Iskreno, i meni tako izgleda pa sam zato i hteo da cujem misljenja jos nekog.

U stvari paniku mi dize sam PP jer mi nije jasno da toliko dugo resavaju slucaj.
Otvorio sam dispute i onda se dopisivao sa prodavcem...
I onda konacko nakon valjda 5 ili 7 dana mi se otvori dugme za eskalaciju.

Ja eskaliram i onda cekam jos sigurno 10 dana gde prodavac valjda u poslednjem trenutku od dokaza prilaze samo treking broj (ko da njega vec nismo znali)
Pa onda paypal ceka moj odgovor danima da vidi da li cu da prihvatim not as discribed claim, posto ne postoji dugme da to odbijem.
Kad je istekao i taj rok, trazio sam arbitrazu, koja se evo vec danima ne pomera sa mesta i ne znam vise sta da radim da to pokrenem.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Pay-pal dispute ( not as discribed claim)15.08.2015. u 17:40 - pre 105 meseci
Iskreno, i meni tako izgleda pa sam zato i hteo da cujem misljenja jos nekog.

U stvari paniku mi dize sam PP jer mi nije jasno da toliko dugo resavaju slucaj.
Otvorio sam dispute i onda se dopisivao sa prodavcem...
I onda konacko nakon valjda 5 ili 7 dana mi se otvori dugme za eskalaciju.

Ja eskaliram i onda cekam jos sigurno 10 dana gde prodavac valjda u poslednjem trenutku od dokaza prilaze samo treking broj (ko da njega vec nismo znali)
Pa onda paypal ceka moj odgovor danima da vidi da li cu da prihvatim not as discribed claim, posto ne postoji dugme da to odbijem.
Kad je istekao i taj rok, trazio sam arbitrazu, koja se evo vec danima ne pomera sa mesta i ne znam vise sta da radim da to pokrenem.

U sustini, kinezi jesu poslali taj paket, ali je nasa carina vratila i on sad vec 3 meseca putuje nazad, a ja ni pare ni paket ne uspevam da dobijem.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8079



+1752 Profil

icon Re: Pay-pal dispute ( not as discribed claim)15.08.2015. u 17:59 - pre 105 meseci
Preko koje je poste to islo i sta kaze trecking gde je paket ?

Ja kada sam ono vratio, to je bilo kupljeno na Aliju , ali sa vracanjem poste nema to veze gde je kupljeno, bila u pitanju SG posta. I od kada je krenulo za nekih 20 -tak dana stiglo kod Kineza, on se malo neckao ali podigao , tako da se to zavrsilo onako kako je trebalo.

Desava se, ja sam video gledajuci pakete koje dobijam, da ima Kineza koji ne napisu svoju adresu, ili napisu nesto bezveze , neku ocigledno laznu adresu, pa ne moze ni da im stigne.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Pay-pal dispute ( not as discribed claim)

[ Pregleda: 1817 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.