Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako ispitati da li je kondezator ispravan bez unimera?

[es] :: Elektronika :: Kako ispitati da li je kondezator ispravan bez unimera?

[ Pregleda: 5141 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

desire x
Nema
Nema
Zrenjanin Srbija

Član broj: 326267
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Kako ispitati da li je kondezator ispravan bez unimera?17.07.2015. u 16:30 - pre 106 meseci
imam neke kondezatore i hteo bih da ispitam da li su ispravni imam digitalni unimer koji nemeri kapacitivnost,,,ali da li postoji neka fora da povezem nekako samo kondezator na napon da se on kao napuni i onda ga spojim i on pukne (kao pukne tj isprazni se ) meni su rekli da tako znam da je ispravan ako se isprazni tj pukne
ali je problem sto ne znam kako da ga povezem samo njega na napon
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kako ispitati da li je kondezator ispravan bez unimera?18.07.2015. u 07:13 - pre 106 meseci
Za elektrolite najpouzdaniji je metod uz koristenje ESR metra, ovo sve ostalo je black magic, koja nekad radi, nekad ne.
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Kako ispitati da li je kondezator ispravan bez unimera?18.07.2015. u 07:17 - pre 106 meseci
Mada u principu ako je vece voltaze kond, mozes da ga spojis na DC merenje od DMM i sa vidis da li je imao u sebi nabijen napon , mada mislim da je ovo isto nesigurna metoda za ocenjevanje ispravnosti kondenzatora..neka me Robert ispravi ako gresim :-)))
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

desire x
Nema
Nema
Zrenjanin Srbija

Član broj: 326267
Poruke: 57
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako ispitati da li je kondezator ispravan bez unimera?29.07.2015. u 15:41 - pre 106 meseci
Ne razumem
 
Odgovor na temu

yz7myg
Radak Bogoljub
QTH Gardinovci KN05BE

Član broj: 48822
Poruke: 707
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+74 Profil

icon Re: Kako ispitati da li je kondezator ispravan bez unimera?29.07.2015. u 16:27 - pre 106 meseci
Pošto nerazumeš kako da izmeriš kondezator a nemaš ni čime to da uradiš najbolje je da kupiš novi kondezator.Ili da proveru prepustiš nekom stručnom licu koje poseduje znanje i instrumente.
YU2MYG
Gledala mi Ciganka u dlan i kaže:
- Do 35. godine nećeš imati para i mučit ćeš se.
Ja je pitam:
- A poslije 35.?
A ona će:
- Će se navikneš na to.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako ispitati da li je kondezator ispravan bez unimera?29.07.2015. u 18:57 - pre 106 meseci
Slazem se sa ovim savetom.

Testiranje na "pucanje" svakako nije dobro za ispravne kondenzatore, a ionako je najbolje odabrati kvalitetan, nov kondenzator, nego uci u potencijalne probleme sa rasusenim elektrolitima.

Mislim, jedino se za njih sumnja ispravnost, ovi drugi su najcesce ispravni dok se ne raspadnu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Kako ispitati da li je kondezator ispravan bez unimera?

[ Pregleda: 5141 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.