Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Win 7 Sys Image & Backup files , virtual ili externi ili kako ... ? (novice level)

[es] :: Windows desktop :: Win 7 Sys Image & Backup files , virtual ili externi ili kako ... ? (novice level)

[ Pregleda: 1769 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

torb-d-man

Član broj: 156284
Poruke: 124



Profil

icon Win 7 Sys Image & Backup files , virtual ili externi ili kako ... ? (novice level)24.07.2015. u 17:06 - pre 105 meseci
Nisam dosad radio ovo sa pravljenjem sys imidža i bekap fajlova pa imam par dilema i pitanja. Znam šta želim ali ne znam koji model mi je najbolje da izaberem.
Moj hard disk je 600GB podeljen u tri particije C[sys] D E (ukupno zauzeto 260GB, a slobodno 340GB). Imam i externi hard 500GB(dovoljno?)
Pročitao sam gomilu tutorijala i postova na ovu temu i opet mi nije sve jasno jer ljudi pominju i virtual drive i DVD i CD rescue disk i USB i externe hdd...

Ja bih to pravljenje sys image-a i backup fajlova radio manual s' vremena na vreme a ne ono schechuled i to na taj externi hdd i to
preko ugrađenih tool-ova u Win7 (Backup and Restore Tools), znači ne neki externi app tipa norton ghost itd.
Podatke(backup ZIP files) na externom hdd 500GB bih samo update-ovao (ne treba mi više verzija) i npr 2 sys image-a(jedan basic a drugi ću da "gazim" svaki sledeći put).
Cilj mi je da nenapunim svih 500GB pa da moram da "pregažavam" i bekap fajlove sa D i E.

Čitam kako je iz sys image-a moguće vratiti pojedinačne fajlove. Moje pitanje: Čemu onda ona opcija Backup files ? (pošto mi netreba schechuled backup)
Moje pitanje: Da li je isplativo meni raditi manual sys image sve tri particije i tako čuvati i OS i podatke ili
je ipak bolje raditi sys image samo za C a u Backup files wizardu izabrati D i E particije?

Ako Backup Files skladišti podatke u ZIP fajlove (kako sam čuo) koliko bi otprilike bio taj bekap na externom hdd od mojih npr 200GB podataka ?

Pominju ljudi i Virtual Drives i Ghosting apps.
Moje pitanje: Ako tu sejvujem sys image i file backups šta se desi sa njima ako crkne moj interni HDD od 600GB?
Taj virtual drive se valjda isto snima na interni HDD ne visi valjda u vazduhu ?
Zar nije poenta bekapovati podatke na neki medij koji je odvojen od internog hdd-a?

Za ovo sam početnik pa sam verovatno neke stvari i pobrkao.
Ako neko može da izdvoji par minuta da pomogne ? Hvala.
 
Odgovor na temu

torb-d-man

Član broj: 156284
Poruke: 124



Profil

icon Re: Win 7 Sys Image & Backup files , virtual ili externi ili kako ... ? (novice level)30.07.2015. u 09:45 - pre 105 meseci
Da zanemarimo ovo iznad imam novo pitanje:
Kada sam pustio Win7 tool za pravljenje sys image-a označio mi je sve trri particije da budu uključene u imidž i nemam opciju da razčekiram particije D i E. Da li je to zato što i na D i E imam Program Files ?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Win 7 Sys Image & Backup files , virtual ili externi ili kako ... ? (novice level)01.08.2015. u 20:41 - pre 105 meseci
Kao što piše u alatu kad ga pokreneš, "A system image is a copy of drives required for Windows to run", ako imaš još nešto na drugim particijama što je bitno za Windows, onda će i njih uključiti; moguće da je zbog Program Files. Opcija Backup files je ako hoćeš da bekapuješ samo pojedine fajlove - npr. da bi sve bilo brže možeš jednom napraviti bekap celog diska, a posle tog praviti bekap samo bitnih fajlova (na primer, samo My Documents). Naravno, najbolje je bekapovati fajlove na poseban eksterni disk ili na drugi fizički hard disk u kućištu ukoliko postoji. Ili u neki cloud takođe (Dropbox i slično). Sve zavisi od tvojih potreba.
 
Odgovor na temu

torb-d-man

Član broj: 156284
Poruke: 124



Profil

icon Re: Win 7 Sys Image & Backup files , virtual ili externi ili kako ... ? (novice level)02.08.2015. u 00:04 - pre 105 meseci
Hvala na odgovoru.
Odradio sam Backup Files (wizard) jednom i nisam izabrao da bude schechuled nego kad god ja hoću da odradim backup. I sad kad sam hteo opet da odradim ne reaguje dugme Back up Now (prikačen externi hdd), ne reaguje Manage space, ne reaguje change settings, samo radi Restore my files. U Action centru piše Backup complited successfuly (još od onog prvog bekapa). Znači na mom Win7 Ultimate je situacija odradiš bekap fajlova jednom i nemožeš više nikad, čudno, šta može da bude problem ?
Odradio sam i system image, uključio mi je sve tri particije i kad je završio vidim napravio tri ona VHD fajla. Kada ristorujem image koji od tih fajlova da izaberem ?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Win 7 Sys Image & Backup files , virtual ili externi ili kako ... ? (novice level)02.08.2015. u 01:38 - pre 105 meseci
Hm, čudno, ne bi baš trebalo tako. Najbolje možda da ponovo podesiš bekap od početka. Što se tiče vraćanja, trebalo bi da odabereš opciju restore my files, navedeš već lokaciju i dalje će sam da te vodi.
 
Odgovor na temu

torb-d-man

Član broj: 156284
Poruke: 124



Profil

icon Re: Win 7 Sys Image & Backup files , virtual ili externi ili kako ... ? (novice level)02.08.2015. u 13:17 - pre 105 meseci
To za vraćanje to je u redu to sam odmah proverio i uspešno vratio par fajlova i foldera, nego
"da ponovo podesiš bekap od početka" nemogu nereaguje šta god da kliknem osim restore my files. Back up Now neće, change settings neće manage space - neće. Mislio sam da probam da bekap stavim na neki drugi uređaj ali ne znam kako kad sve stoji zamrznuto hehe. Možda da probam sa onim Acronisom da uradim i bekap i image ... hmm.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Win 7 Sys Image & Backup files , virtual ili externi ili kako ... ? (novice level)

[ Pregleda: 1769 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.