Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Molim za odgovor HITNO

[es] :: Vodič za emigraciju :: Molim za odgovor HITNO

[ Pregleda: 831 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Winti
penz
Invalidenverzicherungs-IVSTA
Schweiz CH

Član broj: 327525
Poruke: 5
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Molim za odgovor HITNO28.07.2015. u 08:11 - pre 105 meseci

Pozdrav ,
Ja sam vec jednom postavio pitanje oko papira.
Sada bih hteo tacnije da saznam kako ide sve to, naime moja zena je u CH od 76 pre 90-tih dobila svajcarski pasos tacnije 97. pre pet godina je bila rastavljena a tek zimos se sudski razvela 20 god radi u bolnici na dobrom poslu. Ali nazad 3 ili 4 godine popala pod Betreibung i jos je u tim govnima.
Ja sam od 2009 u nekoj penziji (INVISTA) ili kako mi kazemo I fau rente im ausland.(Radio sam od 89 do 95 u Graubindenu) rentu sam dobio na osnovu operacije srca. Sa zenom smo zajedno, treca nam je godina.
Ja sam dosao kuci da spremim dokumente za vencanje u Svajcarskoj. Bili smo u Gemeinde raspitali se sta ona treba da izvadi od dokumenata rekli su joj nista mora on dole da zatrazi prvo u ambasadi u Pristini pa ce oni proslediti u CH. vec imam termin zakazan za 29 juni. Vidim pricate da ako ima betreibung nema sanse dobijanja papira. Dali znate k ad predam zahtev za vizu koliko ce trajati ili ce me odbiti zbog toga (to me interesuje). Inace trazicu ne srpskim pasosem vec kosovskim . A sa srpskim idem tamo vamo jer zbog sudova srpskih i kosovski koji ne priznaju jedni druge, u Srbiji sam ostao vencan na papiru. A na kosovu sam razveden vec 10 godina i ne zivimo zajedno. Molim vas za savete koji ce mi uveliko dobro doci sta raditi u svim ti zajebancijama ako krene naopako.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Molim za odgovor HITNO

[ Pregleda: 831 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.