Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Combobox upravlja text poljem forme, ali kao "memo"

[es] :: Access :: Combobox upravlja text poljem forme, ali kao "memo"

[ Pregleda: 2564 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NeXuS_SO
SO

Član broj: 96840
Poruke: 103



+1 Profil

icon Combobox upravlja text poljem forme, ali kao "memo"11.06.2015. u 21:45 - pre 107 meseci
Pozdrav svim ljudima dobre volje!

Molim Vas za pomoć oko sledećeg problema - pokušavam da napravim ComboBox u formi, gde bi izabrana vrednost u njemu (naziv radnog mesta) trebala da iščitava iz baze MEMO (sa opisom radnog mesta) ...

Do sada sam radio sa ovim video uputstvom sa YT ---> COMBO VALUE UPDATES TXT FIELD

Isti VB kod sam dodao ... I u principu kada izaberem vrednost iz padajućeg menija ComboBoxa, dobijem ispravnu vrednost u text boxu, ali skraćenu na 255 karaktera??? U tabeli je sve OK, tip podataka je memo i ceo TXT je ispravno skladišten ... problem je kada treba da se prikaže u TXT boxu forme, on biva "truncated" na 255 karaktera :/


Svaka sugestija je i više nego dobrodošla!




Hvala svima u napred.
.:NeXuS 2008:.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Combobox upravlja text poljem forme, ali kao "memo"11.06.2015. u 23:17 - pre 107 meseci
Combo box ne može da prikaže više od 255 karaktera, što je maksimum za tekst polje, a memo ima 64000 po defaultu.

Savet: U dizajnu tabele dodaj još jeno tekst polje, “SkraćeniOpisRadnogMesta“. Nad njim u formi napravi Combo box za izbor, a memo polje prikazuj u formi negde sa strane, kao dodatnu informaciju.

 
Odgovor na temu

NeXuS_SO
SO

Član broj: 96840
Poruke: 103



+1 Profil

icon Re: Combobox upravlja text poljem forme, ali kao "memo"12.06.2015. u 07:40 - pre 107 meseci
Pozdrav Getsbi, hvala ti na brzom odgovoru - u potpunosti se slažem sa tobom, samo što ja imam malčice drugačiji problem ... možda nisam najsretnije opisao.

Ja imam combo box iz kojeg biram naziv radnog mesta (tipa: Sekretar), a txt box ispod tog combobox-a izbacuje opis radnog mesta (npr. "Ima fiksno radno vreme ali po potrebi i po odluci direktora imaće i preraspodelu radnog vremena; posao se zasniva na terenu, kao i pomoć u kancelarijama i drugim sektorima u sklopu firme; kao prevozno sredstvo koristi službeni automobil; itd ...).

Moj problem je što iako sam koristio sledeći VBA Me.txtOpisPosla.Value = Me.cboImeRadnogMesta.Column(2), meni se u txtboxu pojavljuje samo 255 karaktera teksta sa opisom radnog mesta umesto barem duplo više koliko je skladišteno u tabeli iz koje bi taj txt box trebao da vuče. U tabeli, tip podatka je MEMO. Evo i slike:



A evo i primera celog fajla ... ne zamerite, možda nije baš najspretnije napravljen i još uvek je radna verzija :)

ACCESS FAJL





Hvala.
Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao NeXuS_SO dana 12.06.2015. u 09:01 GMT+1]
.:NeXuS 2008:.
 
Odgovor na temu

BiloKoje
Beograd

Član broj: 40147
Poruke: 401



+4 Profil

icon Re: Combobox upravlja text poljem forme, ali kao "memo"12.06.2015. u 08:15 - pre 107 meseci
I na tako postavljeno pitanje, Getsbijev odgovor stoji, bez obzira što pozivaš kolonu iz Comboboxa, sve jedno u njoj je 255 znakova, ne preuzima celo memo polje.
Bolje da, ako već hoćeš da se učita sadržaj memo polja, koristiš funkciju Dlookup i podatak preuzmeš iz tabele.

ps: Ovako:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Combobox upravlja text poljem forme, ali kao "memo"12.06.2015. u 08:25 - pre 107 meseci
Postavio si da ti je na formi Record Source tabela "Ugovor o radu", a memo si popunio u potpunosti u tabeli "RadnaMesta".

Kad dodam podatke u memo polje tabele "Ugovor o radu",kod osobe Foo Bar, onda se vide i podaci na formi.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

NeXuS_SO
SO

Član broj: 96840
Poruke: 103



+1 Profil

icon Re: Combobox upravlja text poljem forme, ali kao "memo"12.06.2015. u 10:01 - pre 107 meseci
Hvala dobri ljudi :)

Ne da radi, nego samo tako! Moj VBA nije toliko napredan još uvek ... ali zato ako nekoga nanese put u Sombor ima pivo na moj račun!





Pozdrav!
.:NeXuS 2008:.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Combobox upravlja text poljem forme, ali kao "memo"

[ Pregleda: 2564 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.