Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sinkroni Generator - Nazivni podaci, Prazni hod, Kratki spoj

[es] :: Elektrotehnika :: Sinkroni Generator - Nazivni podaci, Prazni hod, Kratki spoj

[ Pregleda: 1589 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

negative7
Ivan Raic

Član broj: 186110
Poruke: 151
213.147.110.*



Profil

icon Sinkroni Generator - Nazivni podaci, Prazni hod, Kratki spoj29.07.2015. u 08:52 - pre 106 meseci
Nekoliko pitanja koja me bune.
1. Na nazivnoj ploci generatora nalaze se 2 podatka, Excitation current i Excitation voltage. U novijih generatora uzbudnik dolazi direktno sa generatorom i sad mene zanima
jel ova DC struja i napon su DC struja i napon na rotoru generatora ili na uzbudniku? Na uzbudniku isto imamo DC struju i napon samo su puno manji nego na rotoru, a uzbudnik i jest kao neko pojacalo snage.
2. Kako uopce neko odredjuje nazivnu struju uzbude , jel to iz pokusa praznog hoda, dizes struju kroz rotor generatora dok na statoru ne dobijes nazivni napon i onda ocitas struju kroz rotor(struju uzbude)?
3. Kako se dolazi do nazivne struje statora generatora, nevjerujem da se generator u tvornici nazivno optereti pa da se dodje do struje. Da li je to iz pokusa kratkog spoja? Kratko se spoje namoti statora (sve 3 faze) i onda dizemo struju uzbude dok na statoru ne potece In ili ...?
4. Cemu sluzi podatak stuje tropolnog kratkog spoja generatora
5. Sta bi bila struja Exciter current full load i Exciter current no load.
Ja bi rekao no load u praznom hodu struja uzbude, a full load struja uzbude za nazivnu struju statora generatora, ali kako se dobiju ove dvi vrijednosti, racunom ili mjerenjem ili pokusima?
U principu me zanima sta se sve mjerenjem odredjuje a sta racunom kod nazivnih podataka. Pokusavam nekako da zaokruzim sliku u glavi o generatoru ali ne ide bas najbolje. Svaka rasprava je dobro dosla.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektrotehnika :: Sinkroni Generator - Nazivni podaci, Prazni hod, Kratki spoj

[ Pregleda: 1589 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.