Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prodaja otrova zmija

[es] :: Nauka :: Prodaja otrova zmija

[ Pregleda: 7398 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Prodaja otrova zmija13.06.2015. u 20:39 - pre 107 meseci
Zanima me koje su sve dozvole potrebne i naravno ko odkupljuje to ovde u Srbiji ?
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

Član broj: 6411
Poruke: 392
95.180.90.*



+120 Profil

icon Re: Prodaja otrova zmija13.06.2015. u 21:09 - pre 107 meseci
pa, vec godinama recimo zmija Poskok je zaštićena i zabranjen je njen izlov - propis/odluka Ministarstvo nauka i zaštite životne sredine (Uprave za zaštitu životne sredine)
- zasto ? - nekontrolisani izlov doveo do drastičnog smanjenja brojnosti.
Ipak radi pravljenja seruma, hvataci sklapaju dogovor sa
institutom za imunologiju i virusologiju „Torlak” radi otkupa zmija otrovnica (sarki, poskoka...)
te najbolje pozvati njihovu sluzbu nabavke i videti uslove i sta i kako.

 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Prodaja otrova zmija13.06.2015. u 21:12 - pre 107 meseci
Pa dobro citao sam da odkupljuju zmije ali ja bih recimo uzgajao i vadio otrov.Negde sam procitao da prodaju i na crno u inostranstvu.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Prodaja otrova zmija13.06.2015. u 21:12 - pre 107 meseci
Greska, nisam procitao dobro post,a ne moze delete. Izvinjavam se!


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 13.06.2015. u 22:23 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

Član broj: 6411
Poruke: 392
95.180.90.*



+120 Profil

icon Re: Prodaja otrova zmija13.06.2015. u 22:19 - pre 107 meseci
za uzgoj su potrebi odgovarajuci/sigurni terarijumi sa konstanstom temperaturom- laksi deo posla,
leglo od par zdravih zmija - malo tezi deo posla,
onda veoma mirne ruke radi 'muže' otrova uz napomenu da ce, sa vremenom se stvoriti imunitet kod osobe
koja radi sa njima od visestrukih ujeda, posto osoba, ma koliko da bude strucna nekad nece biti obazriva i pufff :)
znaci nije pitanje da li, vec kada ce biti ujedena.
Koliko moze da se zaradi - zavisi od berbe/'muže' i posebno stanja u godini - ako ima mnogo ujeda Institut pravi vise seruma te im treba vise otrova.

Da li se isplati - relativno pitanje > ko sa uzgojom pcela
S' obzirom na ulozen rad, paznju i opasnost za nekog je u pitanju mala kinta a nekom moze da izgleda veoma profitabilno. Koliko mi je poznato
broj profi hvatača-mužača u RS je veoma mali zbog samog manjka zmija, male cene otkupa i velikog psiho(irelevantnog) straha kod velike vecine ljudi, koji kad vide istu gledaju da sto pre pobegnu od nje il da je kamenom/ nekom granom srede doveka.

Zvanicno samo Institut ima pravo izvoziti otrov vani.
Da li se radi sverc (privatni) ? Najverovatnije, posto jak otvor donosi vise novca nego sto se dobija u Srbiji, ali svakako da je isti u malim kolicinama + dovoljno 1.put da se padne/ili se procuje da neka osoba gaji, pa da inspektori (pro)nadju uzgajacnicu i konfiskuju zivotinje (usled nemanje dozvole za uzgoj otrovnica ili neodgovarajucih uslova uzgoja ili necega treceg)
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Prodaja otrova zmija14.06.2015. u 01:09 - pre 107 meseci
Hehe znaš kako u Srbiji niko ne može legalno da opstane ! Kao i sve u ovoj zemlji nista nije sigurno!Citao sam na jednom forumu kako je nasa Pro-evropska vlada nije odobrila ljudima da uzgajaju otrovnice pa su jadnici morali da odu u Crnu goru da bi im tamo odobrili.Sto je profesor Zec rekao ovaj sistem je izmisljen da bi sam sebe urušavao!I ljudi skupili otrov ali nece niko da kupi...Znaci sama država te tera da švercuješ!!!Mada kada sam pročitao da su i samom Torlaku napravili problem onda sam video da ne vredi ništa ovde legalno raditi jer jedva čekaju da ti naplate FT1P A kada treba da uznes novac prccc "za neki mesec"
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Prodaja otrova zmija

[ Pregleda: 7398 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.